পকা অমিতাৰ আছে উপকাৰী গুণ ! ইয়াৰ আশ্চৰ্যকৰ উপকাৰিতাৰ বিষয়ে জানেনে ?

( Do you know about the amazing benefits of ripe tamarind? ) বাৰ মাহত প্ৰকৃতিয়ে আমাক বিভিন্ন ফল উপহাৰ দিয়ে। ফলসমূহত প্ৰকৃতিয়ে বহুতো ঔষধি গুণ লুকুৱাই ৰাখে। এনে এটা ফল হৈছে অমিতা। অমিতা এক পুষ্টিদায়ক ফল। কেঁচা অমিতাক পাচলি হিচাপেও খোৱা হয়। অমিতা হৈছে মিঠা, সুস্বাদু আৰু এক সুন্দৰ ৰঙৰ এক অতি আকৰ্ষণীয় ফল। অমিতা সকলোৰে প্ৰিয় ফল নহ’ব পাৰে কিন্তু পকা অমিতাৰ পুষ্টিগত মূল্যই মানুহৰ স্বাস্থ্য উন্নত কৰিব পাৰে। পকা অমিতাৰ জাম-জেলীও অতি সোৱাদযুক্ত।

যদিও এই গ্ৰীষ্মকালত স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা বহুতো ফল আছে, বিশেষকৈ অমিতাক স্বাস্থ্যৰ লাভালাভৰ ভঁৰাল বুলি গণ্য কৰা হয়। অন্যান্য অত্যাৱশ্যকীয় পুষ্টিৰ সৈতে এনজাইম পেপাইনৰ উপস্থিতিয়ে অমিতাক মহান কৰি তোলে। কেৱল অমিতা ফল নহয়, ইয়াৰ পাত আৰু বীজ স্বাস্থ্যৰ বাবেও উপকাৰী। অমিতা পাত আৰু বীজ বহুতো ৰোগ নিৰাময়ৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। যদি আপুনি এতিয়াও অমিতাৰ লাভালাভবোৰ নাজানে, তেন্তে পঢ়ক এই খবৰ।

১) হৃদযন্ত্ৰৰ স্বাস্থ্য উন্নত কৰে, অমিতাত লাইকোপেন থাকে, যি কলেষ্টেৰল বেছি হোৱাৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিবলৈ সক্ষম হয়। অমিতা এণ্টি-অক্সিডেণ্ট আৰু ফাইটোনিউট্ৰিয়েণ্টেৰে সমৃদ্ধ যি মুক্ত ৰেডিকেলৰ বিৰুদ্ধে কাম কৰে আৰু সেয়েহে ই হৃদৰোগৰ সম্ভাৱনা হ্ৰাস কৰে বুলি জনা যায়।

২) অমিতাই হজম উন্নত কৰে, পকা অমিতাই আপোনাৰ পেট জ্বলা শান্ত কৰিব পাৰে। অমিতাত পেপাইন নামৰ এক এনজাইম থাকে যি প্ৰ’টিন ভাঙি হজম কৰাত সহায় কৰে। ইয়াত আঁহো থাকে যি আপোনাৰ পাচনতন্ত্ৰ উন্নত কৰাত সহায় কৰে। ই কোষ্ঠকাঠিন্য প্ৰতিৰোধ কৰে আৰু আপোনাক এক স্বাস্থ্যকৰ পাচন তন্ত্ৰ প্ৰদান কৰাত সহায় কৰে।

৩) কলেষ্টেৰলৰ স্তৰ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে, অমিতা ফাইভাৰ, ভিটামিন চি আৰু এণ্টিঅক্সিডেণ্টেৰে সমৃদ্ধ যি আপোনাৰ ধমনীত কলেষ্টেৰল সৃষ্টি আৰু সঞ্চিত হোৱা প্ৰতিহত কৰে। অত্যাধিক কলেষ্টেৰল জমা হোৱাৰ ফলত হৃদ আক্ৰমণ আৰু উচ্চ ৰক্তচাপকে ধৰি বিভিন্ন হৃদৰোগ হ’ব পাৰে।


>> কোৰিয়াৰ যুৱক-যুৱতী সকলৰ যৌৱনৰ ৰহস্য কি ? ৫টা সহজ টিপছ দিয়া হ’ল !
>> ঘামচিৰ পৰা সকাহ পোৱাৰ এই বিশেষ উপায় !


৪) ডায়েবেটিচ ৰোগীৰ বাবে উপকাৰী, মিঠা হোৱা স্বত্বেও ডায়েবেটিচ ৰোগীৰ বাবে অমিতা এক উৎকৃষ্ট ফল কিয়নো ইয়াত চেনীৰ পৰিমাণ কম। কেইবাজনো গৱেষকে বিচাৰি পাইছে যে কেঁচা অমিতা খোৱাটোৱে ইয়াৰ উচ্চ ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ আৰু উচ্চ আঁহৰ পৰিমাণৰ বাবে ইয়াক কম ৰখাত সহায় কৰে। লগতে যিসকলৰ ডায়েবেটিচ নাই তেওঁলোকে ইয়াক প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ অমিতা খাব পাৰে।

৫) ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে, অমিতাত ভিটামিন চি-ৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ২০০%ৰো অধিক থাকে। যাৰ ফলত ই আপোনাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে। অমিতা হৈছে ভিটামিন এ, বি, চি আৰু কে-ৰ এক উৎকৃষ্ট উৎস আৰু ইয়াক এক মহান ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতাবৰ্ধক বুলি জনা যায়। ই চৰ্দি আৰু অন্যান্য সংক্ৰমণ প্ৰতিহত কৰাত সহায় কৰিব পাৰে।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ।

Leave a Comment