২ মিনিটত ক’লা ছালখন স্পষ্ট আৰু উজ্জ্বল কৰি তুলিবলৈ কিছুমান সহজ টিপছ

Join Telegram

( Clarify and brighten dark skin in 2 minutes ) দিনটোৰ ব্যস্ততা আৰু বাহিৰত তীব্ৰ ৰ’দৰ বাবে আমাৰ ছালখন ভাগৰুৱা আৰু লেতেৰা হৈ পৰে । প্ৰতিদিনে এই অশুদ্ধিবোৰ আঁতৰোৱাটো সম্ভৱ নহ’লেও সপ্তাহটোৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াই ছালৰ যত্ন ল’ব লাগে । আজি মই আপোনালোকৰ লগত এনে এক আচৰিত ঔষধ শ্বেয়াৰ কৰিছো, এই ঔষধৰ সহায়ত আপুনি ছালত তৎক্ষণাত গ্লো আনিব পাৰে । ই ছালৰ পৰা বলিৰেখা আৰু ক’লা দাগবোৰ পৰিষ্কাৰ কৰাৰ লগতে ছালৰ উজ্জ্বলতা বৃদ্ধি কৰে, ছালখন কাঁচৰ দৰে পৰিষ্কাৰ আৰু উজ্জ্বল কৰি তোলে ।

এই ঔষধ প্ৰস্তুত কৰিবলৈ প্ৰথমে ৪ চামুচ দৈ দিব লাগে । ছালত ব্ৰণ আৰু ব্ৰণৰ দাগবোৰে আমাক প্ৰায় অসুস্থ কৰি তোলে । টেঙা গাখীৰে ছালৰ পৰা থকা ব্ৰণ আৰু ব্ৰণৰ চিনবোৰ পৰিষ্কাৰ কৰি ছালৰ পৰা বয়সৰ চিনবোৰ মচি ছালখনক ডেকা আৰু জিলিকি উঠিব । টেঙা গাখীৰে ছালৰ পৰা ব্ৰণ আৰু ব্ৰণৰ দাগ পৰিষ্কাৰ কৰিব । মই এতিয়া যোগ কৰিম। (১) চামুচ বুটমাহৰ ৰস । বুটমাহ যিকোনো শাক-পাচলিৰ দোকানত পোৱা যায় । ২ টা আদা বুটমাহ লৈ তাৰ খোলা কাটি টুকুৰা টুকুৰ কৰি মিহলাই ষ্ট্ৰেনাৰৰ সহায়ত চেকি তাৰ ৰস উলিয়াব লাগে ।

বুটমাহে ছালৰ উজ্জ্বলতা বহু পৰিমাণে বৃদ্ধি কৰে আৰু ছালত গাখীৰৰ দৰে গ্লো প্ৰদান কৰে । ইয়াৰ লগতে ১ চামুচ মৌ লৈ ল’ব । মৌৰ প্ৰাকৃতিক মইশ্ব’ৰাইজিং গুণে ছালখন ভিতৰৰ পৰা মইশ্ব’ৰাইজ কৰি ছালখন কোমল কৰি তুলিব । আৰু ১ টা ভিটামিন ই । ভিটামিন ই যিকোনো চিকিৎসা চাবোন বা প্ৰসাধন চাবোনত পোৱা যায় ।

এতিয়া সকলো উপাদান মিহলাই লওক । এবাৰ ব্যৱহাৰ কৰিলে চাবোনেৰে ফেচ ৱাছ কৰা পাহৰি যাব । এমাহত নহয় মাত্ৰ ২ দিনৰ পিছত পাৰ্লাৰৰ দৰে উজ্জ্বল, ত্ৰুটিহীন আৰু উজ্জ্বল ছাল । আপুনি নিশ্চিতভাৱে ফলাফল পাব । বন্ধুসকল, এই পেকে ছালখন ইমান সতেজ আৰু পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখিব, যাৰ বাবে আপুনি কেৱল ছালৰ গ্লো বজাই ৰাখিবলৈ এই পেকটো ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব ।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ।

1 thought on “২ মিনিটত ক’লা ছালখন স্পষ্ট আৰু উজ্জ্বল কৰি তুলিবলৈ কিছুমান সহজ টিপছ”

Leave a Comment