শনিয়ে সৃষ্টি কৰিছে পঞ্চ মহাপুৰুষ ৰাজযোগ, ৪ ৰাশি পাব পাৰে টকা আৰু পদবী

Join Telegram

4 signs can get money and position
Vedic Astrology মতে শনি ৰাশিয়ে ৰাশি সলনি কৰিলে সকলো ৰাশিৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলায় । বৈদিক জ্যোতিষত শনিক কৰ্মদাতা বুলি কোৱা হয় । ব্যক্তিজনৰ কৰ্ম অনুযায়ী শনিয়ে তেওঁক ফলাফল দিয়ে । শাস্ত্ৰ অনুসৰি শনি গ্ৰহ হৈছে বিচাৰক । শনিয়ে ব্যক্তিজনৰ বেয়া কামৰ বাবে শাস্তি দিয়ে । আকৌ ভাল কামৰ বাবে পুৰস্কৃত । আকৌ শনি হৈছে থলুৱাৰ ঘৰত আয়ুৰ কৰক গ্ৰহ । ৪ ৰাশিৰ থলুৱা লোকসকলৰ কোস্থিত পঞ্চ মহাপুৰুষ যোগ গঠন হয় তেওঁলোকৰ মূল ত্ৰিকোন ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰাৰ পিছতহে । ইয়াৰ ফলত ৪ ৰাশিৰ থলুৱা লোকে ধনৰ মৰ্যাদা লাভ কৰিব । এই ৪ ৰাশিৰ ভিতৰত আপোনাৰ ৰাশি আছে নেকি ?

মেষ ৰাশি
শনিৰ ৰাশিৰ পৰিৱৰ্তনৰ লগে লগে এই ৰাশিৰ গোটত ৰুচক আৰু শশা ৰাজযোগ গঠন হৈছে । মেষ ৰাশিৰ থলুৱা লোকে এই সময়ত হঠাৎ ধন লাভ কৰিব পাৰে । লগতে ব্যৱসায়ত ভাল লাভ পাব । আকৌ মেষ ৰাশিৰ থলুৱা সকলে ৰাজনৈতিক পদবী লাভ কৰিব পাৰে । শুক্ৰ আৰু বৃহস্পতি আপোনাৰ ৰাশিত স্বৰাসীত আছে । এই সময়ত নতুন চাকৰিৰ অফাৰ পাব পাৰিব । মেষ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত ভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সংগ পাব । ৰাজনীতিত সফলতাৰ সৈতে এক শক্তিশালী সম্পৰ্ক আছে ।

মিথুন ৰাশি
জ্যোতিষীয় হিচাপ অনুসৰি এই ৰাশিগৃহত ভদ্ৰ আৰু হংস নামৰ ৰাজযোগ গঠন হ’ব । ফলত ব্যৱসায়টোৱে ভাল লাভৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে । শনিৰ প্ৰভাৱত মিথুন ৰাশিৰ থলুৱা লোকে মৰ্যাদা লাভ কৰিব পাৰে । ৰাজনৈতিক ক্ষেত্ৰখনত সফলতাৰ সংঘ আছে । মিথুন ৰাশিৰ স্থানীয় লোকে পাব পাৰে নতুন চাকৰিৰ প্ৰস্তাৱ । আকৌ মিথুন ৰাশিৰ শ্ৰমিক জনতাৰ বাবে পদোন্নতি বা দৰমহা বৃদ্ধি হ’ব পাৰে । বিদেশী ব্যৱসায়ত জড়িত থলুৱা লোকসকলে এই সময়ছোৱাত ভাল লাভ কৰিব ।

কন্যা ৰাশি
জ্যোতিষৰ হিচাপ অনুসৰি কন্যা ৰাশিৰ ঘৰত হংস আৰু ভদ্ৰ নামৰ ৰাজযোগ গঢ় লৈ উঠিছে । এই সময়ছোৱাত কন্যা ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত ভাগ্য লাভ কৰিব । যিকোনো জৰুৰী চৰকাৰী কামো সম্পন্ন কৰিব পাৰিব । প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা কন্যা ৰাশিৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে সফলতা লাভ কৰিব পাৰে । আনকি শিক্ষানুষ্ঠানত নামভৰ্তি লাভ কৰাৰো এক সুদৃঢ় সংযোগ আছে । আনহাতে কন্যা ৰাশিৰ ব্যৱসায়ীসকলে ব্যৱসায়িক কাৰণত ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে । এই যাত্ৰা আপোনাৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব ।

কৰ্কট ৰাশি
এই ৰাশিৰ গোছাৰ কোষ্টিত শশা আৰু ৰুচক নামৰ ৰাজযোগ গঠন হয় । ইয়াৰ প্ৰভাৱৰ বাবে কৰ্কট ৰাশিৰ স্থানীয় লোকে ব্যৱসায়ত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে । জ্যোতিষৰ হিচাপত বৃহস্পতি কৰ্কট ৰাশিৰ ঘৰত আৰু শুক্ৰ লাভৰ ঘৰত থাকে । এই দুটা গ্ৰহৰ প্ৰভাৱত কৰ্কট ৰাশিৰ থলুৱা লোকৰ আবদ্ধ কাম পূৰ্ণ হ’ব । আকৌ, এই ৰাশিৰ ব্যৱসায়ীসকলে যদি নিজৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা কৰে, তেন্তে সেইটোতো তেওঁলোকে সফলতা লাভ কৰিব পাৰে ।

শনি গ্ৰহক সন্তুষ্ট কৰাৰ উপায়
শনিৰ শুভ প্ৰভাৱ বৃদ্ধি কৰি জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত থকা কুৎসিত দোষৰ পৰা মুক্তি পোৱাৰ কেইবাটাও উপায় আছে । শনিক সন্তুষ্ট কৰাৰ এটা সহজ উপায় হ’ল শিৱ আৰু বজৰংবলীক পূজা কৰা । শনিয়ে শিৱক নিজৰ গুৰু বুলি গণ্য কৰে । গতিকে শিৱলিংগক তিল আগবঢ়ালে শনি সুখী । আৰু যিসকলে বজৰংবলীক পূজা কৰে, শনিয়ে তেওঁলোকক অসুবিধা নিদিয়ে । জ্যোতিষৰ মতে শনি মন্ত্ৰ জপিও লাভ কৰিব ভাল ফল । শনি সন্তুষ্ট হয় আৰু সকলো কামনা পূৰণ কৰে ওম প্ৰাং প্ৰিং প্ৰাউং সাহ শনিশ্চাৰায় নম আৰু ঊম সাং ষনিশচাৰায়ে নম মন্ত্ৰ জপ কৰি ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment