প্ৰতিদিনে ৰাতিপুৱা-সন্ধিয়া এই কাম কৰক, আপোনাৰ ঘৰত মা লক্ষ্মী বাস কৰিব !

Join Telegram

( Do this every morning and evening, Maa Lakshmi will live in your house ) হিন্দু ধৰ্মৰ এক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰথা । মা লক্ষ্মী হৈছে ধন আৰু সমৃদ্ধিৰ সভাপতি দেৱী । প্ৰায় সকলো ঘৰতে দেৱী লক্ষ্মীক নিয়মীয়াকৈ পূজা কৰা হয় । জনবিশ্বাস অনুসৰি লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ পোৱা ব্যক্তিৰ কেতিয়াও সুখ, ধন আৰু শান্তিৰ অভাৱ নহয় । আমি যদি প্ৰতিদিনে পুৱা-সন্ধিয়া এই কাম কৰো, তেন্তে দেৱী লক্ষ্মী আমাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট আৰু তেওঁৰ কৃপা আমাৰ ওপৰত সকলো সময়তে থাকিব ।

সেই মুহূৰ্ততে ব্ৰহ্মা সাৰ পায়, শাস্ত্ৰ অনুসৰি দুপৰীয়ালৈকে শুই থকা ব্যক্তিৰ ওপৰত লক্ষ্মী একেবাৰেই সন্তুষ্ট নহয় । গতিকে লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ব্ৰহ্ম মুহূৰ্তত প্ৰতিদিনে সাৰ পোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ । ফলত আমাৰ শৰীৰ আৰু মনত ধনাত্মক শক্তি প্ৰবাহিত হয় । ই গোটেই দিনটো ভাল শক্তিৰে ভৰাই তোলে আৰু আমি সকলো কামতে সফলতা লাভ কৰো ।

মন্ত্র জপ কৰা, আজিৰ ব্যস্ত দিনটোত আমাৰ মনত সদায় বহুতো চিন্তা থাকে । সেইবাবেই কোনো এটা কথাত শান্তভাৱে চিন্তা কৰাটো প্ৰায় অসম্ভৱ হৈ পৰিছে । বিক্ষিপ্ত মনটোক শান্ত কৰিবলৈ প্ৰতিদিনে ধ্যানত কিছু সময় অতিবাহিত কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ । ইয়াৰ ফলত মন শান্ত হ’ব আৰু একাগ্ৰতা বৃদ্ধি পাব । ধ্যান কৰিলে আমাৰ মনটো ভাল হয় আৰু আমি সতেজ অনুভৱ কৰোঁ।
প্ৰতিদিনে ৰাতিপুৱা আৰু সন্ধিয়া আমি ওম বা গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰি ধ্যান কৰিব পাৰো । ফলত ধনাত্মক শক্তি অটুট থাকিব ।


আৰু পঢ়ক
>> হনুমান এই ৫ বিধ ভোগত সন্তুষ্ট হয় !
>> শনিদেৱৰ মন্দিৰলে গলে এই কথা মন কৰিব লাগে !


দেৱালত ছবি, ঘৰৰ দেৱালত দেৱ-দেৱী বা মহাপুৰুষৰ ছবি লগোৱাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয় । ই ঘৰুৱা পৰিৱেশ পৰিষ্কাৰ কৰে । আমি যেতিয়া ৰাতিপুৱা সাৰ পাই তেওঁলোকৰ ছবিবোৰ চাওঁ তেতিয়া আমাৰ মগজুত ইতিবাচক শক্তি সক্ৰিয় হৈ পৰে ।

ঘৰ আৰু চৌপাশ পৰিষ্কাৰ কৰি ৰখা, নিকা ঠাইত থাকে লক্ষ্মী । তেওঁ সদায় অশুদ্ধ ঠাইৰ পৰা আঁতৰত থাকে । গতিকে ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ লগে লগে আপোনাৰ ঘৰ আৰু ঘৰৰ চৌপাশ পৰিষ্কাৰ কৰক । ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ চাৰিওফালে ভাল শক্তি থাকিব । লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পালে আপোনাৰ পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তিৰ অভাৱ নহ’ব ।

Leave a Comment