কৰ্তব্যৰত অৱস্থাত বি এছ এফৰ স্নাইপাৰ নেন্সি গৰ্ভৱতী, তদন্ত সমিতি গঠন

নাই নাই ক্ষমা কৰিব নেন্সি মানুহৰ নাম নহয়। নেন্সি এবিধ মাইকী কুকুৰ। নেন্সীক কুকুৰ হিচাপে অৱহেলা নকৰিব। নেন্সি ভাৰতীয় সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনী বা বি এছ এফৰ স্নাইপাৰ কুকুৰ। কৰ্তব্যৰত অৱস্থাত নেন্সি গৰ্ভৱতী হৈ তিনিটা কুকুৰ পোৱালি জন্ম দিয়ে।

তাৰ কোনো সমস্যা নাই। কিন্তু, সমস্যাটো আন ঠাইত নিহিত হৈ আছে। বি এছ এফৰ সকলো মূল শক্তি কেলেণ্ডাৰ বান্ধোন। অৰ্থাৎ কেতিয়া তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্য পৰীক্ষা কৰা হ’ব, কেতিয়া কি খাব, কেতিয়া টিকা দিয়া হ’ব আৰু কেতিয়া প্ৰজনন কৰিব – এই সকলোবোৰ নিয়ম অনুসৰি।

নিয়মৰ ব্যতিক্ৰম নেন্সি গৰ্ভৱতী হ’ল। কেনেকৈ, বি এছ এফে নেন্সিৰ পোৱালি কোনে জন্ম দিলে সেইটো জানিবলৈ তদন্ত আদালত স্থাপন কৰিলে। কুকুৰকেইটা চোৱাচিতা কৰা হেণ্ডলাৰসকলকো সোধা-পোছা কৰা হ’ব।

বাংলাদেশৰ সীমান্তৰ সমীপত অৱস্থিত সীমান্ত চকীখনৰ নিয়মৰ বাহিৰত নেন্সীয়ে কেনেকৈ প্ৰেমত পৰিল আৰু এটি সন্তানৰ মাতৃ হ’ল সেয়া জনাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

বিশেষকৈ যেতিয়া নেন্সীক চোৰাংচোৱাগিৰি ৰোধ কৰাৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছিল। বাংলাদেশৰ পৰা পশ্চিম বংগলৈ অহা যোৱা। ইয়াবা টেবলেটবোৰ বিচাৰি উলিওৱাৰ বিশেষ দায়িত্ব নেন্সীৰ আছিল।

CopyAMP code

Leave a Comment