৫ প্ৰকাৰৰ মানুহক জীৱন সংগী হিচাপে বাছি নলব ! নহলে জীৱনটো ধ্বংস হ’ব

( 5 types of human life with hichape nalab! Otherwise life will be destroyed ) বিবাহে সকলোৰে সুখ নিদিয়ে । কিছুমান মানুহৰ বাবে বিবাহিত জীৱন অতি কঠিন । ইয়াৰ মূল কাৰণ হ’ল তেওঁলোকে নিজৰ বাবে উপযুক্ত জীৱন সংগী বাছি ল’ব নোৱাৰে । আৰু এই ভুল জীৱন সংগী বাছি লোৱাৰ বাবেই বিবাহিত জীৱনটো দুখীয়া হৈ পৰে । গতিকে কাৰোবাক বিয়া কৰাবলৈ এজনে অতি সাৱধান হ’ব লাগিব । তাত আৱেগেৰে সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰিৱৰ্তে বাস্তৱ জীৱনৰ কথা চিন্তা কৰিব লাগিব ।

বিয়া কৰাৰ আগতে কিছুমান কথা আগতীয়াকৈ জনাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ । পুৰুষৰ কিছুমান বিশেষ বৈশিষ্ট্য আছে যিবোৰে বিয়াৰ পিছত আপোনাৰ জীৱনটোক নৰক কৰি তুলিব পাৰে । গতিকে ইয়াত পুৰুষ বা মহিলাৰ পাঁচ প্ৰকাৰৰ বৈশিষ্ট্যৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে, যাক বিয়া কৰাই ভুল –

অনিশ্চয়তা
এনে মানুহে আপোনাৰ আৱেগক চুহি খায়, আপোনাক বিয়া কৰালেও তেওঁলোকে সদায় প্ৰতিশ্ৰুতিক লৈ অনিশ্চিত হৈ থাকিব । আপুনি যিয়েই নকৰক কিয় আপোনাৰ প্ৰতি সদায় গুৰুত্ব নিদিব । এইবোৰ নেতিবাচকতা যিবোৰ আপুনি নিজৰ ভালৰ বাবে এৰাই চলিব লাগিব ।

কয় এটা কৰে আন এটা
এনেকুৱা মানুহ আছে যিয়ে এটা কথা কয় কিন্তু আন এটা কাম কৰে । তেওঁলোকে যি কৰি আছে সেয়া সঠিক বুলি ভাবে কিন্তু যেতিয়া আন কোনোবাই একে কাম কৰি আছে তেতিয়া ভুল । বিবাহ সাময়িক কথা নহয় । গতিকে এনে বৈশিষ্ট্য থকা মানুহৰ লগত বিয়াৰ বাবে আপুনি অলপ চিন্তা কৰিব লাগিব । গতিকে সংগী বাছনি কৰাত অতি সাৱধান হওক আৰু নিজৰ যত্ন লওক । এনে মানুহ কিছু সময়ৰ পিছত বিৰক্তিকৰ হৈ পৰে কাৰণ এটা সময়ত তেওঁ আপোনাৰ লগতো অভণ্ড হ’ব পাৰে ।

এনে চৰিত্রৰ মানুহ
সকলো সময়তে অভিযোগ কৰা এটা শ্ৰেণীৰ লোক আছে । ইহঁতে আনক বিভিন্ন ধৰণে বিৰক্ত কৰে আৰু অতি নেতিবাচক । আগতে যদি কোনোবাই তেওঁলোকক আঘাত দিছে, তেন্তে তেওঁলোকে এৰি নিদিয়ে আৰু ই তেওঁলোকৰ ওপৰত সকলো সময়তে প্ৰভাৱ পেলায় । কিন্তু কোনো ভুলৰ বাবে তেওঁলোকে দায়িত্ব ল’ব নোৱাৰিব । তেওঁলোকে সদায় ক’ব যে আজি তেওঁলোকে যি ভুল কৰিলে সেয়া আন কাৰোবাৰ বাবেই হৈছে । এনে নেতিবাচক চৰিত্রৰ মানুহৰ লগত আপুনি নিশ্চয় জীৱনটোক সংযুক্ত কৰিব নিবিচাৰে !

মই আৰু মোৰ
প্ৰথমতে হয়তো আপোনাৰ বাবে তেওঁৰ আত্মবিশ্বাস যেন লাগিব পাৰে । ইয়াৰ বাবে আপুনিও হয়তো তেওঁৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত অনুভৱ কৰিব পাৰে । কিন্তু ইয়াৰ বাবেই এটা সময়ত আপুনি তেওঁৰ পৰা পলাই যাব বিচাৰিব । কাৰণ তেওঁলোক সদায় নিজৰ মাজতে ব্যস্ত থাকে । নিজকে প্ৰশংসা কৰা, নিজৰ প্ৰশংসা কৰা বন্ধ নকৰে । তেওঁলোকৰ সকলো চিন্তা আত্মকেন্দ্ৰিক । তেওঁলোকে ভাবে যে পৃথিৱীখন তেওঁলোকৰ চাৰিওফালে ঘূৰি থাকে আৰু তেওঁলোক মাধ্যাকৰ্ষণৰ কেন্দ্ৰ, বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডৰ কেন্দ্ৰ । তেওঁলোকৰ ‘কেতিয়াও ভুল’ নহয় আৰু আপুনি কেতিয়াও তেওঁলোকৰ তালিকাত নাথাকিব !

মিছলীয়া
যিয়ে বেছিভাগ সময়তে মিছা কথা কয় আৰু বহু কথা লুকুৱাই ৰাখে । এনে মানুহৰ ডাঙৰ ডাঙৰ কুৎসিত গোপন কথাবোৰে বিয়াৰ পিছত আপোনাৰ জীৱনটো ওলোটা কৰি পেলাব পাৰে । কেতিয়াবা পেথ’লজিকেল মিছলীয়াসকলে ইমান মিছা কথা কয় যে তেওঁলোকে কোৱা কথাখিনি বিশ্বাস নকৰাকৈ থাকিব নোৱাৰে, গতিকে অপ্ৰয়োজনীয় দুখ-কষ্টৰ পৰা হাত সাৰিব বিচাৰিলে এনে লোকৰ পৰা আঁতৰি থাকক । যদি আপোনাৰ মাজত এনে এটা বৈশিষ্ট্য আছে, তেন্তে তাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাওক । কাৰণ উপযুক্ত সংগী বিচাৰি উলিওৱাৰ উপৰিও নিজকে উপযুক্ত সংগী হিচাপে গঢ়ি তুলিব লাগিব ।

Leave a Comment