ৰাতি শুৱাৰ আগে নাভিত দিয়ক মাথো দুটোপাল তেল, পাওক ৭ টা চমৎকাৰী উপকাৰ | 7 Benefits Of Applying Navel Oil In Assamese

শৰীৰত তেল দি মালিচ কৰাৰ লাভালাভৰ বিষয়ে আমি সকলোৱে অৱগত। আপুনি হয়তো শৰীৰৰ বহু অংশত তেল দি মালিছ কৰি পাইছে। কিন্তু নাভিটো প্ৰায় উপেক্ষা কৰা হয়।  আপুনি না জানিব পাৰে, কিন্তু নাভি হৈছে শৰীৰৰ কেন্দ্রবিন্দু।  আৰু যদি নিশা শোৱাৰ আগে নাভিত তেল দিয়া হয়, তেতিয়া ই আশ্চর্যকৰ লাভালাভ প্ৰদান কৰে।  এই লাভালাভ সমূহ হৈছে-

১/ নাভিত সৰিয়হৰ তেল প্ৰয়োগ কৰিলে আমাৰ মুখৰ ৰং বৃদ্ধি কৰে।  সেয়েহে নাভিত প্ৰতিদিনে সৰিয়হৰ তেল প্ৰয়োগ কৰিব লাগে।

২/ আমাৰ শৰীৰৰ নাভিটো প্ৰজনন প্ৰণালীৰ সৈতে জড়িত।   সেয়ে নাভিত তেল প্ৰয়োগ কৰিলে প্ৰজনন ক্ষমতা বিকশিত হয়।

৩/  নাভিত তেল প্ৰয়োগ কৰিলে পুৰুষৰ শৰীৰত শুক্ৰানুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হয়।

৪/  নাভিৰ ওপৰত নাৰিকলৰ তেল দিলে মহিলাৰ হৰ্মণৰ ভাৰসাম্য ৰক্ষা হয়।  আৰু গৰ্ভধাৰণৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়।

আৰু পঢ়ক-

৫/  ঋতুস্ৰাৱৰ সৈতে সম্পর্কিত আজিকালি প্ৰায় দ্বিতীয় তৃতীয়াংশ মহিলাৰ ক্ষেত্রত দেখা যায়।   যদি ঋতুস্রাৱত অধিক বিষ হয়,   তেন্তে নাভিত তেল লগালে বিষ আঁতৰ হয়।

৬/  নাভিত দৈনিক তেল দিলে ফটা ওঁঠ কোমল আৰু গুলপীয়া হয়।

৭/ নাভিত তেল লগালে, হজম, খাদ্যৰ বিষ, ডায়েৰিয়া, ওকালি অহাৰ দৰে ৰোগ উপশম হয়।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ল’ব।

1 thought on “ৰাতি শুৱাৰ আগে নাভিত দিয়ক মাথো দুটোপাল তেল, পাওক ৭ টা চমৎকাৰী উপকাৰ | 7 Benefits Of Applying Navel Oil In Assamese”

Leave a Comment