সংগীৰ প্ৰতি সন্দেহ দূৰ কৰিবলৈ কৰক এই কাম ?

Join Telegram

( Do this to dispel doubts about your partner ) বিশ্বাস হৈছে সম্পৰ্কৰ ভয় । আৰু এবাৰ ভাঙি গ’লে সম্পৰ্কটোৰ ওপৰত পৰা নেতিবাচক প্ৰভাৱটো বাতিল কৰাটো অতি কঠিন হৈ পৰে । বহু সময়ত সন্দেহৰ ফলত সম্পৰ্কবোৰ তীব্ৰ অৱনতি ঘটে । সুখৰ জগতত বিনাশৰ শব্দ হয় । বিশ্বাস আৰু অবিশ্বাসৰ মাজত যিবোৰ নেতিবাচক চিন্তা আৰু অনুভূতিয়ে আমাক কষ্ট বা কষ্ট দিয়ে, সেইবোৰক সন্দেহ বোলা হয় । সংগীৰ সন্দেহৰ যুক্তিযুক্ততা থাকিব পাৰে বা নহ’বও পাৰে । যিয়েই নহওক কিয় সন্দেহে আমাৰ মনোজগতত মানসিক চাপৰ সৃষ্টি কৰে । সম্পৰ্ক এটা সুস্থ কৰি ৰখাৰ ক্ষেত্ৰত দুয়োপক্ষই আগ্ৰহী আৰু যত্ন লোৱা উচিত ।
আপোনাৰ সংগীৰ প্ৰতি থকা সন্দেহ কেনেকৈ সহজে আঁতৰাব পাৰে জানো আহক –

>> প্ৰেম প্ৰকাশ নকৰিলে,
বহুতে নিজৰ মৰম প্ৰকাশ কৰিব নোৱাৰে । যেতিয়া ভালপোৱা মানুহজনক ‘প্ৰেম’ বুলি ক’ব নোৱাৰি । ইয়াৰ ফলত আন পক্ষৰ মনত সন্দেহৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে । যদি আপোনাৰ আপোনজনৰ প্ৰতিও এনে সন্দেহ থাকে, তেন্তে সেইবোৰ আঁতৰাবলৈ চেষ্টা কৰক । হয়তো তেওঁৰ মাজত কিবা জড়তাই কাম কৰি আছে বা তেওঁ কিছু সময় ল’ব বিচাৰিছে । গতিকে অপ্ৰয়োজনীয় চিন্তা কৰি সময় নষ্ট নকৰাকৈ তেওঁক ভালদৰে বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক । ভৱিষ্যতৰ চিন্তা কৰি বৰ্তমান অপচয় নকৰিব ।

>> তোমাক কমকৈ বিচাৰিব,
ঘণ্টাৰ পিছত ঘণ্টা সংগী বিচাৰি থকা । আকৌ কোনেও ভাল নাপায় । ফোন নকৰা বা পিক আপ নকৰাৰ বহু কাৰণ থাকিব পাৰে । তেওঁক ফোনত নোপোৱাৰ অৰ্থ হ’ল তেওঁ আপোনাক আওকাণ কৰা বুলি ধৰিব নালাগে । হয়তো সি সঁচাকৈয়ে ব্যস্ত হৈ পৰিছে । গতিকে বাৰে বাৰে ফোন নকৰাকৈ ৰৈ থাকক । আৰু যদি তেওঁ দিনে দিনে ফোন নকৰে বা কোনো খবৰ নিদিয়ে, তেন্তে ধৰি লওক যে তেওঁ সঁচাকৈয়ে আপোনাক এৰাই চলিবলৈ চেষ্টা কৰিছে । তেন্তে নিজকে সন্মান কৰক আৰু সেই সম্পৰ্কৰ পৰা আঁতৰি যাওক । আপুনি যদি নিজকে মূল্য দিয়ে তেন্তে আনে গুৰুত্ব নিদিলে কষ্ট ভুগিব নালাগে ।

>> আনৰ সন্মুখত বেয়া আচৰণ,
আনৰ সন্মুখত হঠাতে তেওঁ আপোনাৰ লগত বেয়া আচৰণ কৰিছে নেকি ? হয়তো তেওঁ কিবা কাৰণত নিৰাপত্তাহীনতাত ভুগিছে ! হয়তো তেওঁ আনৰ সন্মুখত এটা দিশ, আপোনাৰ লগত বেলেগ । তেওঁ হয়তো সকলোৰে সন্মুখত আপোনাৰ লগত আৰাম অনুভৱ নকৰিব । দুয়োটা আচৰণৰ মিলন ঘটাবলৈ তেওঁ সংগ্ৰাম কৰে । হয়তো তেনেকুৱাই হ’ব পাৰে । গতিকে প্ৰথমে খং উঠাৰ পৰিৱৰ্তে সমস্যাটো ক’ত আছে সেইটো জানিবলৈ চেষ্টা কৰক । তেওঁৰ লগত পোনপটীয়াকৈ কথা পাতক । মনত ৰাখিব, এটা সুন্দৰ আলোচনাৰ জৰিয়তে বহুত কথা সমাধান কৰিব পাৰি ।

>> যদি আপুনি সকলো সময়তে ফোনটোত ব্যস্ত থাকে,
যেতিয়া এটা সম্পৰ্ক একঘেয়ামী হৈ পৰে তেতিয়া তাক অতিক্ৰম কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ । সম্পৰ্ক এটা বিৰক্তিকৰ নেকি কেনেকৈ জানিব ? দুয়ো একেলগে থকাৰ সময়তো তেওঁ স্মাৰ্টফোনটোত ব্যস্ত নে একেলগে সময় কটায় ? যদি আপোনাৰ তুলনাত ছ’চিয়েল মিডিয়া বেছি গুৰুত্বপূৰ্ণ, তেন্তে আপুনি বুজিব যে সম্পৰ্কটো নিৰ্ধাৰিত । গতিকে এই বিৰক্তিক পৰাস্ত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক । মানৱীয় সম্পৰ্কত মানসিক শান্তিৰ বাবে । সেই শান্তি নাপালে সম্পৰ্কটো বোজা হৈ পৰে । সেই বোজা বহন কৰাটো অধিক কঠিন হৈ পৰে । গতিকে এই বিষয়েও তেওঁৰ লগত পোনপটীয়াকৈ কথা পাতক । নিজকে কাহিনীটো কওক । আপুনি একেলগে চিনেমা চাব পাৰে বা যিকোনো কামত আপোনাৰ সংগীক সহায় কৰিব পাৰে । সকলো সময়তে ইজনে সিজনৰ লগত থাকিব পাৰিব ।

>> যদি সংগীজন অত্যধিক উদাসীন হয়,
এজন পুৰুষে আপোনাক সকলো সময়তে একে ব্যৱহাৰ নকৰে বা আপোনাৰ প্ৰতি একে ধৰণৰ চিন্তা নকৰে । বিভিন্ন সময়ত মানুহৰ মনত বিভিন্ন চিন্তা, আৱেগ, অনুভূতিয়ে খেলা-ধূলা কৰে । আৰু তেওঁৰ আচৰণে সেই কথা প্ৰকাশ কৰে । যদি আপুনি তেওঁক ভালদৰে বুজি পায় তেন্তে তেওঁৰ চিন্তাধাৰাৰ সৈতেও আপুনি পৰিচিত হ’ব । গতিকে এনে আচৰণ দেখিলে চিন্তা নকৰিব আৰু তেওঁক বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক । যদি আপুনি সঁচাকৈয়ে কোনো সমস্যা বিচাৰি পায় তেন্তে সমাধান কৰক ।

Leave a Comment