দৈনিক মন্দিৰ গ’লে পোৱা যায় এইসমূহ আচৰিত উপকাৰ। আপুনি জানেনে…?

যেতিয়াই কোনো বিপদ আহে তেতিয়াই আমি প্ৰথমে ভগৱানক স্মৰণ কৰি তেওঁৰ ওচৰলৈ দৌৰি যাওঁ। ঈশ্বৰক মাতিব আৰু তেওঁৰ পৰা সহায় বিচাৰিব। পাৰ্থক্য মাথোঁ এইটোৱেই হ’ব যে কিছুমান মানুহে ঘৰত ভগৱানক স্মৰণ কৰিলেও কিছুমান মানুহ মন্দিৰলৈ যায়।

মন্দিৰলৈ যোৱাটোৱে কেৱল শান্তিৰ অনুভৱ কৰাই নহয়, ঈশ্বৰৰ ওচৰত থকাৰ অনুভৱও দিয়ে। হিন্দু ধৰ্মত মন্দিৰলৈ যোৱাটো অতি শুভ আৰু উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়। এই খণ্ডত জ্যোতিষ বিশেষজ্ঞ ড° ৰাধাকান্ত ভাটছৰ পৰা দৈনিক মন্দিৰ দৰ্শনৰ কিছুমান অতি আকৰ্ষণীয় উপকাৰিতাৰ বিষয়ে বিতংভাৱে জানো আহক।

  1. ব্ৰহ্ম মুহুৰ্তত সাৰ পাই মন্দিৰ পৰিদৰ্শন কৰিলে ব্ৰহ্ম জ্ঞান লাভ হয়। মগজুত জ্ঞানৰ যোগাযোগ আৰু সম্প্ৰসাৰিত হয়।
  2. উদীয়মান সূৰ্য্যৰ সময়ত মন্দিৰলৈ গৈ সূৰ্য্যৰ ৰঙা পোহৰ আপোনাৰ শৰীৰত পৰে, যাৰ ফলত শৰীৰত শক্তি আৰু উজ্জ্বলতা বিকশিত হয়।
  3. নিতৌ নিয়মিতভাৱে মন্দিৰ ভ্ৰমণ কৰিলে মনলৈ শান্তি আহে আৰু যিকোনো ধৰণৰ ভয় দূৰ হয়।
  4. নিতৌ নিয়মিতভাৱে মন্দিৰলৈ যোৱাৰ ফলত চিন্তা-চৰ্চা ইতিবাচক হৈ পৰে আৰু নেতিবাচকতা দূৰ হয়।
  5. নিতৌ নিয়মিতভাৱে মন্দিৰলৈ গ’লে মানসিক বিকাশ ঘটে আৰু বুদ্ধি শক্তিশালী কৰে।
  6. নিতৌ নিয়মিতভাৱে মন্দিৰলৈ যোৱাৰ ফলত এজন ব্যক্তিৰ ভিতৰত সামৰ্থ্য বাঢ়ি যায় আৰু তেওঁ নিৰ্ভয়ে সংকটৰ সন্মুখীন হয়।
  7. নিতৌ নিয়মিত মন্দিৰ ভ্ৰমণ কৰিলে ঈশ্বৰৰ ওচৰলৈ অহাত সহায় হয় আৰু মানুহৰ মন আধ্যাত্মিকতাৰ প্ৰতি ৰাখে।
  8. নিয়মীয়াকৈ মন্দিৰলৈ গৈ যেতিয়া আমি আধ্যাত্মিকতাৰ দিশে আগবাঢ়ো তেতিয়া আমি চাহাৰাৰ ওপৰত খোজ কাঢ়ি যাওঁ আৰু অন্যায় কামৰ পৰা আঁতৰি থাকোঁ।
  9. নিয়মিতভাৱে মন্দিৰলৈ যোৱাটোৱে সংকল্প শক্তি বৃদ্ধি কৰাৰ লগতে সিদ্ধান্ত গ্ৰহণৰ ক্ষমতাও বৃদ্ধি কৰে।
  10. নিতৌ নিয়মিতভাৱে মন্দিৰলৈ গলে মনটো ভাগৱত ভজনত নিয়োজিত হৈ থাকে, যিয়ে হৃদয়ত সুখ কঢ়িয়াই আনে।
  11. নিতৌ নিয়মিতভাৱে মন্দিৰলৈ গৈ আমি সাতকৰ্ম, সাদ্বাচন আৰু সাতৱিকৰ নিয়ম পালন কৰোঁ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

CopyAMP code

Leave a Comment