টকাৰ অভাৱ ? সন্ধিয়া চাকি জ্বলোৱাৰ সময়ত তলত ৰাখক এই বস্তু !

WhatsApp Follow

Lack of money? Put this item underneath when lighting candles in the evening: পৰম্পৰাগত ধৰ্মত পূজাৰ বহুতো নিয়মৰ ব্যাখ্যা কৰা হৈছে। ঘৰতে পূজাৰ সময়ত চাকি জ্বলোৱাটো বাধ্যতামূলক। কোৱা হয় যে যিকোনো পূজা বা শুভ কামত অগ্নি দেৱক পূজা কৰিবই লাগিব। ঠিক তেনেদৰে পুৱা আৰু গধূলি পূজাৰ সময়ত ঘৰতে চাকি জ্বলোৱাৰ প্ৰথা আছে।

চাকি জ্বলাই দিলে ঋণাত্মক শক্তি বিলুপ্ত হয়। কেৱল এয়াই নহয়, ঘৰৰ পৰা বাস্তু দোষক আঁতৰাই পেলায়। চাকি জ্বলোৱাৰ সময়ত লেম্পৰ তলত কেইটামান বস্তু ৰাখিলে ভাল ফল পোৱা যায় বুলিও বিশ্বাস কৰা হয়। জ্যোতিষ অনুযায়ী কোনবোৰ খাদ্য দীপৰ তলত ৰাখিব পাৰি জানো আহক –

আহাৰ দলঃ
শাস্ত্ৰ অনুযায়ী যদি কোনো ব্যক্তি বাৰে বাৰে বেয়া চকুত আক্ৰান্ত হয় তেন্তে আহাৰ দলক চাকিৰ তলত ৰাখিব লাগে আৰু এই চাকিটো পশ্চিম দিশত ৰাখিব লাগে। বেয়া দৃষ্টিশক্তিৰ পৰা মুক্তি পায়।

চাউলঃ
ভাতক অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। পূজাৰ সময়ত চাউলৰ অক্ষত ৰূপত ব্যৱহাৰ কৰা হয়। শাস্ত্ৰ অনুযায়ী চাউল চাউলৰ তলত ৰাখিলে ধন-সম্পত্তি হেৰুৱাব নোৱাৰে। ধনৰ যোগান বৃদ্ধি পায়।

ঘেঁহু:
ই এবিধ শস্য, যাক চাকিৰ তলত ৰাখিলে বহু উপকাৰ পোৱা যায়। চাকিৰ তলত ঘেঁহু ৰাখি জ্বলাই দিলে ধনৰ লগত জড়িত সমস্যাৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়। ইয়াৰ লগে লগে দেৱী লক্ষ্মী আৰু অন্নপূৰ্ণাৰ আশীৰ্বাদ অব্যাহত আছে।

মাহৰ দালিঃ
ঘৰৰ উত্তৰ দিশত চোলা বা মচুৰ দাইলৰ ওপৰত তেলৰ চাকি জ্বলোৱাটোও শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। কোৱা হয় যে আৰ্থিক সংকট ইয়াৰ দ্বাৰা সমাধান হয়। উপাৰ্জন বৃদ্ধি পায়। কৰ্মক্ষেত্ৰত অস্থিৰতা আঁতৰাই পেলোৱা হয়।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, Jibonor Shongram এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

1 thought on “টকাৰ অভাৱ ? সন্ধিয়া চাকি জ্বলোৱাৰ সময়ত তলত ৰাখক এই বস্তু !”

Leave a Comment