বলীউডৰ ক’লা বাস্তৱক বৰ্ণনা কৰি নোৰাই তিক্তভাৱে কান্দিলে, ক’লে- কাষ্টিং ডাইৰেক্টৰে মোক ঘৰলৈ মাতি মোৰ লগত

সকলোৱে গ্লেমাৰৰ পিছত দৌৰে। কিন্তু বহু সময়ত এনে অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। বিখ্যাত অভিনেত্ৰী তথা নৃত্যশিল্পী নোৰা ফাতেহীৰ সৈতেও একেধৰণৰ ঘটনা সংঘটিত হয়। যাৰ বিষয়ে তেওঁ মুকলিকৈ ক’লে। য’ত নোৰাই কাষ্টিং কাউচৰ ফালে মুখ কৰিব নালাগিছিল যদিও তাইৰ লগত কিবা এটা বেলেগ হ’ল। আজি এই লেখাটোত আমি আপোনালোকক জনাবলৈ ওলাইছো নোৰা ফাতেহীৰ লগত কি হৈছিল –

অভিনেত্ৰী কৰীনা কাপুৰৰ বিখ্যাত আড্ডা শ্ব’ ‘ৱাট উইমেন ৱাণ্ট’ত এই কথা প্ৰকাশ কৰিছে নোৰা ফাতেহীয়ে। এই চেট শ্ব’ত নোৰাই নিজৰ কেৰিয়াৰৰ লগত জড়িত বহু কথা কৈছিল। লগতে ক’লে যে কেনেকৈ এবাৰ এজন কাষ্টিং ডাইৰেক্টৰে তেওঁক তেওঁৰ ঘৰলৈ মাতিছিল আৰু তেওঁক বহুত বকাবকি কৰিছিল। তেওঁৰ তিৰস্কাৰ শুনি নোৰাই ভাৰত এৰি যাবলৈ ওলাইছিল, কিয়নো সেই মানহানিয়ে তাইক বহুত আঘাত দিছিল।

নোৰা ফাতেহীক কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ ভাৰতলৈ অহাৰ সময়ত কোনেও চিনি পোৱা নাছিল। তাৰ পিছত কেইমাহমানৰ পিছত তাই কাষ্টিং ডাইৰেক্টৰক লগ পায়। এই সভাখন ভালদৰে নহ’ল। ভাৰতলৈ অহাৰ কেইমাহমান পিছত লগ পোৱা কাষ্টিং লেডী ডাইৰেক্টৰ নোৰাই আৰু কয় যে নোৰাই তেওঁক অনুভৱ কৰাইছিল যে তেওঁ নিজৰ বেগবোৰ পেক কৰি ভাৰত এৰি যাবলৈ সাজু হৈছে। সি নোৰাক ক’লে, ইয়াত তোমাৰ দৰে বহুত মানুহ আছে। আপোনাৰ দৰে মানুহক লৈ আমাৰ উদ্যোগটো ভাগৰি পৰিছে।

নোৰাই আৰু কয় যে সেই সময়ছোৱাত তাইৰ বৰ বেয়া লাগিছিল আৰু বহুত কান্দিছিল। নোৰাই কয় যে তেওঁ নোৰাক কেৱল ঘৰলৈ মাতিবলৈ ফোন কৰিছিল নেকি? তেতিয়া তাই এই দেশত নতুন আছিল, গতিকে তাইৰ অনুভৱ হৈছিল যে ইয়াত সকলোৱে এনেকুৱা আচৰণ কৰে।

কওঁ যে অভিনেত্ৰী নোৰা ফাতেহীয়ে ‘সত্যমেৱ জয়তে’ৰ ‘দিলবৰ-দিলবৰ’ গীতৰ পৰাই স্বীকৃতি লাভ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত তেওঁ ‘ষ্ট্ৰী’ ছবিৰ ‘কমৰীয়া’ আৰু ‘বটলা হাউছ’ ছবিৰ ‘অ’ সকী ছাকি’ গীতেৰেও জুই জ্বলাইছিল। বহু হিট গীত দি বিখ্যাত হৈছিল। ইয়াৰ পিছত তেওঁ ‘ভাৰত’, ‘ষ্ট্ৰীট ডান্সাৰ থ্ৰীডি’ আৰু ‘ভুজ’ত অভিনয় কৰি মানুহক মনোৰঞ্জন দিছিল।

CopyAMP code

Leave a Comment