অভিনয় ত্যাগ কৰি ধর্মত মন ছাই পল্লৱীৰ !

দক্ষিণৰ অন্যতম জনপ্ৰিয় অভিনেত্ৰী ছাই পল্লৱী। তেওঁৰ অভিনয় আৰু সৌন্দৰ্য্যই তেওঁৰ খ্যাতি সমগ্ৰ দেশতে বিয়পি পৰিছে। ছাই পল্লৱীৰ আৰু এটা গুণ আছে। নায়িকা হ’বলৈ বা অভিনয় কৰিবলৈ মেকআপ কৰিব লাগিব বুলি তাই বিশ্বাস নকৰে।

শেহতীয়াকৈ ছাই পল্লৱীৰ এখন ছবিয়ে ছচিয়েল মিডিয়াত যথেষ্ট চৰ্চা আৰম্ভ কৰিছে। গোটেই পৰিয়ালটোৰ সৈতে বগা কাপোৰ পিন্ধি মূৰটো কাপোৰেৰে ঢাকি থকা কেমেৰাত ধৰা পৰিছে। জনা যায় যে দক্ষিণ ভাৰতৰ ধৰ্মীয় উৎসৱ ‘হেটাই হাবাবা’ত ছাই পল্লৱীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। সেই উপলক্ষে তেওঁ পৰম্পৰাগত সাজ-পোছাক পৰিধান কৰিছিল।

আৰু তেওঁৰ এই ছবিবোৰ দেখাৰ পিছত নেটত জল্পনা-কল্পনা বাঢ়িছে, ছাই পল্লৱীয়ে অভিনয় ত্যাগ কৰিছে নেকি? দৰাচলতে কিছুদিন পূৰ্বে খবৰ বিয়পি পৰিছিল যে তেওঁ অভিনয় জীৱন এৰি চিকিৎসা বিজ্ঞানলৈ ঘূৰি আহিব বিচাৰে। ছাই পল্লৱীয়ে কইম্বাটুৰত নিজাকৈ চিকিৎসালয় নিৰ্মাণৰ ইচ্ছাও প্ৰকাশ কৰে।

তেতিয়াৰ পৰাই তেওঁৰ অভিনয় ত্যাগ কৰাৰ উৰাবাতৰি শিৰোনাম দখল কৰি আহিছে। কিন্তু তেওঁ এই সন্দৰ্ভত কোনো মন্তব্য নকৰিলে। ইফালে অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ এই ছবিসমূহে জল্পনা-কল্পনাৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি কৰিলে। এতিয়া ধৰ্মৰ বাবেই ছাই পল্লৱীয়ে অভিনয় জগত এৰি যাব বুলি চৰ্চা চলিছে।

ধৰ্মৰ বাবে অভিনয় এৰি দিয়াৰ এয়া প্ৰথম দৃষ্টান্ত নহয়। ইয়াৰ পূৰ্বেও ভগৱান বা আল্লাহে দেখুৱাই দিয়া পথ অনুসৰণ কৰিবলৈ মনোৰঞ্জন জগতখনক বিদায় দিছিল অভিনেত্ৰীসকলে। ছ’চিয়েল মিডিয়াতো সদায় নিজৰ ধৰ্মীয় পক্ষ দেখুৱাই আহিছে ছাই পল্লৱীয়ে। এই তালিকাত তেওঁও লিখিছে নেকি? এতিয়াও ছাই পল্লৱীৰ পৰা কোনো উত্তৰ পোৱা নাই।

CopyAMP code

Leave a Comment