আপোনাৰ ঘৰত ওলাই নেকি শতপদ ? ই কিহৰ ইংগিত দিয়ে শুভ নে অশুভ !

Join Telegram

( Do you have centipedes in your house? What does it indicate, good or bad ) বাৰিষা কালত ঘৰত শতপদ ওলোৱাটো প্ৰায় সকলোৱে দেখিছে । কিন্তু বহু সময়ত বৰষুণ নোহোৱাকৈও ঘৰৰ বহু ঠাইত শতপদ ওলাই আহে । এনে শতপদ দেখাৰ বিভিন্ন অৰ্থ বাস্তুশাস্ত্ৰত উল্লেখ আছে । হঠাতে শতপদৰ আবিৰ্ভাৱে সৌভাগ্য আৰু দুৰ্ভাগ্যৰ ইংগিত দিয়ে ।

বাস্তু বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে শতপদক ৰাহুৰ প্ৰতীক হিচাপে গণ্য কৰা হয় । সেয়ে ইয়াক ঘৰত দেখা পালেও মাৰি নেপালব, ঘৰৰ পৰা বাহিৰলৈ ইয়াক উলিয়াই দিব । শতপদক হত্যা কৰিলে মানুহৰ ৰাশিফলত ৰাহুৰ স্থিতি দুৰ্বল হৈ পৰে বুলি কোৱা হয় । আৰু তাৰপাছতে মানুহৰ জীৱনত ইয়াৰ অশুভ প্ৰভাৱ পৰে । শতপদে কেনেকৈ শুভ আৰু অশুভ ইংগিত দিয়ে জানো আহক ।

ঘৰৰ যিকোনো অংশত শতপদ দেখা পোৱা যায় । কিন্তু কিছুমান ঠাইত ইহঁতৰ অৱস্থানে বাস্তুদোষৰ ইংগিত দিয়ে । যদি ঘৰৰ মজিয়াত শতপদ খোজ কাঢ়ি থকা দেখা যায়, তেন্তে বুজিব যে ঘৰত বাস্তুৰ দোষ আছে। পাকঘৰত ইহঁতৰ অৱস্থানে বাস্তুৰ অৱক্ষয়ৰ ইংগিত দিয়ে । এনে অৱস্থাত ইহঁতক তুলি লৈ ঘৰৰ পৰা পেলাই দিব লাগে ।

বাস্তু বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, যদি ঘৰৰ মূল দুৱাৰৰ দুৱাৰমুখ, শৌচাগাৰ আৰু চিৰিৰ ওপৰত শতপদ চলাচল কৰা দেখা যায়, তেন্তে এইবোৰ দুৰ্বল ৰাহুৰ লক্ষণ । একে সময়তে মূৰত উঠিলেও ৰাহুৰ দুৰ্বল হোৱাৰ প্ৰতীক হিচাপে গণ্য কৰা হয় । ইয়াৰ বাহিৰেও ই আগন্তুক সময়ত কিছু ৰোগত ভুগি থকাৰ ইংগিত দিয়ে ।

এনে নহয় যে শতপদে কেৱল দুৰ্ভাগ্যৰ ইংগিত দিয়ে। বৰঞ্চ ই শুভ ইংগিতো দিয়ে । পূজাঘৰত শতপদ দেখা পোৱাটো সৌভাগ্যৰ লক্ষণ । যদি ঘৰত হঠাতে শতপদ এটা খোজ কাঢ়ি যোৱা দেখা যায় আৰু তাৰ পিছত নোহোৱা হৈ যায়, তেন্তে বুজিব যে কিছুমান কাম সম্পূৰ্ণ হ’বলৈ গৈ আছে ।

বাস্তুশাস্ত্ৰৰ মতে যদি ঘৰত মৃত শতপদ দেখা যায়, তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল কিবা এটা ডাঙৰ দুৰ্যোগ হোৱাৰ পৰা ৰক্ষা পৰিল ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment