পুৰুষে ছোৱালীৰ এই ৫টা গুণ লক্ষ্য কৰে, সেই গুণসমূহ হৈছে –

Join Telegram

প্ৰেম-প্ৰেম বা বৈবাহিক প্ৰসংগত লিপ্ত হোৱাৰ আগতে বহুতে লগ হৈ সেই ব্যৱধান দূৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে । প্ৰথমবাৰৰ বাবে ল’ৰাক লগ পোৱা মানে এগৰাকী নাৰীৰ মনত অস্থিৰতা বৃদ্ধি কৰা । প্ৰতিগৰাকী নাৰীয়ে প্ৰথম দৃষ্টিতে নিজৰ আটাইতকৈ ধুনীয়া আৰু আকৰ্ষণীয় দেখাব বিচাৰে । গতিকে মহিলাসকলে নিজৰ শ্ৰেষ্ঠ কাপোৰ পিন্ধে, নিশ্চিত হয় যে তেওঁলোকক আটাইতকৈ ধুনীয়া দেখা যায় । কিন্তু আপুনি জানেনে যে এজন পুৰুষে প্ৰথম দেখাতেই এগৰাকী মহিলাক কি লক্ষ্য কৰে ? মাত্ৰ কি সাজ-পোছাক ? নে আন কিবা ? এই বিষয়ে অধিক জানিবলৈ সম্পূর্ণ পঢ়ক – 5 things men notice about girls

ৰূপ, আপুনি ক’ব যে মানুহৰ ৰূপৰ লগত কোনো কথা নাই । কিন্তু প্ৰথম দৃষ্টিত মানুহৰ বাহ্যিক ৰূপটো প্ৰথমে চোৱাৰ অভ্যাস প্ৰায় সকলোৰে আছে । পুৰুষসকলে লক্ষ্য কৰে যে আপুনি তাইক প্ৰথমবাৰৰ বাবে লগ কৰিবলৈ কিমান সাজু । তেওঁলোকে লক্ষ্য কৰে যে আপুনি মেকআপ কৰে নে নকৰে, চুলি বান্ধে নে নাই, কি পিন্ধে, তাইক আপ্লূত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে নে নাই ।

দাঁত, পুৰুষে প্ৰথমে মহিলাৰ দাঁত আৰু মুখৰ দুৰ্গন্ধ লক্ষ্য কৰে । গতিকে যদি আপুনি নিজকে স্মাৰ্ট আৰু বুদ্ধিমানৰূপে উপস্থাপন কৰিব বিচাৰে তেন্তে দাঁতৰ যত্ন লওক । মুখৰ দুৰ্গন্ধ আপোনাৰ ৰুচিহীনতাৰ লক্ষণ হ’ব পাৰে । কথা পাতিলে সন্মুখৰ মানুহবোৰ হয়তো গোন্ধটো দেখি বিৰক্ত হ’ব পাৰে । গতিকে মুখখন দুৰ্গন্ধমুক্ত কৰি ৰাখক ।

আত্মবিশ্বাস, পুৰুষসকলে লক্ষ্য কৰে যে আপুনি কেনেকৈ কথা পাতে, আপুনি বিভিন্ন কথা আলোচনা কৰিব পাৰে নে নাই, আপুনি কিমান আত্মবিশ্বাসী । তেওঁৰ চকুলৈ চাব পাৰে বা নোৱাৰে, আনকি আপুনি দেখাৰ ধৰণটোও তেওঁলোকে লক্ষ্য কৰিব পাৰে ।

আৰু পঢ়ক-

কিমান বুদ্ধিমান আপুনি, বহু মহিলাৰ এটা ভুল ধাৰণা আছে যে পুৰুষে কেৱল চেহেৰাৰ বাবেই নাৰীক ভাল পায় । আচলতে পুৰুষেও নাৰীৰ বুদ্ধিমত্তাৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ে । তেওঁলোকে আপোনাৰ সাধাৰণ জ্ঞান আৰু বুদ্ধিমত্তাও বিবেচনা কৰে । আপুনি কিমান সঁহাৰি জনোৱা সেইটোও তেওঁলোকে চকু ৰাখে । গতিকে এজনী বুদ্ধিমান নাৰী ভিতৰত এজনী হ’বলৈ নিজকে প্ৰমাণ কৰক ।

1 thought on “পুৰুষে ছোৱালীৰ এই ৫টা গুণ লক্ষ্য কৰে, সেই গুণসমূহ হৈছে –”

Leave a Comment