অভাৱ অশান্তি হ’ব পাৰে যদি পাকঘৰত এই বস্তুবোৰ ভুল দিশত থাকে | এই সঠিক জ্ঞান থকা জৰুৰী

আপোনাৰ পাকঘৰটো ভুল দিশত আছে যদি হ’ব পাৰে অভাৱ অশান্তি ! জানি লওঁক দিশৰ সঠিক জ্ঞান পৰিৱেশ বিজ্ঞানত দিশ নিৰ্দেশনা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। এই চাৰিটা দিশ মূলতঃ পূব, পশ্চিম, উত্তৰ আৰু দক্ষিণ। জ্যোতিষ বিজ্ঞান অনুসৰি এই চাৰিটা দিশৰ ভিতৰত এটা দিশ ভগৱান কুবেৰৰ নিৰ্দেশনা বুলি ধৰা হয়। গতিকে ঘৰ সাজোতে সদায় দিশটোৰ বিষয়ে জ্ঞান থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। উত্তৰৰ পৰিৱেশ সঠিক হ’লে পৰিয়াললৈ সম্পদ আৰু সমৃদ্ধি আহে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

বাস্তুৰ মতে, উত্তৰ দিশটো মনত ৰাখি অট্টালিকাটো নিৰ্মাণ কৰিব লাগে। ইয়াৰ ফলত পৰিয়ালটো সুস্থ হৈ থকাই নহয় আৰ্থিক অৱস্থাও শক্তিশালী হয়। জানি থওক যে ঘৰৰ উত্তৰ দিশৰ কোনো দোষ আঁতৰাই দিলে ঘৰত সুখ আৰু শান্তি বজাই থাকে। আপোনাৰ পাকঘৰটো ভুল দিশত আছে যদি হ’ব পাৰে অভাৱ অশান্তি ! সঠিক জ্ঞান থকা জৰুৰী…

বন্যপ্ৰাণীৰ ছবি ৰখাটো ভাল নহয়, বাস্তুৱে কয় যে ঘৰৰ উত্তৰ দিশত এটা পূজাস্থলী থাকিলে ভাল। এই দিশত অতিথি কক্ষকো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই ঘৰত সুখ শান্তি থাকে। উত্তৰ দিশত ভগৱান কুবেৰ আছে। গতিকে উত্তৰমুখী অট্টালিকাটোত সৰ্বাধিক মুকলি ঠাই সন্মুখত ৰাখিব লাগে। ঘৰত ইতিবাচক শক্তিৰ যোগাযোগৰ বাবে পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি বজাই ৰখা হয়। বাস্তুৰ মতে, বাৰাণ্ডাখন উত্তৰ দিশলৈ মুকলি কৰি ৰাখিলে ধনাত্মক শক্তি প্ৰবাহিত হয়। ঘৰত কোনো বনৰীয়া জন্তুৰ ছবি ৰখাটো ভাল নহয়। বাস্তুৰ মতে, ঘৰৰ শান্তি আৰু সুখ বজাই ৰাখিবলৈ ঘৰত বনৰীয়া জন্তুৰ ছবি নাৰাখিব ।

বাথৰুম আৰু শৌচাগাৰ সঠিক দিশত নিৰ্মাণ কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। গতিকে উত্তৰ দিশত বাথৰুম আৰু শৌচাগাৰ নিৰ্মাণ নকৰিব। যেতিয়া উত্তৰ দিশত পাকঘৰটো নিৰ্মাণ কৰা হয় তেতিয়া ঘৰৰ সুখ-শান্তি নষ্ট হয়। ঘৰত শান্তি আৰু সুখ বজাই ৰাখিবলৈ উত্তৰ দিশত পাকঘৰ নিৰ্মাণ নকৰিব। বাস্তুৰ মতে উত্তৰ-পূব দিশত পানীৰ টেংকি নিৰ্মাণ কৰাটো শুভ বুলি বিবেচিত হৈছে। ইয়াৰ ফলত পৰিয়ালটোৰ আৰ্থিক অৱস্থা অতি শক্তিশালী হৈ পৰে।

আৰু পঢ়ক-

বেৰত ফাট থকাটো বেয়া, বাস্তুৰ মতে, ঘৰৰ দেৱালত ফাট মেলাটো বেয়া বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ দ্বাৰা পৰিয়ালত সংঘাতৰ ইংগিত পোৱা যায়। এনে অৱস্থাত ঘৰৰ সদস্য সকলৰ মাজত প্ৰেম বজাই ৰাখিবলৈ হ’লে উত্তৰ দিশৰ কোনো এখন দেৱালত যাতে ফাট মেলি নাথাকে তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখিব লাগে। যদি আছে তৎক্ষণাত ঠিক কৰক। বাস্তুৰ মতে, ঘৰৰ উত্তৰ দিশত কেতিয়াও পানীৰ টেপ স্থাপন কৰিব নালাগে। ইয়াৰ বাবে আৰ্থিক সংকট হ’ব পাৰে।

Leave a Comment