৩ ধৰণৰ ছোৱালী কেতিয়াও স্বামীৰ ওপৰত সন্তুষ্ট নহয় !

Join Telegram

( 3 types of girls are never satisfied with their husbands ) বিবাহ মানে নতুন জীৱনত প্ৰৱেশ কৰা, দুজনে হাতত ধৰি গোটেই জীৱন একেলগে থাকিবলৈ প্ৰস্তুতি চলোৱা, আৰু এৰি নাযাবলৈ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া । বিবাহ কেৱল দুটা মনৰ মিলন নহয়, দুটা পৰিয়ালৰ মিলনও, একেলগে হাতত ধৰি জীৱনৰ সীমাত উপনীত হোৱা । আৰু এই বিবাহিত জীৱনটো তেতিয়াহে সুখী হয় যেতিয়া দুটা মন আৰু দেহ একত্ৰিত হৈ এক হৈ পৰে । বিচ্ছিন্নতা, মিছা, জটিলতাই গ্ৰহণ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে । গতিকে আজি কোন তিনিটা ছোৱালী কেতিয়াও স্বামীৰ ওপৰত সন্তুষ্ট নহয় জানি লওক –

এই আক্ষৰ নামৰ মহিলাসকল কেতিয়াও স্বামী আৰু পৰিয়ালৰ লগত সুখী নহয় । S নামৰ মহিলাসকল – এই নামৰ মহিলাসকল নিস্তব্ধ । কিন্তু স্বামীৰ প্ৰতি অত্যধিক অধিকাৰীতাই সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰে । কিন্তু তেওঁলোক সাৱধান । ইয়াৰে অধিক সন্দেহে জগতত বিপদৰ সৃষ্টি কৰে । K বা ‘ক’ নামৰ নাৰী – এই নামৰ নাৰী প্ৰেম প্ৰেমী । পৰিয়ালটো সঠিকভাৱে পৰিচালিত হ’লেও এই এটা কাৰণতে পৰিয়ালৰ শান্তি নষ্ট হৈ যায় । স্বামীক লৈ সন্তুষ্ট নহয় ।

একো নাপালে খং কৰা । তেওঁলোকে বিচাৰে যে স্বামীয়ে কোনো কাম কৰাৰ আগতে পত্নীৰ পৰামৰ্শ লওক আৰু সোধা-পোছা কৰক, K বা ‘ক’ নামৰ নাৰী – এই নামৰ মহিলাসকল আৱেগিক মানুহ । পৰিয়ালৰ দায়িত্ব ভালদৰে পালন কৰে । বৈবাহিক সকলো সমস্যা নিজেই চোৱা-চিতা কৰে ।

কিন্তু কিছুমান কথা লুকুৱাবলৈ তেওঁলোকৰ তিক্ততা আছে । তেওঁলোকে বিচাৰে যে তেওঁলোকৰ স্বামীয়ে তেওঁলোকৰ কথা মানি চলক । যদি নহয়, তেন্তে তেওঁলোক অসুখী । ফলত পৃথিৱীত নানা ধৰণৰ বিবাদ আৰু অশান্তিৰ সৃষ্টি হয় ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment