কান্ধৰ বিষৰ পৰা উপশম পাবলৈ এই ঘৰুৱা উপায় কৰক !

Join Telegram

( Do this home remedy to relieve shoulder pain ) দেহত বিষ যি স্থানতেই নহওক কিয়, কষ্ট গোটেই শৰীৰত ভোগ কৰিব লাগে । গতিকে কোনো বিষক নূন্যতম কৰি দেখাৰ উপায় নাই । কান্ধৰ বিষত ভুগিছে ​​বহু লোক । বিষটো কম কৰিবলৈ কি কৰিব লাগে সিহঁতে একেবাৰে বুজিব পৰা নাই । বিষটো অত্যধিক হ’লে বা বহুদিনলৈ থাকিলে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগে । ইয়াৰ আগতে আপুনি ঘৰুৱা ঔষধ মানি চলিব পাৰে যাতে বিষ কমাব পাৰে ।

আজিকালি আমাৰ বেছিভাগেই কম্পিউটাৰৰ সন্মুখত বহি কাম কৰে । একে অৱস্থাতে বহু সময় বহি কম্পিউটাৰৰ পৰ্দালৈ চাই থকাৰ বাবে কান্ধত বিষ হোৱাটো স্বাভাৱিক । কান্ধৰ বিষৰ এই সমস্যাটো এবাৰ আৰম্ভ হ’লেই সহ্য কৰাটো কঠিন । ইয়াৰ বাবে সাধাৰণ কাম বহুবাৰ কৰাটো সম্ভৱ নহয় । কান্ধৰ বিষ কমোৱাৰ ৩টা ঘৰুৱা উপায় জানো আহক –

আইচ থেৰাপী
কান্ধৰ বিষ দূৰ কৰাৰ বাবে আইচ থেৰাপী এক ফলপ্ৰসূ উপায় হ’ব পাৰে । এই থেৰাপীয়ে অতি সোনকালে আৰু সহজে বিষ কমাব পাৰে । বিষ উপশম কৰাত আইচ থেৰাপী অধিক উপকাৰী । গাঁঠি বা পেশীৰ বিষত আইচ থেৰাপী অধিক ফলপ্ৰসূ । কিন্তু গৰম পোনপটীয়াকৈ নিদিব । প্ৰথমে এখন পৰিষ্কাৰ টাৱেল গৰম কৰিব । তাৰ পিছত টাৱেলখন মেৰিয়াই বিষ হোৱা ঠাইত বিশ মিনিট সময় ৰাখিব । বিষ বহু পৰিমাণে কমিব ।

নিমখীয়া পানীৰে গা ধুব লাগে
বিষ কমোৱাৰ আন এটা সহজ উপায় হ’ল গৰম পানীৰে নিমখীয়া পানীৰে গা ধোৱা । ই আপোনাৰ কান্ধত বিষ আৰু ফুলা কমোৱাত ফলপ্ৰসূ হ’ব পাৰে । কাৰণ নিমখীয়া গৰম পানীৰে গা ধুলে মাংসপেশীৰ বিষ বহু পৰিমাণে কমি যায় । ইয়াৰ উপৰিও ফুলা কমায় । বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, নিমখীয়া পানীৰে গা ধুলে শৰীৰত ৰক্ত সঞ্চালন বৃদ্ধি পায় । যাৰ ফলত বিষ আৰু ফুলা কমি যায় ।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ।

Leave a Comment