কণী খোৱাৰ পিছত এই ৫ বস্তু নাখাব

খাদ্যৰ সংমিশ্ৰণ ভুল হ’লে, ই আপোনাৰ শৰীৰৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে। সেই বাবে এই কথাখিনি জনা আপোনাৰ অতি জৰুৰী, আহক তেনেহলে কথা পাতো কণী খোৱাৰ পিছত কি সেই ৫টা বস্তু খাব নালাগে। আৰু যদি খায় ইয়াৰ ফলত একে সময়তে, অত্যাধিক প্ৰ’টিন থকাৰ বাবে, ই পেটৰ বিষ আৰু এচিডিটিৰ ও সমস্যা হ’ব পাৰে।

১. নেমু নাখাব, বহুলোকে কণীৰ সোৱাদ বঢ়াবলৈ নেমু সেৱন কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, মানুহে কণীৰ বিভিন্ন ৰেচিপিত নেমুৰ ৰস যোগ দিয়ে। দৰাচলতে, কণী আৰু নেমুৰ চৰ্বিযুক্ত তেল মিহলি হ’ব পাৰে আৰু প্ৰতিক্ৰিয়া কৰিব পাৰে। এই প্ৰতিক্ৰিয়াৰ ফলত শৰীৰত সংক্ৰমণ হ’ব পাৰে। ইয়াৰ ফলত বহুসময়ত ওকালি অহা সম্ভাৱনা থাকে।

২. মাছ নাখাব, মাছ খোৱাৰ পিছত কণী খোৱাতো উচিত নহয়। কণী আৰু মাছ একেলগে খোৱা বা ইটোৰ পিছত আনটো খোৱাটোৱে আপোনাক ছালৰ দাগ দিব পাৰে। প্ৰকৃততে, এই প্ৰ’টিনবোৰে এলাৰ্জি সৃষ্টি কৰিব পাৰে আৰু আপোনাক ৰুগীয়া কৰিব পাৰে।

৩. কল নাখাব, কণী খোৱাৰ পিছত কল খোৱাতো উচিত নহয়। সকলোৱে কণী খোৱাৰ লগে লগে কল খোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে এই দুয়োটা আমাৰ পেটৰ বাবে গধুৰ হ’ব পাৰে আৰু বিপাক ক্ৰিয়া লেহেম কৰিব পাৰে। ইয়াৰ ফলত কোষ্ঠকাঠিন্য, গেছ আৰু অন্ত্ৰৰ সমস্যা হ’ব পাৰে। একে সময়তে, ই দূৰ্বল পাচন তন্ত্ৰ থকা লোকসকলৰ বাবেও ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে।

৪. পনীৰ নাখাব, বহুলোকে পনীৰ আৰু কণী একেলগে খায় বা বিশেষ ৰেচিপি প্ৰস্তুত কৰে। এই পৰিস্থিতিত, আপুনি বুজিব লাগিব যে পনীৰ আৰু কণী দুয়োটা এক স্বাস্থ্যকৰ সংমিশ্ৰণ নহয়। ইয়াৰ বাহিৰেও, এই দুয়োটা খাদ্যই একেলগে আপোনাৰ পাচন তন্ত্ৰত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে আৰু আপোনাৰ পাচন তন্ত্ৰ নষ্ট কৰিব পাৰে।

আৰু পঢ়ক-

৫. কণলীবোৰে মানসিক স্বাস্থ্য সমর্থন কৰিব পাৰে, এক সন্তুলিত আহাৰে চাপ হ্রাস আৰু উন্নত মানসিক স্বাস্থ্য অভ্যাসত সহায় কৰাৰ দিশত এক দীঘলীয়া পথ অতিক্ৰম কৰিব পাৰে লক্ষণবোৰৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰা আৰু অধিক প্ৰদৰ্শন অনুকূলিত কৰা। আৰু যেতিয়া কণীৰ মুখ্য লাভালাভৰ কথা আহে, ভিটামিন B2, B12, কোলিন, লো আৰু ট্রিপ্টোফেনৰ সংমিশ্ৰণ এই সকলোবোৰ উদ্বেগ, হতাশাৰ লক্ষণ আৰু স্বাভাৱিকভাৱে টোপনিত সহায় কৰে।

Leave a Comment