আপোনাৰ ঘৰত পুৰনি TV আছে নেকি ? যদি আছে আপুনি হব পাৰে কোটিপতি

আপোনাৰ ঘৰত পুৰনি TV আছে নেকি ? যদি আছে আপুনি হব পাৰে কোটিপতি । ইন্টাৰনেট জগতৰ খবৰ মতে এই পুৰনি Tv বোৰত এটা বিশেষ বস্তু পোৱা যায় যাৰ দাম আপুনি শুনিলে আচৰিত হ’ব । এই বিশেষ বস্তুটোৰ নাম হৈছে RED Mercury : ইয়াক CRT Television আৰু FM radio ত পোৱা যায় ।

ইয়াৰ নামতেই ই পৰিচিত । ৰঙা ৰঙৰ তৰল পদাৰ্থ কিছু অংশ এটা বিশেষ পাত্ৰৰ ভিতৰত থাকে । যাক কোৱা হয় Mercury । ই ৰঙা হোৱাৰ বাবেই ইয়াক Red Mercury কোৱা হয় । বিশেষকৈ কিছুদিন ধৰি Red Mercury ৰ চাহিদা বাঢ়িব ধৰিছে । Social media কে ধৰি কবাৰিয়ে ইয়াক কিনিবলৈ হাবাথুৰি খাইছে । যাৰ বজাৰত দাম লাখ টকাৰ ঘৰত (Red mercury price) বহুতেতো ইয়াৰ দাম কোটি টকালৈকে বুলিও কৈ আছে । তলত কেইটামান ভিডিঅ’ দিয়া আছে চাব পাৰে ।

সচাকৈ Red Mercury ৰ ইমান দাম নে ? ভিডিঅ’ত দেখা দৰেই এই ভিডিঅ’ সকলো ফালে ভাইৰেল এই মেছেজ যে ইয়াৰ ভিতৰত থকা তৰল পদাৰ্থখিনিৰ সহায়ত ব’ম বনাব পাৰে । কিছু লোকে ইয়াকো দাবী কৰিলৱ যে ইয়াক Covid19 ৰ বাবেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব । কিন্তু ইয়াৰ সতত্যাৰ বাবে কৰো ওচৰত Dacument proof নাই । কিন্তু Social media ই ভাইৰেল হোৱা এই তথ্যৰ ভিত্তিতেই ইয়াৰ দাম ৫০ লাখৰ ওপৰত বুলি জনা গৈছে ।

আপুনি বেচিব পাৰিবনে পুৰনা Tv আৰু FM Radio ? Tv আৱিস্কাৰ হোৱাৰ পিছত যিসমূহ টিভি প্ৰথম উলাইছিল সেই সমূহত এই container দৰে ২ বা ৪ টাকৈ গ্লাচৰ ভিতৰত তৰল পদাৰ্থ আছে । social media (WhatsApp , Facebook) ত ইয়াৰ বিষয়ে বহলভাৱে প্ৰচাৰ চলি আছে । দৰাচলতে ইয়াত কোনো বৈজ্ঞানিক যুক্তি নাই । আৰু আমিও ইয়াক বিক্ৰী কৰি কোনো ধৰনৰ অসামাজিক কাৰ্যকলাপ কৰাত প্ৰৰোচনা কৰা নাই । ইয়াৰ পৰা আতৰত থকাই মংগল । আমি ইয়াৰ ওপৰত অধিক তথ্য যুগুতোৱাৰ চেষ্টা অব্যাহত ৰাখিছো ।

অনলাইনত বিক্রী কৰিবলৈ তলত ক্লিক কৰক

1. CRT TVClick Now
2. DLP TVClick Now
3. LCD TVClick Now
4. OLED TVClick Now
5. DLP TVClick Now

কি কয় বিশেষজ্ঞই, Tv বিক্ৰেতা হৰমত সিঙে কৈছে যে যদি ইয়াৰ ইমানেই দাম তেন্তে ইয়াক পুৰনি টিভি কেজি হিচাপত বিক্ৰী নহল হয় । আৰু সেই কোম্পানিটো বন্ধ নহল হয় ।

আৰক্ষীৰ সকিয়নি কি ? হাইদৰাবাদৰ ACP (Cyber crime) Kebiam Prashad য়ে কৈছে ইয়াৰ ওপৰত তদন্ত চলি আছে , সামাজিক মাধ্যমত এনেধৰনৰ ভুৱা মেছেজক গুৰুত্ব নিদিবলৈ ৰাইজক আহ্বান জনাইছে ।

Leave a Comment