প্ৰতিজন পুৰুষে এই মহিলাসকলক প্ৰেমিক হিচাপে পাবলৈ বিচাৰে, আপুনিও তাৰ মাজৰে এজন নেকি ?

Join Telegram

পুৰুষে কেনেধৰণৰ নাৰীক ভাল পায় (Things Men Want) প্ৰতিজন পুৰুষে নাৰীক যেতিয়াই কোনো গুণ দেখা পায় তেতিয়াই নাৰীক নিজৰ জীৱন সংগী বা প্ৰেমিক কৰি তুলিব বিচাৰে, মহিলাৰ দৰেই পুৰুষেও প্ৰেমিকা বাছি লোৱাৰ ক্ষেত্ৰত যথেষ্ট পিকি । যেতিয়াই তেওঁলোকে কোনো পুৰুষক জীৱনৰ সংগী বা প্ৰেমিক হিচাপে গঢ়ি তোলাৰ কথা ভাবে, তেতিয়াই তেওঁলোক বহুত বেছি সতৰ্ক হৈ পৰে । প্ৰেমিক বনাবলৈ ভাবি থকা মহিলাগৰাকীৰ মাজত দুই এটা কথা বিচাৰি উলিয়াবলৈ চেষ্টা কৰে । Every man wants to have these women as lovers, are you one of them ?

যদি তোমাৰ মাজতো সেইবোৰ কথা লক্ষ্য কৰে, তেন্তে সি তোমাৰ প্ৰতি উন্মাদ প্ৰেমত পৰিব । প্ৰেমিকৰ পৰা আচলতে পুৰুষে কি আশা কৰে ? কি কি গুণৰ বাবে তেওঁ নাৰীগৰাকীক নিজৰ প্ৰেমিক কৰি তুলিব বিচাৰে ? নিজেই জানি লওক…

আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস কেৰিয়াৰ আৰু লক্ষ্যৰ প্ৰতি আপুনি কিমান আত্মবিশ্বাসী, সেইটোৱে সদায় পুৰুষক আকৰ্ষণ কৰে । আচলতে এইবোৰ ক্ষেত্ৰত যদি আপুনি আত্মবিশ্বাসী, তেন্তে সম্পৰ্ক এটাতো আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস সহায়ক হ’ব । আপুনি বিপৰীত মানুহৰ কাষত থিয় দিব পাৰিব, গতিকে অৱশ্যেই এই কথা মনত ৰাখিব ।

আপুনি আন মানুহৰ লগত কেনেকৈ যোগাযোগ কৰে ? পুৰুষে সদায় আনৰ প্ৰতি আপোনাৰ আচৰণ লক্ষ্য কৰে । তেওঁলোকে লক্ষ্য কৰে আপুনি কেৱল তেওঁৰেই নহয় আন চাৰি-পাঁচজনৰ লগত কেনে ব্যৱহাৰ কৰিছে । লগতে পুৰুষসকলে সদায় মহিলাৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিবলৈ ভাল পায় । গতিকে তেওঁলোকে প্ৰায়ে প্ৰেমিক বা পত্নীৰ পৰা আদৰ পাব বিচাৰে । সাৱটি ধৰিব বিচাৰে, হঠাতে চুমা খাই প্ৰেম প্ৰকাশ কৰিব বিচাৰে । এজন পুৰুষে ভাবিব লাগিব যে তেওঁৰ প্ৰেমিকা বা পত্নীয়ে এইবোৰ কেনেকৈ লৈছে । তুমিও তাৰ মূৰত হাত থোৱাৰ যত্ন লোৱা । তাক সাৱটি ধৰিব । দেখিবা যে তেওঁও ভাল পাব ।

আপুনি মানসিকভাৱে কঠিন দুৰ্বল মনৰ নাৰীক পুৰুষে ইমান ভাল নাপায় । তেওঁ এজন সংগী বিচাৰিছে । কঠিন সময়ত কোনে তেওঁৰ কাষত থিয় দিব পাৰে । গতিকে আপুনি যদি মানসিকভাৱে শক্তিশালী নহয়, তেন্তে তেওঁক ভাল নাপাব, সেয়া স্বাভাৱিক । সেইবাবেই পুৰুষে কঠিন মানুহ বিচাৰে । ইফালে মনটো ভাল হোৱা উচিত । আনৰ প্ৰতি মৰম আছে । হিংসা কম হয় । আপুনি আনৰ লগতে নিজৰ যত্ন লয় । সেইটোও তেওঁলোকে চোৱা-চিতা কৰে ।

আপুনি কাৰোবাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল নেকি ? এতিয়া বেছিভাগ পুৰুষে স্বাধীন নাৰীক পছন্দ কৰে । নিজৰ কাম নিজে কৰিব পাৰিবনে ? লগতে আপুনি উপাৰ্জন কৰক, বৰ্তমান পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি কেনেদৰে ভাবে, পুৰুষসকলে প্ৰতিটো দিশতে মনোযোগ দিয়ে । আপুনিও চাব বিচাৰে যে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰত কিমান মনোনিৱেশ কৰিছে । যদি তেওঁ দেখে যে আপুনি কেৱল আনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল হ’ব বিচাৰে, তেন্তে তেওঁৰ আপোনাৰ বিষয়ে বেলেগ ধাৰণা থাকিব পাৰে ।

আৰু পঢ়ক-

তোমাৰ বুদ্ধি আপুনি যিমানেই ‘সুন্দৰ’ দেখা নাযাওক কিয়, প্ৰতিজন পুৰুষে লক্ষ্য কৰে যে আপুনি ‘Beauty with a Brain’ হয় নে নহয় । তেওঁ সদায় আপোনাৰ বিচাৰ-বিবেচনা দেখে । পুৰুষসকলে লক্ষ্য কৰে যে তেওঁলোকৰ পছন্দৰ মানুহে সঠিক সময়ত সঠিক সিদ্ধান্ত লৈছে । পঢ়া-শুনাতো গুৰুত্ব দিয়ে । বুদ্ধি জানিলেই তেওঁ আপোনাক আপোনাৰ জীৱন সংগী বা প্ৰেমিক কৰি তুলিব ।

Leave a Comment