২ লাখ টকাৰ বাইক মাত্ৰ ২২ হাজাৰ টকাত, ৰয়েল এনফিল্ডৰ নতুন অফাৰ

Join Telegram

কৰ’না ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণৰ পাছৰে পৰা ভাৰতৰ একাংশ আগশাৰীৰ অটোমোবাইল কোম্পানীয়ে বৃদ্ধি পাইছে। এই কৰোনা বজাৰত এটাৰ পিছত এটাকৈ কোম্পানী বন্ধ হৈ পৰিছে। কিছুমান নতুন ষ্টাৰ্ট-আপ মাৰ্কেটে প্ৰকৃততে ভাল বিক্ৰী কৰিছে বুলি ক’লে ভুল হ’ব। প্ৰতিটো কোম্পানীয়ে সেই কোম্পানীটোক পুৰণি ঠাইত প্ৰতিষ্ঠা কৰিবলৈ যৎপৰোনাস্তি চেষ্টা কৰি আছে। কিন্তু কোনো কোম্পানীয়ে কোনো গ্ৰাহকক লোভ দেখুৱাই বিক্ৰী বৃদ্ধি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা নাই। ইয়াৰ বিপৰীতে তেওঁলোকৰ বাবে নতুন নতুন বাইক আনিছে যিবোৰে ভাৰতৰ ক্ৰেতাসকলক আচৰিত কৰি তুলিছে। 2 lakh bikes for only Rs 22,000, Royal Enfield’s new offer

ইফালে, ভাৰতৰ আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় বাইক নিৰ্মাতা ৰয়েল এনফিল্ডে মুকলি কৰিছে নতুন বাইক ৰেঞ্জ। শেহতীয়াকৈ ৰয়েল এনফিল্ড কোম্পানীয়ে তেওঁলোকৰ বাইকত বিভিন্ন অফাৰ দিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে আৰু আপুনি এই সকলোবোৰ অফাৰৰ সুবিধা ল’ব পাৰিব। কিন্তু এতিয়ালৈকে ৰয়েল এনফিল্ড বাইকখন সকলোৰে বাবে একেবাৰেই সুবিধাজনক হোৱা নাই। এই বাইকখনৰ দাম ইমানেই বেছি যে ভাৰতৰ ক্ৰেতাসকলে এই বাইকখন কিনিব নোৱাৰিলে। যদি আপুনি ৰয়েল এনফিল্ড বাইক কিনিব বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ বাবে এটা ডাঙৰ অফাৰ আছে। এই নতুন প্লেন ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি সহজেই ৰয়েল এনফিল্ড ক্লাছিক ৩৫০ৰ হেলচেন ছিৰিজৰ ডুৱেল এবিএছ ভেৰিয়েণ্ট কিনিব পাৰিব। এই পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে অধিক জানি লওঁ আহক।

ৰয়েল এনফিল্ড হৈছে বিশ্বৰ অন্যতম জনপ্ৰিয় অটোমোবাইল কোম্পানী। এই মুহূৰ্তত তেওঁলোকৰ নতুন ক্লাছিক ৩৫০ হেলচেন ছিৰিজৰ ডুৱেল এবিএছ চেনেল মটৰবাইকৰ বজাৰ মূল্য ১,৯৮,৯৮১ টকা। আৰু বাকী খৰচত এই বাইকখন কিনিবলৈ প্ৰায় দুলাখ টকা খৰচ হ’ব। কিন্তু এই মুহূৰ্তত যদি আপুনি এই বাইকখন কিনিব বিচাৰে তেন্তে বেংকে দিছে ১,৯৬,৫৫৮ টকাৰ ঋণ। আৰু বাকী খৰচ হ’ব প্ৰায় ২ লাখ টকা এই বাইকখন কিনিবলৈ। কিন্তু এই মুহূৰ্তত যদি আপুনি এই বাইকখন কিনিব বিচাৰে তেন্তে বেংকে ১,৯৭,৫৫৮ টকাৰ ঋণ দিছে।

যদি আপুনি এই প্লেনৰ অধীনত Royal Enfield Classic 350 Helsien Dual ABS কিনিব বিচাৰে তেন্তে আপুনি ৩৬ মাহলৈকে EMI দিব পাৰিব। কিন্তু সেই ক্ষেত্ৰত বছৰি ৯.৬ শতাংশ সুত দিব লাগিব।

Leave a Comment