দুৰ্গা পূজাত এটা পাতে আৰ্থিক সংকট দূৰ কৰিব ! কেতিয়া কি কৰিব

WhatsApp Follow

দুৰ্গা পূজাই সকলো আৰ্থিক সমস্যা দূৰ কৰিব। দেৱীপক্ষৰ আৰম্ভণিৰ পৰা দশম পৰ্যন্ত মানি চলিবলগীয়া নিয়ম আছে। সেই নিয়ম মানি চলিলে ফলাফল পাব। সময় আধুনিক হৈ পৰাৰ লগে লগে সকলোৰে চাহিদা বাঢ়িছে। আৰু প্ৰতিটো বস্তুৱেই ব্যয়বহুল হৈ আহিছে।আজিকালি বজাৰলৈ গ’লেও পকেটটো টান হৈ আছে। এই ধনৰ সংকট একেবাৰে কমি যোৱা নাই।

কিন্তু এনে নহয় যে উপায় নাই। বৰং দেৱী দুৰ্গা পূজাৰ মহেন্দ্ৰ ক্ষণেই বাট। এই শুভ অনুষ্ঠানত এক বিশেষ ৰীতি-নীতি পালন কৰিব লাগিব। তেতিয়াহে দেখা যাব যে আৰ্থিক সংকট কমিছে।

ইয়াৰ বাবে এটা বিশেষ পেজ প্ৰয়োজনীয়। দেৱী পক্ষৰ আৰম্ভণিৰে পৰা এই পৃষ্ঠাত মাতৃৰ বীজ মন্ত্ৰ লিখিব লাগে। পাঁচ দিনৰ পাছত বিজামন্ত্ৰ এনেদৰে চন্দনেৰে লিখিব লাগে।

এই পাতবোৰ ৰঙা চাদৰ এখনত মেৰিয়াই নৱমীৰ দিনা বান্ধিব লাগে। ইয়াৰ পিছত য’ত ৰাখে তাত টকা ৰাখক। আপোনাৰ সঞ্চয় মাৰ আশীৰ্বাদত ফুলি উঠিছে।

এই পাত সুমথিৰাপাত। এই পাতত মাতৃৰ নামত মন্ত্ৰ লিখি সন্তুষ্ট হয় দেৱী মহিষাসুৰ মাৰ্দিনী।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, Jibonor Shongram এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment