বছৰি মাত্ৰ ১০০ টকা বিনিয়োগত ৭৫ হাজাৰ টকা লাভ !

এল আই চিয়ে গ্ৰাহকৰ বাবে এটা নীতি। এই পলিচীত মাত্ৰ ১০০ টকা বিনিয়োগ কৰিলে ৭৫০০০ হাজাৰ টকা পৰ্যন্ত লাভ পাব। নতুন নীতিৰ নাম ‘আম আদমী নীতি’। কেৱল টকাই নহয় আন বহুতো সেৱাও পাব। নতুন নীতিৰ বিষয়ে বিতংভাৱে জানো আহক –

ক’ৰোনা জলবায়ুত মানুহৰ স্বাস্থ্যৰ পৰা আৰম্ভ কৰি পৰিয়ালৰ জীৱন সকলোৰে সংকটত পৰিছে, সাৱধানতাও বাঢ়িছে। সাধাৰণ ৰাইজক সতৰ্ক কৰি দিবলৈ LIC য়ে Aam Aadmi Policy লৈ আহিছে। এই নতুন নীতিৰ বহু সুবিধা আছে। এই পলিচীত আপুনি মৃত্যুৰ কভাৰেজ অবিহনে লাইফ টাইম পলিচীৰ বিশেষ সুবিধা লাভ কৰিব। এই পলিচীত যদি কোনো প্ৰকাৰে মনোনীত ব্যক্তিজন অক্ষম হৈ পৰে তেন্তে আপুনি ৩৭৫০০ টকা পাব আৰু যদি কোনো দুৰ্ঘটনাত পলিচিধাৰীৰ মৃত্যু হয় তেন্তে মনোনীত ব্যক্তিজনে ৭৫০০০ হাজাৰ টকাৰ বীমা কভাৰেজ পাব।

দুখন বিশেষ আঁচনি একেলগে একত্ৰিত কৰি এই নতুন নীতি ৰচনা কৰা হৈছে। এটা হ’ল আম আদমী যোজনা আৰু ধনশ্ৰী বিমা যোজনা। এই নীতিৰ জৰিয়তে সাধাৰণ মানুহ বহুত উপকৃত হ’ব ৷ আনকি ঘৰত উপাৰ্জন কৰা ব্যক্তিয়েও এই বীমাৰ দ্বাৰা উপকৃত হ’ব।

এই বীমাৰ আটাইতকৈ লাভজনক দিশটো হ’ল ৫০ শতাংশ বীমা কেন্দ্র আৰু ৰাজ্য চৰকাৰে পলিচিধাৰী হিচাপে জমা কৰে ৷ নৱম শ্ৰেণীৰ পৰা দ্বাদশ শ্ৰেণীলৈ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবেও বৃত্তি আঁচনি আছে। সৰ্বাধিক দুটা সন্তানে এই বৃত্তি পাব। এতিয়া জানো কোন কোন মানুহে এই নীতি কৰিব পাৰে।

১৮-৫৯ বছৰৰ ভিতৰৰ যিকোনো ব্যক্তিয়ে এই নীতি গ্ৰহণ কৰিব পাৰিব। আম এদমিৰ বাৰ্ষিক প্ৰিমিয়াম মুঠ ২০০ টকা জমা কৰিব লাগিব। ইয়াৰে ১০০ টকা কেন্দ্ৰ আৰু ৰাজ্যই জমা কৰিব আৰু বাকী ১০০ টকা বীমাধাৰীয়ে জমা কৰিব লাগিব। মাত্ৰ ১০০ টকাহে বীমাধাৰীয়ে জমা কৰিব লাগিব। লগতে, অধিক বিৱৰণ জানিবলৈ আপুনি LIC ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত চকু ৰাখিব লাগিব।

Leave a Comment