ধন লক্ষ্মীয়ে অহাৰ আগতে এই শুভ সংকেতবোৰ দিয়ে | সংকেতবোৰ কি কি ?

হিন্দু ধৰ্মত, মা লক্ষ্মীক সম্পদৰ দেৱী বুলি কোৱা হয়। শাস্ত্ৰ অনুসৰি, মা লক্ষ্মী ভগৱান বিষ্ণুৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছিল। একে সময়তে, ধনৰ দেৱী, মা লক্ষ্মী, প্ৰতিজন মানুহে নিজৰ মতে পূজা কৰি সন্তুষ্ট হয়। কিন্তু আপুনি জানেনে যে মা লক্ষ্মীয়ে তেওঁৰ আগমনৰ আগতে বহুতো চিহ্ন দিয়ে। এই চিহ্নবোৰৰ বিষয়ে জানো আহক…

যদি হঠাতে ক’লা চৰাইটি আপোনাৰ ঘৰলৈ আহে আৰু জাক এটা বনাই কিবা খাবলৈ আৰম্ভ কৰে, তেন্তে বুজি লওক যে মা লক্ষ্মী আপোনাৰ ঘৰলৈ আহিব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আপুনি লাগি থাকিব পাৰে।

যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত চৰাইৰ বাহদেখে, তেন্তে এইবোৰ অতি শুভ লক্ষণ। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে আপুনি বহুত টকা পাব। ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল ধনৰ আগমনৰ পথবোৰ মুকলি হ’বলৈ ওলাইছে।

এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে ঘৰৰ একে ঠাইতে তিনিটা জেঠীৰ আবিৰ্ভাৱো মা লক্ষ্মীৰ আগমনৰ লক্ষণ। ইয়াক এটা অতি ভাল লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা হয়। একে সময়তে, যদি এজন ব্যক্তিৰ সোঁ হাতৰ খজুৱতি হয়, তেনেহ’লে ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে ব্যক্তিজনৰ ওচৰলৈ টকা আহিব।

যদি আপুনি ৰাতিপুৱা কিছু কামৰ বাবে ঘৰৰ বাহিৰলৈ গৈ আছে আৰু আপুনি কাৰোবাক ঝাড়ু দিয়া দেখিছে, তেনেহ’লে ইয়াক এক অতি শুভ লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আপুনি কিছু সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব। একে সময়তে, আপুনি কৰবাৰ পৰা টকা পাব পাৰে।


যদি এজন ব্যক্তিয়ে শোৱাৰ সময়ত সপোনত ঝাড়ু, ফেঁচা, কলহ, হাতী, বননি, শংখ, জেঠী, সাপ, গোলাপ আদি দেখা পায়, তেনেহ’লে ইয়াক সম্পদ লাভৰ লক্ষণ বুলিও গণ্য কৰা হয়।

আৰু পঢ়ক…

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰ অনুসৰি, দীপাৱলীৰ দিনা তুলসী গছৰ চাৰিওফালে জেঠীৰ আবিৰ্ভাৱো এক শুভ লক্ষণ। একে সময়তে, তুলসী গছৰ চাৰিওফালে বহুতো জেঠীৰ আবিৰ্ভাৱ এক বিপৰীত লক্ষণ। একে সময়তে, যদি আপুনি ৰাতিপুৱা শংখৰ শব্দ শুনিব, তেন্তে ই এক অতি শুভ লক্ষণ।

Leave a Comment