জীৱনত এইসকল মানুহক এৰাই চলিব, নহলে আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব !

Join Telegram

( Avoid these people in life, or they will harm you ) কিছুমান নিৰ্দিষ্ট মানুহৰ লগত সময় কটালে আপোনাৰ শক্তি নিষ্কাশন হ’ব । তেওঁলোকে আপোনাক সদায় নিৰাশ কৰি ৰাখিব । আপোনাৰ ইতিবাচক চিন্তাধাৰাক সীমিত কৰিব পাৰে । সেইবোৰৰ পৰা আঁতৰি থকাটোৱেই আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব । এনে লোকৰ কিছুমান সাধাৰণ বৈশিষ্ট্য হ’ল –

সকলো কথা সমালোচনা কৰে
তেওঁলোকৰ স্বাৰ্থৰ বিৰুদ্ধে যোৱা বা যাব পৰে, এই সকলো কথা তেওঁলোকে নেতিবাচকভাৱে সমালোচনা কৰে । নিজৰ বাহিৰে আন কাৰোবাৰ ভালও দেখা নাপায় ।

আনৰ পৰা স্বাৰ্থ বিচৰাৰ প্ৰৱণতা
তেওঁলোকে আনক হেঁচা মাৰি ধৰি নিজৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় সকলোখিনি পাবলৈ বিচাৰে । এনেকুৱা ব্যক্তিৰ পৰা সাৱধানে থকা ভাল ।

আৰু পঢ়ক
>> স্বামীৰ এই দোষৰ বাবেই পত্নী এৰি যায় !
>> ল’ৰা দেখি ছোৱালীয়ে বাৰে বাৰে উৰণা ঠিক কৰে কিয় ?

দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে
তেওঁলোকে নিজৰ অনুভৱৰ দায়িত্ব লোৱা নাই । তেওঁলোকৰ অনুভৱত কোনোবাই আঙুলিয়াই দিলে সদায় তেওঁলোকৰ প্ৰশংসা গায় । আৰু তেওঁলোকে নিজৰ কোনো কামৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে ।

তেওঁলোকে কেতিয়াও ক্ষমা নোখুজে
তেওঁলোকে কেতিয়াও কোনো কামৰ বাবে ক্ষমা খুজিব নোৱাৰে । কাৰণ তেওঁলোকে কৰা সকলো কামেই সঠিক বুলি ভাবে । তেওঁলোকে ভাবে যে তেওঁলোকে নিজে কোনো অন্যায় কৰিব নোৱাৰে । আনকি তেওঁলোকে নিজৰ ঘনিষ্ঠ সম্পৰ্কবোৰ কেৱল ব্যক্তিগত লাভৰ বাবেহে ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে । আৰু তেওঁলোকে সদায় নিজকে কৰুণা আৰু মনোযোগ পাবলৈ ভুক্তভোগী হিচাপে উপস্থাপন কৰে ।

Leave a Comment