বয়স নহয়, সঠিক সংগী বাছনি কৰাটোৱেই মূল কথা, ঊনৈশ বছৰীয়া এগৰাকী যুৱতীয়ে সত্তৰ বছৰীয়া এজন বৃদ্ধক বিয়া কৰালে !

জাহাজখনৰ বয়স ৭০ বছৰ। কইনা ১৯, ৫ বা দহ বছৰ নহয়, দুজন মানুহৰ বয়সত একেবাৰে ৫১ বছৰৰ পাৰ্থক্য। যুৱতীগৰাকীয়ে দাবী কৰে যে বয়সৰ পাৰ্থক্য যিয়েই নহওক কিয়, জীৱনলৈ বেয়া মানুহ অহাতকৈ উপযুক্ত ব্যক্তিক জীৱন সংগী হিচাপে বাছি লোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। আৰু সেইটোৱেই কৰিলে।

পাকিস্তানৰ এই নতুন দম্পতীক লৈ নেট মিডিয়াত চৰ্চা চলিছে। পাত্ৰৰ নাম, লিয়াকুৱাট আলী। কইনা শুমাইলা। তেওঁলোকৰ সাক্ষাৎকাৰ লৈছিল ইউটিউবাৰ বসিত আলীয়ে। সেই সাক্ষাৎকাৰত শুমাইলাই কৈছিল যে বয়সৰ পাৰ্থক্যৰ বাবে এই বিষয়ে তেওঁৰ পৰিয়ালে একমত হোৱা নাছিল। কিন্তু অৱশেষত পৰিয়ালটোৱে লিয়াকুৱাটৰ প্ৰতি থকা তেওঁৰ প্ৰেমৰ ওচৰত বলি হ’ল। তেওঁৰ ভাষাত “সম্পৰ্কত সন্মান আৰু মৰ্যাদা সৰ্বোপৰি থাকে। আৰু য’ত আজীৱন সম্পৰ্ক গঢ় লৈ উঠিবলৈ ওলাইছে, তাত এই বিষয়টো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

ছোৱালীজনীয়ে দাবী কৰে যে তাই সকলো জানি আৰু সেই সন্মান আৰু মৰ্যাদা লিয়াকুৱাটৰ পৰা পোৱাৰ বাবেই বিয়াখনত সন্মতি দিছিল। আনহাতে লিয়াকোৱাটে কয় যে বয়সৰ দ্বাৰা শৰীৰত প্ৰভাৱ পৰিলেও মনৰ ওপৰত ইয়াৰ কোনো প্ৰভাৱ নপৰে। বয়সৰ পাৰ্থক্য সন্দৰ্ভত লিয়াকুৱেটে কয়, “আইনী দৃষ্টিকোণৰ পৰা যদি কোনো বাধা নাই, তেন্তে বয়সৰ পাৰ্থক্য থাকিলেও কোন বয়সীয়াল আৰু কোন সৰু সেই প্ৰশ্নই উত্থাপন নহয়!

এনে ঘটনা পোহৰলৈ অহাটো প্ৰথম নহয়। প্ৰসংগক্ৰমে দৃশ্যটো আছিল পাকিস্তান।

Leave a Comment