ঘৰত নাৰাখিব এইসমূহ বস্তু, থাকিলে ঘৰলৈ দৰিদ্ৰতা আহিব

( Don’t keep these things in your house, if you have them, poverty will come to your house ) প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে বিচাৰে যে তেওঁৰ জীৱনত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি হওক। পৰিয়ালত এক ইতিবাচক পৰিবেশ বজাই ৰাখক। সমাজত সন্মান বৃদ্ধি পালে। ইয়াৰ বাবে বাস্তু শাস্ত্ৰত বহু প্ৰকাৰৰ প্ৰতিকাৰ দিয়া হৈছে। ঘৰত ৰখা সকলো বস্তুৱেই ইতিবাচক আৰু নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলায়, গতিকে বাস্তু (Vastu)ৰ মতে বস্তুবোৰ ৰখাটো ভাল।

কিছুমানে এইবোৰ কথা আওকাণ কৰে, যাৰ বাবে তেওঁলোকে পাৰিবাৰিক বিবাদ, আৰ্থিক সংকটৰ দৰে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। পণ্ডিত ইন্দ্ৰমণি ঘনস্যালৰ মতে কিছুমান বস্তু ৰাখিলে ঘৰত দৰিদ্ৰতা আহি পৰে। ঘৰত কোনবোৰ বস্তু ৰাখিব নালাগে জানি লওক।

ঘৰত বন্ধ ঘড়ী নাৰাখিব
জীৱনত সময় অতি মূল্যৱান। সময় ঠিক হ’লে জীৱনত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হয়। সকলো ঘৰতে ৱাল ঘড়ী লগোৱা হয়, কিন্তু বহু সময়ত হয় বন্ধ হৈ পৰি থাকে নাইবা নস্ত হৈ পৰি থাকে। বহুতে পুৰণি বা নষ্ট হোৱা খুলি লৈ ঘৰত ক’ৰবাত ৰাখে, যিটো বাস্তুৰ মতে সঠিক নহয়। ঘৰত বন্ধ ঘড়ী ৰাখিলে এজন ব্যক্তিৰ বাবে বেয়া সময় কঢ়িয়াই আনিব পাৰে, গতিকে বেয়া বা বন্ধ ঘড়ী ঘৰত ৰাখিব নালাগে।

মামৰ ধৰা বস্তু নাৰাখিব
বাস্তুৰ মতে মামৰ ধৰা বস্তু ঘৰত ৰখাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়। বাস্তুৰ মতে এনে বস্তু ঘৰত ৰাখিলে দৰিদ্ৰতা আৰু দুখ-কষ্টৰ সৃষ্টি হয়, গতিকে এনে বস্তু ঘৰত ৰখাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে।


আৰু পঢ়ক
>> সঠিক দিশত ৰখা ধনে আপোনাক অধিক ধনবান কৰে !
>> অশান্তি, কামত বাধা, ঘৰত ভগৱান বিষ্ণুৰ প্ৰিয় এই গছ ৰোপণ কৰক


পিতলৰ পাত্ৰ
যদিও ঘৰত পিতলৰ বাচন-বৰ্তন ৰখাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়, কিন্তু পিতলৰ বাচন-বৰ্তন বন্ধ বা আন্ধাৰত ৰাখিলে জীৱনত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। কাঁহ বা পিতলৰ বাচন-বৰ্তন আন্ধাৰত ৰাখিলে শনি দশাৰ আৰম্ভণি হয়, যাৰ ফলত আৰ্থিক সংকট হ’ব পাৰে, ঋণাত্মক শক্তিৰ বসতি হ’ব পাৰে, গতিকে কাঁহ-পিতলৰ বাচন-বৰ্তন বন্ধ ঠাইত ৰাখিব নালাগে।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

1 thought on “ঘৰত নাৰাখিব এইসমূহ বস্তু, থাকিলে ঘৰলৈ দৰিদ্ৰতা আহিব”

Leave a Comment