বিয়াৰ আগতে আপুনি আপোনাৰ সংগীক ৪টা প্ৰশ্ন সুধিব

Join Telegram

( Before you get married, you will ask your partner 4 questions ) বিবাহিত জীৱনৰ সফলতা বহুলাংশে নিৰ্ভৰ কৰে সঠিক সংগী বাছনি কৰাৰ ওপৰত। আপোনাৰ স্বামী বা পত্নী হ’বলৈ উপযুক্ত নে নহয় পৰীক্ষা কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয় । কেনেকৈ কৰিব ? ইয়াত আপোনাৰ ভৱিষ্যত পত্নীক সুধিবলগীয়া ৪টা প্ৰশ্ন উল্লেখ কৰা হৈছে –

১. আপুনি মোক কিয় ভাল পায়,
এইটো আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰশ্ন আৰু এই প্ৰশ্নৰ সঠিক উত্তৰ আপোনাৰ সংগীৰ পৰা বাঞ্ছনীয় । যদি কোনোবাই এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰত ‘মই তোমাক ভাল পাওঁ কাৰণ নাজানো মই তোমাক ভাল পাওঁ অকল সেইটোয়ে জানো’ বুলি কয়, তেন্তে সেইটো বৰ গ্ৰহণযোগ্য উত্তৰ হ’ব । আপোনাৰ সংগীৰ উত্তৰৰ পৰা বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক, তেওঁ আপোনাক ভাল পায় নে নাই, তেওঁ কেৱল আপোনাৰ সামৰ্থ্যই নহয়, আপোনাৰ অক্ষমতাকো গ্ৰহণ কৰিবলৈ সাজু নেকি বুজি লওক।

২. আপুনি মোৰ লগত জীৱনৰ বাকী সময়খিনি কিয় কটাব বিচাৰে,
বহুতে ক’ব, মই তোমাক ভাল পাওঁ। কিন্তু সেইটোৱেই নেকি আপুনি শুনিব বিচৰা উত্তৰ ? সম্ভৱতঃ নহয়। বৰঞ্চ চাওক যে আপুনি তেওঁৰ উত্তৰৰ পৰা আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তা, তেওঁৰ জীৱনৰ আপোনাৰ মূল্যৰ বিষয়ে কিবা ধাৰণা গঠন কৰিব পাৰে নেকি । এই বিষয়ে আপোনাৰ সংগীৰ মনত এটা স্পষ্ট ধাৰণা থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

৩. মোৰ কষ্টবোৰ ভাগ কৰিবলৈ সাজু নেকি,
জীৱনে সদায় সৰলৰেখা অনুসৰণ নকৰে । জীৱনত উত্থান-পতন আহিব । তেনে ক্ষেত্ৰত বিয়াৰ আগতে জানিবলগীয়া আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ’ল আপুনি বিয়া কৰাবলগীয়া ব্যক্তিজন আপোনাৰ দুখ আৰু কষ্টৰ ভাগ ল’বলৈ সাজু হৈছে নে নাই । যদি তেওঁ আপোনাৰ জীৱনৰ অন্ধকাৰ সময়ত আপোনাৰ দুখ-কষ্টৰ অংশীদাৰ হ’ব নোৱাৰে, তেন্তে তেওঁ আপোনাৰ যোগ্য নহয়।

আৰু পঢ়ক-

৫. মোৰ বাবে আপুনি জীৱনত আপোচ কৰিবলৈ সাজু নেকি,
বিবাহ মানে কিন্তু আপোচৰ গোট । বিয়াৰ আগতে জানি লওক যে আপোনাৰ সংগীয়ে এইবোৰ কৰিবলৈ সাজু হৈছে নে নাই । বিয়াৰ পিছত আপোনাৰ প্ৰেম আৰু তেওঁৰ নিজৰ জীৱনৰ কোনো তুচ্ছ প্ৰয়োজনৰ মাজত যদি সংঘাত হয়, তেন্তে বিয়াৰ পিছত তেওঁ তাইৰ তুচ্ছ প্ৰয়োজনৰ গুৰুত্ব দিব, নে আপোনাক বুজিবলৈ চেষ্টা কৰিেবি ! সেইটো বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক ।

2 thoughts on “বিয়াৰ আগতে আপুনি আপোনাৰ সংগীক ৪টা প্ৰশ্ন সুধিব”

Leave a Comment