বগা চুলি আকৌ ক’লা হৈ পৰিব, মাত্ৰ এই তিতা পাতটো লগাই দিব !

Join Telegram

( White hair will turn black again, just apply this bitter leaf ) সময়ৰ লগে লগে আমাৰ শৰীৰত বহু পৰিৱৰ্তন ঘটে, কিন্তু বয়সৰ আগতেই হ’লে বেদনাদায়ক হয় । কম বয়সতে চুলি ধূসৰ হোৱাটো আজিকালি এটা সাধাৰণ কথা হৈ পৰিছে যদিও ই যুৱক-যুৱতীসকলৰ মনত যথেষ্ট উত্তেজনাৰ সৃষ্টি কৰে । ভিতৰত গজা চুলিয়ে তেওঁলোকক লজ্জিত কৰে আৰু আত্মবিশ্বাস কম কৰে । ইয়াৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ ৰাসায়নিক দ্ৰব্যৰে সমৃদ্ধ চুলিৰ ৰং ব্যৱহাৰ কৰিলে চুলিত শুকান হৈ পৰিব পাৰে, এনে ক্ষেত্ৰত আপুনি এটা বিশেষ সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে যিটো কিছুদিনৰ ভিতৰতে ফলাফল দেখুৱাবলৈ আৰম্ভ কৰে ।

অমিতা পাত কেনেকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে:-
চুলিৰ সুস্বাস্থ্যৰ বাবে আপুনি অমিতা পাতৰ চুলিৰ পেক বনাব পাৰে বা ইয়াৰ দ্বাৰা চুলিৰ স্প্ৰেও বনাব পাৰে ।
স্প্ৰে প্ৰস্তুত কৰিবলৈ প্ৰথমে এটা বাটিত ৫ কাপ পানী লৈ তাত আধা কাপ অমিতা পাত মিহলাই ল’ব লাগে । এতিয়া উতলাই তাৰ পিছত ঠাণ্ডা হোৱালৈ অপেক্ষা কৰক আৰু শেষত চুলিত স্প্ৰে কৰাৰ পিছত পৰিষ্কাৰ পানীৰে ধুই পেলাওক ।

অমিতা পাতৰ চুলিৰ পেক বনাবলৈ মিক্সাৰ গ্ৰাইণ্ডাৰত দৈৰ সৈতে মান কেইটাপাত পিহি ল’ব লাগে, এবাৰ পেষ্ট বনাই লাহে লাহে মালিচ কৰি চুলিত লগাব লাগে । শুকুৱাৰ পিছত মূৰটো পৰিষ্কাৰ পানীৰে ধুব লাগে ।

অমিতা পাত কিয় উপযোগী ?
অমিতা পাতত প্ৰাকৃতিক চুলি ৰং কৰা দ্ৰব্য থাকে, কেইসপ্তাহমান ব্যৱহাৰ কৰিলে বগা চুলি পুনৰ ক’লালৈ পৰিণত হোৱাই নহয়, চুলি সৰা, চুলি শুকান, দুৰ্বল চুলি আদি সমস্যাৰ পৰাও মুক্তি পাব ।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ।

Leave a Comment