এই দুই দিশত মুখ কৰি ভুলতো নাখাব খাদ্য, জানি লওক এই কথা…

বাস্তু শাস্ত্ৰত প্ৰতিটো কামৰ নিয়ম আৰু নিৰ্দিষ্ট দিশ নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। খোৱাৰ সময়ত কিছুমান ভুলে আমাৰ জীৱনত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলায়। খাদ্য খোৱাৰ সময়ত কি কি সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে জানি লও আহক।

১.খাদ্য খোৱাৰ সময়ত দিশটোৰ প্ৰতি নিশ্চয় মন কৰক, নহ’লে ই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে। বাস্তুৰ নিয়ম অনুসৰি দক্ষিণ দিশলৈ মুখ কৰি খাদ্য গ্ৰহণ কৰিব নালাগে। ইয়াক যমৰ দিশ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিশত খাদ্য গ্ৰহণ কৰিলে আয়ুস কমি যায়। আনহাতে পশ্চিম দিশৰ ফালে মুখ কৰি খাদ্য খালে গুৰুতৰ ৰোগে আপোনাক আগুৰি ধৰে।

২.বিচনাত বহি কেতিয়াও আহাৰ খোৱা উচিত নহয়। ইয়াৰ ফলত লক্ষ্মীৰ অভাৱ হয়। ব্যক্তিৰ ব্যয় আৰু ঋণ বৃদ্ধি পায়।

৩.বশিষ্ঠ স্মৃতিত ‘প্ৰদ্মুখোদমুখো ৱাপি’ আৰু ‘প্ৰদ্মুখন্ননী ভুনজিত’ – অৰ্থাৎ উত্তৰ আৰু পূব দিশত বহি খোৱাটোৱেই উত্তম। এই দুয়োটাকে ঈশ্বৰৰ নিৰ্দেশনা বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিশলৈ মুখ কৰি খাদ্য খাই দেৱী লক্ষ্মীয়ে ঘৰত বাস কৰে। মানুহজনৰ টেনচন নোহোৱা হয়।

৪.পূবমুখী হৈ খাদ্য খালে পাচন শক্তি ভাল। লগতে ৰোগৰ পৰাও মুক্তি পাওক।


আৰু পঢ়ক
>> গেছত ৰান্ধা সকলৰ সন্তানৰ হ’ব এই ৰোগ !
>> পিঁয়াজৰ তেলে চুলি সৰাৰ বাবে যাদুৰ দৰে কাম কৰিব, কেনেকৈ বনাব লাগে শিকিব !


৫.মাটিৰ বাচন-বৰ্তনক শাস্ত্ৰত অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। মাটিৰ পাত্ৰত খাদ্য ৰান্ধি খালে ১০০ শতাংশ পুষ্টিকৰ উপাদান পোৱা যায়।

৬.প্লেটত যিমান খাদ্য আপুনি খাব পাৰে, সিমানখিনিহে ল’ব লাগে। খাদ্যক মিছাকৈ এৰি নষ্ট কৰিলে খাদ্যক অপমান কৰা হয়। ইয়াৰ বাবে ধন আৰু খাদ্যৰ নাটনি হয়। মানুহজন দৰিদ্ৰ হোৱাৰ উপক্ৰম হয়।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ গ্রহণ কৰক ।

CopyAMP code

Leave a Comment