৫ প্ৰকাৰৰ লাফিং বুদ্ধ প্ৰতিমূৰ্তিয়ে আপোনাৰ জীৱন সলনি কৰিব

( 5 Types of Laughing Buddha Statues That Will Change Your Life ) যদি আপুনি ঘৰতে ৫ বিধ লাফিং বুদ্ধৰ মূৰ্তি ৰাখিব পাৰে । তেতিয়া আপোনাৰ সকলো সমস্যা সমাধান হ’ব । কিন্তু কিছুমান ক্ষেত্ৰত অলপ সোনকালে হয় আৰু কিছুমান ক্ষেত্ৰত অলপ দেৰি হয় । সেই ক্ষেত্ৰত আপুনি ধৈৰ্য্য ধৰিব লাগিব । অস্থিৰতা বা বৈবাহিক বিবাদ বা শাৰীৰিক সমস্যা যিমানেই বেছি হ’ব সিমানেই বেছি সময় লাগিব, তেনেহলে আহক কথা পাতো সেই লাফিং বুদ্ধ প্ৰতিমূৰ্তিৰ কেইটাৰ বিষয়ে –

১) টকাৰ বেগ এটা ওলোমাই থৈ, যদি আপুনি এই লাফিং বুদ্ধক আপোনাৰ ঘৰত বা অফিচৰ ডেস্কত ৰাখিব পাৰে, তেন্তে আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব ।

২) আপুনি লাফিং বুদ্ধৰ মূৰ্তিটো আপোনাৰ ঘৰত বহি শিশুৰ সৈতে খেলি থাকিব পাৰে আৰু এইদৰে আপুনি আপোনাৰ জীৱনৰ সকলো সমস্যা সম্পূৰ্ণৰূপে দূৰ কৰিব পাৰে, ইয়াৰ উপৰিও এই মূৰ্তিটো সৰু সৰু ল’ৰা-ছোৱালীৰ শিক্ষাৰ উন্নতিৰ বাবে এটা আচৰিত মূৰ্তি হ’ব পাৰে ।

৩) যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ পৰা কোনো দুষ্ট চকু আঁতৰাব বিচাৰে তেন্তে আপুনি অজগৰৰ মুখত বহি থকা লাফিং বুদ্ধৰ মূৰ্তিটো কিনিব পাৰে, আপুনি অলপ সময়ৰ ভিতৰতে দেখিব যে আপুনি সেই দুষ্ট চকুৰ পৰা মুক্ত হৈছে । কিন্তু ই ব্যক্তিভেদে নিৰ্ভৰ কৰিব পাৰে, কিমান দিনৰ পিছত আপুনি সমাধান পাব ।


আৰু পঢ়ক
> ভুলেও এই দিশত নাৰাখিব লক্ষ্মী-গণেশ, তেনেহলে কোন দিশত ৰাখিব ?
>> জন্মাষ্টমীৰ দিনা কৃষ্ণ প্ৰতিমূৰ্তিৰ সন্মুখত এই গছজোপা ৰাখক ! টকাৰ অভাৱ দূৰ হ’ব।


৪) যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত, বা অফিচৰ পৰিৱেশত শান্তি বজাই ৰাখিব বিচাৰে, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে নাওঁত বহি এজন ধ্যান কৰা লাফিং বুদ্ধক ৰাখক আৰু পাৰিলে দেখিব যে আপোনাৰ অফিচ আৰু ঘৰৰ পৰিৱেশ দুয়োটা বহুত ভাল হ’ব ।

৫) এখন হাতত ফেন আৰু আনখন হাতত সোণৰ মুদ্ৰা লৈ বুদ্ধৰ প্ৰতিচ্ছবি, আপুনি এই হাঁহিমুখীয়া বুদ্ধক আপোনাৰ ঘৰত ৰাখিব পাৰে, কোৱা হৈছে, ই মা লক্ষ্মীক আকৰ্ষণ কৰিব, আৰ্থিক সংকটৰ মাজেৰে পাৰ হৈ যোৱা সকলৰ বাবে ই এক অতি উপকাৰী সামগ্ৰী ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment