৫ ধৰণৰ মানুহৰ পৰা সাৱধান হ’ব ! নহলে আপোনাৰ ভৱিষ্যত নষ্ট কৰিব ।

( 5 Types of People to Beware of ! Otherwise, it will ruin your future ) মানুহে অকলে খোজ কাঢ়িব নোৱাৰে । বাটত তেওঁক চৌপাশৰ কিছুমান মানুহ লাগে । বাটত বহুত মানুহ লগ পাব । ইয়াৰে কিছুমানক আপুনি আপোনাৰ বন্ধু বুলি ভাবিবলৈ আৰম্ভ কৰিব, কিন্তু আচলতে তেওঁলোক আপোনাৰ বন্ধু একেবাৰেই নহয় । বৰঞ্চ সেইবোৰৰ লগত মিহলি হৈ আপোনাৰ জীৱন নষ্ট হ’ব পাৰে । গতিকে এই ৫ বিধ মানুহক আপোনাৰ জীৱনত স্থান নিদিব –

নাটকীয় চৰিত্ৰ

আপোনাৰ জীৱনত হয়তো নাটক ভালপোৱা মানুহ আছে । এনে কোনো অনুষ্ঠান নহ’লেও তেওঁলোকে নিজেই অনুষ্ঠানটো সৃষ্টি কৰিব ! তেওঁলোকৰ নাটকবোৰতো আপুনি আচৰিত হ’ব । সিহঁতৰ লগত গৈ থাকিলে নিজৰ জীৱনটো খেলিমেলি হৈ পৰিব । গতিকে এনে লোকৰ পৰা সাৱধান হওক ।

আত্মকেন্দ্ৰিক

আপোনাৰ জীৱনত এনেকুৱা মানুহ থাকিব পাৰে যি সম্পূৰ্ণ আত্মকেন্দ্ৰিক । তেওঁলোকৰ জীৱনৰ বেছিভাগেই কেৱল নিজৰ প্ৰতিহে চিন্তা কৰে । সদায় ‘মই’ আৰু ‘আমি’ত ব্যস্ত থাকে । ইমানেই আত্মকেন্দ্ৰিক যে তেওঁলোকে কেৱল নিজৰ প্ৰতি দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিব বিচাৰে, আনৰ কথা একেবাৰেই নাভাবে । এনে লোকৰ পৰা সাৱধান হওক ।

অসামাজিক

চৰম অসামাজিক লোক মানুহৰ লগত সামাজিকভাৱে মিলিব নাজানে । তেওঁলোকে সদায় আনক তুচ্ছ-তাচ্ছিল্য কৰি নিজকে ডাঙৰ কৰি তুলিব বিচাৰে । কিন্তু এইবোৰ কৰাৰ সময়ত তেওঁলোকক আৰু অধিক নিন্দা কৰা হয় । আপোনাৰ জীৱনত এনে মানুহ থাকিলে জীৱনটো সহজে নষ্ট হৈ যাব ।

অসন্তুষ্ট

জীৱনৰ কোনো কথাতে সন্তুষ্ট নহয় এনে মানুহও আছে । তেওঁলোকৰ যিয়েই নহওক কিয়, আনৰ ওপৰত সকলো সময়তে বিচলিত হোৱাটো তেওঁলোকৰ অভ্যাস । সদায় নিৰাপত্তাহীনতা আৰু হীনমন্যতাত ভোগে । সকলো কথাতে অসন্তুষ্টিই তেওঁলোকক আৰু অধিক ক্ষোভিত কৰি তোলে । সুখী হ’ব নাজানে । এনে মানুহৰ লগত মিহলি হ’লেও আপোনাৰ জীৱনত প্ৰভাৱ পৰিব ।


আৰু পঢ়ক
ল’ৰা দেখি ছোৱালীয়ে বাৰে বাৰে উৰণা ঠিক কৰে কিয় ?
সৰু ছোৱালীবোৰ কিয় বয়স্ক পুৰুষৰ প্ৰেমত পৰে ?


অসুখী

কিছুমান মানুহ কেতিয়াও নিজৰ জীৱনত সুখী নহয় । কিছুমান সমস্যা সকলো সময়তে তেওঁলোকৰ মগজুত আবদ্ধ হৈ থাকে । সেইবাবেই তেওঁলোকে আনৰ মংগল সহ্য কৰিব নোৱাৰে । এই ভাল আৰু এই বেয়া ব্যৱহাৰ কৰে । আপুনি আপোনাৰ সন্মুখত ভাল কথা ক’লেও অলপ পিছতে তেওঁলোকে আপোনাক আকৌ আনৰ আগত সমালোচনা কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে । এনে মানুহক আপোনাৰ জীৱনত ঠাই নিদিব ।

Leave a Comment