বুদ্ধ পূৰ্ণিমা ২০২৩: দীৰ্ঘ ১৩০ বছৰৰ পাছত বুদ্ধ পূৰ্ণিমাত এই তিনিটা ৰাশিয়ে তেওঁলোকৰ ভাগ্য মুকলি হ’ব

ৰাশিফল পাবলৈ Follow কৰক Follow

হিন্দু পঞ্জিকা অনুসৰি বৈশাখ মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ পূৰ্ণিমা তিথিত বুদ্ধ পূৰ্ণিমা বা বুদ্ধ জয়ন্তী পালন কৰা হয়। বৌদ্ধ ধৰ্মৰ প্ৰতিষ্ঠাপক গৌতম বুদ্ধৰ জন্ম হৈছিল এই শুভ দিনটোত। এইবাৰ বুদ্ধ পূৰ্ণিমাৰ দিনা পুনৰ চন্দ্ৰগ্ৰহণ।

জ্যোতিষীসকলৰ মতে প্ৰায় ১৩০ বছৰৰ পাছত এনে এক বিৰল যোগৰ সৃষ্টি হৈছে। আৰু তাৰ ফলস্বৰূপে এই তিনিটা ৰাশিৰ লোকে উপকৃত হোৱাৰ আশা কৰা হৈছে। আনকি চাকৰি এটা পাই নতুন গাড়ী কিনাটোও যোগ হ’ব। শ্ৰী কল্লাজী বৈদিক বিশ্ববিদ্যালয়ৰ জ্যোতিষ বিভাগৰ মুৰব্বী ড. এই সন্দৰ্ভত মৃত্যুঞ্জয় তিৱাৰীৰ পৰা শুনক।

বুদ্ধ পূৰ্ণিমা তিথি মুহূৰ্তঃ পঞ্চংগাৰ মতে, বয়শাখ মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ পূৰ্ণিমা তিথি ৪ মে’ ২০২৩ তাৰিখে নিশা ১১:৪৪ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হয়। আৰু এই তিথি পিছদিনা অৰ্থাৎ ৫ মে’, ২০২৩ তাৰিখে নিশা ১১:০৩ বজালৈ হ’ব। এনে পৰিস্থিতিত উদয় তিথিৰ আধাৰত ৫ মে’ক বুদ্ধ পূৰ্ণিমা বুলি গণ্য কৰা হয়।

চলিত বৰ্ষৰ প্ৰথম চন্দ্ৰগ্ৰহণঃ ২০২৩ চনৰ প্ৰথম চন্দ্ৰগ্ৰহণো বুদ্ধ পূৰ্ণিমাৰ দিনা হ’বলৈ গৈ আছে। ৫ মে’ত নিশা ৮:৪৫ বজাৰ পৰা ১:০০ বজালৈ চন্দ্ৰগ্ৰহণ হ’ব। চন্দ্ৰগ্ৰহণৰ মুঠ গ্ৰহণ সময় ১০:৫৩ বজাত। সুতক কাল বৈধ নহ’ব। কোনবোৰ ৰাশিৰ উপকাৰ হ’ব?

মেষঃ এই ৰাশিৰ থলুৱা লোকে এনে বিৰল যোগাসনৰ দ্বাৰা উপকৃত হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে লাভৰ সুযোগ পাব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা থাকিলেও সফলতা আহিব। চাকৰি প্ৰত্যাশীসকলে নতুন চাকৰি লাভ কৰিব পাৰিব। আনকি সংগীজনকো পদোন্নতি দিয়া হ’ব পাৰে।

ৰাশিফল পাবলৈ তলৰ এই App Install কৰক

সিংহ ৰাশিঃ বুদ্ধ পূৰ্ণিমা দিনত এই বিৰল সংযোগৰ বাবে সিংহ ৰাশিৰ স্থানীয় লোকে আইনী বিষয়ত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। আদালতৰ সিদ্ধান্ত এই ৰাশিৰ থলুৱা লোকৰ সপক্ষে যাব। ধৰ্মীয় কাম-কাজত অংশগ্ৰহণৰ হেঁপাহ থাকিব। যিকোনো নতুন কাম আৰম্ভ কৰাৰ বাবে সময় অতি অনুকূল।

মকৰ ৰাশিঃ চন্দ্ৰগ্ৰহণ আৰু বুদ্ধ পূৰ্ণিমাৰ বিৰল সংমিশ্ৰণৰ বাবে মকৰ ৰাশিৰ স্থানীয় লোকৰ ভাগ্য উজ্জ্বল হ’বলৈ গৈ আছে। কাৰণ তেওঁলোকৰ পদোন্নতি হ’ব পাৰে। জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলে সহযোগিতা লাভ কৰিব। নতুন গাড়ী বা নতুন ঘৰ ক্ৰয় কৰিলে যোগ হ’ব।

ৰাশিফল পাবলৈ তলৰ এই App Install কৰক

Leave a Comment