পূৰ্বপুৰুষ ঘৰত পুনৰ জন্ম হ’ব পাৰেনে ? জন্ম হ’লে কেনেকৈ বুজিব ?

পৰিয়াল‌ত সন্তান জন্ম হ’লে আমি প্ৰায়ে পূৰ্বপুৰুষৰ মাজত মিল বিচাৰিবলৈ আৰম্ভ কৰোঁ। শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে পূৰ্বপুৰুষসকলে একেটা পৰিয়ালতে জন্ম লোৱাৰ ইচ্ছা কৰে । যদি তেওঁলোকৰ কৰ্ম ভাল হয়, তেন্তে তেওঁলোকে মানুহ হিচাপে জন্ম লয়। পৰিয়ালত জন্ম হোৱা সন্তান‌ এজন পূৰ্বপুৰুষ ৰূপে আহিছে নে নাই সেই কথা জানিবলৈ শাস্ত্ৰত কিছুমান সূত্ৰ দিয়া হৈছে।

আমাৰ বহুতৰে মনত এটা প্ৰশ্ন উত্থাপন হয় যে পূৰ্বপুৰুষ ঘৰত পুনৰ জন্ম হ’ব পাৰেনে? আকৌ, আপোনজনৰ জন্ম হ’লেও কেনেকৈ জানিব পাৰি? শাস্ত্ৰ অনুসৰি কিছুমান বিশেষ চিন আছে, যাৰ সহায়ত কোনো পৰিয়ালত পূৰ্বপুৰুষৰ জন্ম হৈছে নে নাই সেইটো জানিব পাৰি।

ধৰ্মীয় ধাৰণা অনুসৰি সম্পূৰ্ণ পৰিত্ৰাণ নোপোৱালৈকে জন্ম প্ৰক্ৰিয়া চলি থাকে। এই কাৰণেই সকলোৰে পূৰ্বপুৰুষে সময়ে সময়ে পুনৰ্জন্ম লাভ কৰে। বহু সময়ত তেওঁলোকৰ নিজৰ পৰিয়ালত পুনৰ জন্ম হয়। এনে পৰিস্থিতিত কেনেকৈ বুজিব যে পূৰ্বপুৰুষৰ জন্ম আপোনাৰ পৰিয়ালতে হৈছে বুলি

বিশ্বাস কৰা হয় যে বেছিভাগ পিতৃপুৰুষে নিজৰ ঘৰ আৰু পৰিয়ালত পুনৰ্জন্ম লাভ কৰিব বিচাৰে। মৃত্যুৰ সময়ত পূৰ্বপুৰুষৰ আকাংক্ষাই একেটা পৰিয়ালতে পুনৰ্জন্মৰ সৃষ্টি কৰে। তেতিয়া তেওঁলোকে আপোনাৰ সন্তান বা নাতি-নাতিনী হিচাপে জন্ম ল’ব পাৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও পৰিয়ালৰ আন আত্মীয়ৰ ঘৰতো পিতৃপুৰুষৰ জন্ম হ’ব পাৰে। কিন্তু সকলো কামৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। ভাল কাম কৰিলে মানুহ হৈ জন্ম ল’ব পাৰি।

আপোনাৰ পৰিয়ালত এজন পিতৃপুৰুষৰ জন্ম হৈছিল নেকি কেনেকৈ জানিব? আপোনাৰ পৰিয়ালত যদি কোনো পিতৃপুৰুষৰ জন্ম হয়, তেন্তে তাক বিশেষ ৰাশিৰ দ্বাৰা জানিব পাৰি। সেয়া হ’ল –

১) তেওঁৰ আচৰণ পূৰ্বপুৰুষসকলৰ আচৰণৰ সৈতে মিল থাকিব পাৰে। তেওঁলোকেও অনুভৱ কৰিব পাৰে যে ঘৰৰ‌ ক’ত কি ৰখা হৈছে আৰু এটা পুৰণি ঘটনা অনুভৱ কৰিব পাৰে।

২) আকৌ যদি শিশুটিয়ে বাৰে বাৰে কোনো পিতৃপুৰুষৰ ছবি এখনলৈ আঙুলিয়াই দিয়ে, তেন্তে এইটো বুজিব লাগে যে সেই পিতৃপুৰুষ সন্তান হিচাপে জন্ম হয়।

৩) যদি শিশুটিৰ খাদ্যৰ পছন্দ কোনো পূৰ্বপুৰুষৰ লগত মিলি যায়, তেন্তে এয়াও সেই পূৰ্বপুৰুষৰ পুনৰ্জন্মৰ লক্ষণ।

৪) শিশুটি অলপ ডাঙৰ হ’লে যদি বাৰে বাৰে পূৰ্বপুৰুষৰ সমাধিস্থলীলৈ গৈ বহি থাকে।


আৰু পঢ়ক
>> মহিলাসকলে এনে কৰিলে মা লক্ষ্মী কেতিয়াও ঘৰত প্রৱেশ নকৰে !
>> এই ৩টা নামৰ মানুহবোৰ বৰ ভাগ্যৱান, সদায় পায় লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ !


৫) শিশুটিয়ে যদি আপোনাৰ পূৰ্বপুৰুষৰ মৃত্যু হোৱা ঠাইলৈ যাবলৈ ভয় কৰে, তেন্তে এইটো বুজিব লাগে যে আপোনাৰ পৰিয়ালত পিতৃপুৰুষৰ পূৰ্বজন্মৰ হৈছে।

৬) সন্তান জন্ম হ’লে সেই সন্তানৰ ৰাশি পূৰ্বপুৰুষৰ কোনো ৰাশি বা বৈশিষ্ট্যৰ সৈতে মিলিব।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment