বাস্তু শাস্ত্রৰ মতে নীলা অপৰাজিতা ৰোপণ কৰিলে ঘৰত এইসমূহ প্রভাৱ দেখা যায় !

গছ-গছনি আৰু প্ৰকৃতিৰ গুৰুত্বৰ কথা হিন্দু ধৰ্মত কোৱা হৈছে।বহুতো গছ-গছনিয়ে ঘৰলৈ সুখ আৰু ইতিবাচক শক্তি কঢ়িয়াই আনে।যিবোৰে আমাৰ জীৱনত গভীৰ প্ৰভাৱ পেলায়।ইয়াৰ মাজতে-এবিধ উদ্ভিদ হৈছে-অপৰাজিতাৰ লতা।

অপৰাজিতা দুটা ৰংত পোৱা যায়।বগা আৰু নীলা।বাস্তু শাস্ত্ৰ অনুসাৰে-নীলা ৰংৰ অপৰাজিতা ভগৱান বিষ্ণুৰ অতি প্ৰিয়।নীলা ৰংৰ অপৰাজিতা ঘৰত থাকিলে-শুভ আৰু উপকাৰী।

>> বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে-নীলা অপৰাজিতা ঘৰত ৰোপণ কৰিলে-ঘৰলৈ কোনো ধৰণৰ ধন-সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন নহয়।নীলা ৰংৰ অপৰাজিতাৰ লতাকে ধনৰ লতা বুলিও কোৱা হয়।এই লতা ঘৰত ৰোপণ কৰি-ই নিজৰ প্ৰতি ধন আকৰ্ষণ কৰে।

>> বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে-নীলা অপৰাজিতাৰ লতা-বাঢ়ি অহাৰ লগে-লগে ঘৰত সমৃদ্ধি আৰু ইতিবাচকতা বৃদ্ধি পায়।সেয়ে-নীলা অপৰাজিতা ঘৰত ৰোপণ কৰাটো শুভ।মানুহৰ অগ্ৰগতি তাৰ প্ৰগতিৰ লগত সংযোজন কৰিহে-দেখা যায়।


আৰু পঢ়ক
>> ডিচেম্বৰ মাহত গঠন হ’ব ধনৰ ৰাজযোগ, এই ৩ৰাশিৰ জিলিকিব ভাগ্য, হাতলৈ আহিব প্ৰচুৰ ধন সম্পত্তি
>> ভগৱান শিৱক এই সমূহ বস্তু অর্পণ কৰিলে মনোকামনা পূর্ণ হয়।


শনিদেৱক সন্তষ্ট কৰে-

শনিদেৱক সন্তষ্ট কৰিবলৈ আৰু শনিদেৱৰ কৃপা লাভ কৰিবলৈ-শনিবাৰে শনিদেৱক নীলা অপৰাজিতা অৰ্পণ কৰাটো শুভ।

কোন দিনা নীলা অপৰাজিতা ৰোপণ কৰিব-

নীলা অপৰাজিতাক বিষ্ণু প্ৰিয়া বুলিও কোৱা হয়।গতিকে-নীলা অপৰাজিতা ৰোপণ কৰাৰ-আটাইতকৈ উত্তম দিন হৈছে-বৃহস্পতিবাৰ বা শুক্ৰবাৰ।শাস্ত্ৰ অনুসৰি-বৃহস্পতিবাৰৰ দিনটো ভগৱান বিষ্ণুক উৎসৰ্গা কৰা হয়।আৰু শুক্ৰবাৰৰ দিনটো দেৱী লক্ষ্মীক উৎসৰ্গা কৰা হৈছে।এই দিনত নীলা অপৰাজিতা ঘৰত ৰোপণ কৰিলে-ইয়াৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱ ঘৰত দেখা যায়।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

CopyAMP code

Leave a Comment