ক’লা হৈ যোৱা কেৰাহীটো এক মিনিটৰ ভিতৰতে চাফা কৰক !

দীৰ্ঘদিন ব্যৱহাৰৰ বাবে কিন্তু বহু সময়ত আমাৰ ঘৰত থকাৰ ফলত অত্যন্ত ক’লা বা দাগ পৰা দাগ পৰে । আনকি বহুক্ষেত্ৰত দেখা যায় যে কেৰাহীৰ ওপৰত এক প্ৰকাৰৰ দীঘল আৱৰণ পৰিছে । ইয়াক চাফা কৰাটো সহজ কাম নহয় । আজিৰ বিশেষ প্ৰতিবেদনত আমি আলোচনা কৰিম যে আপুনি কেনেকৈ অতি সহজ পদ্ধতিৰে আৰু কোনো ধৰণৰ টকা খৰচ নকৰাকৈ কেনেকৈ ঘৰতে কেৰাহী চাফা কৰিব পাৰে ।

সাধাৰণতে তেল আৰু মছলাৰে বহু সময় ৰান্ধিলে কেৰাহীত এক প্ৰকাৰৰ আৱৰণ ৰৈ যায় । বহুক্ষেত্ৰত আমি দেখিবলৈ পাওঁ যে এই আৱৰণ ইমানেই ডাঠ যে কেৰাহীখন সহজে পৰিষ্কাৰ কৰিব নিবিচাৰে । বজাৰত বেলেগ বেলেগ বাচন ধোৱা বা পাউদাৰ ব্যৱহাৰ কৰিলেও কাম নকৰে ।

গতিকে, এই সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ প্ৰথমে কম জুইত কেৰাহীটো গেছত অলপ গৰম কৰক । অলপ সময় গৰম কৰাৰ পিছত কেৰাহীত অলপ পানী দিব । তাৰ পিছত সেই পানীত গোটা পিয়াঁজ, বেকিং ছ’ডা, ভিনেগাৰ দি মিশ্ৰণ বনাই লওক । পানীখিনি কিছু সময় উতলাই আন এটা পাত্ৰত লৈ কেৰাহীৰ পিছফালে থোৱাৰ ব্যৱস্থা কৰক ।

কিন্তু আপুনি পৰিষ্কাৰ কৰা কেৰাহীত এই মিশ্ৰণটো বনাই দিব । ই আপোনাৰ কামবোৰ অতি সহজ কৰি তুলিব । ভিনেগাৰ নাথাকিলে নেমুৰ খোলাৰ লগত নেমুৰ ৰস ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে । সাধাৰণতে যিকোনো কামত ভিনেগাৰৰ বিকল্প হিচাপে নেমুৰ ৰস ব্যৱহাৰ কৰা হয় ।

শেষৰ পদক্ষেপটো হ’ল কাৰ্পেটখন স্ক্ৰাবাৰেৰে অলপ ডিচৱাছ দি ধুই পেলোৱা আৰু আপুনি দেখিব যে ইয়াৰ ওপৰত থকা সমগ্ৰ আৱৰণ আৰু সকলো ধৰণৰ দাগ আৰু মলি আঁতৰি গৈছে । মাত্ৰ কেইমিনিটমানৰ ভিতৰতে আপোনাৰ কেৰাহীটো নতুনৰ দৰে জিলিকি উঠিব । সকলো পুৰণি দাগ সহজে আঁতৰাই পেলাব । ই কেৱল আপোনাৰ পাকঘৰটো ধুনীয়া দেখাই নহয়, ই আপোনাৰ পাকঘৰটোও ধুনীয়া কৰি তুলিব ।

Leave a Comment