ছোৱালীবোৰে সম্পর্কত থাকে এই ৫টা চাহিদা পূৰন হ’লে !

( Girls stay in a relationship if these 5 needs are met ) আপোনাৰ প্ৰিয় সংগীৰ সৈতে সম্পৰ্ক যিমানেই শক্তিশালী নহওক কিয়, প্ৰতিটো সম্পৰ্কতে উত্থান-পতন আহে । বিয়াৰ আগতে বা পিছত কেতিয়াবা সম্পৰ্কটো এনে এটা পৰ্যায়ত উপনীত হয় যে সম্পৰ্কটো আৰু টিকিয়াই ৰখাটো সহজ নহয় যেন লাগে । এনে লাগে যেন পিঠিখন বেৰত লাগি আছে । এনে পৰিস্থিতিত প্ৰায়ে দেখা যায় যে নাৰীয়ে পৰিস্থিতিৰ লগত আপোচ কৰি সকলো কথা নীৰৱে সহ্য কৰে ।

কিন্তু জীৱনত এনে কিছুমান মুহূৰ্ত বা পৰিস্থিতি আছে য’ত নাৰীয়ে আপোচ কৰা উচিত নহয় । প্ৰতিগৰাকী মহিলাই এই সম্পৰ্কীয় প্ৰত্যাহ্বানবোৰ অতিক্ৰম কৰিব লাগিব । এই ৫টা কথাত মনোযোগ দিয়াটোও বাঞ্ছনীয় –

১/ দুয়োৰে মাজৰ সম্পৰ্কত নাৰীকো পুৰুষৰ দৰেই স্বাধীনতা দিব লাগে । গতিকে আপোনাৰো জীৱনতো স্বাধীনতা হওক । লগতে নিজৰ জীৱনৰ সিদ্ধান্ত নিজেই লওক ।

২/ আচলতে আধুনিক জীৱনতো বহুতে ভাবে যে নাৰী কেৱল ঘৰুৱা কামৰ বাবেহে সৃষ্টি কৰা হৈছে । যদি আপোনাৰ সংগীৰ চিন্তাধাৰা একেধৰণৰ হয়, তেন্তে সম্পৰ্কটোক আৰু আগুৱাই নিয়াৰ আগতে আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে এই বিষয়ে মুকলিকৈ কথা পাতক ।

৩/ বিয়াৰ পিছত যদি আপোনাৰ সংগীৰ চাকৰিৰ সমস্যা হয় তেন্তে আগতীয়াকৈ আপোনাৰ সংগীৰ লগত কথা পাতিব আৰু এটা চিন্তাশীল সিদ্ধান্ত লওক । এগৰাকী আত্মবিশ্বাসী মহিলাই কেতিয়াও নিজৰ কেৰিয়াৰৰ লগত আপোচ কৰা উচিত নহয় ।


আৰু পঢ়ক
>> বেয়া লাগিলেও এই ৫টা কথা স্বামীৰ পৰা গোপন কৰি ৰাখক, সুখ আৰু শান্তি পৃথিৱীলৈ ঘূৰি আহিব
>> এই তিনিটা কথাতে নিৰ্ভৰ হৈ থাকে স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজৰ সম্পৰ্ক।


৪/ প্ৰেম আৰু বিশ্বাসৰ ওপৰত গঢ় লৈ উঠে এক শক্তিশালী সম্পৰ্ক । যদি আপুনি অনুভৱ কৰে যে আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক প্ৰাপ্য মৰম আৰু সন্মান নিদিয়ে, তেন্তে আপুনি নিশ্চিতভাৱে এবাৰ আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ বিষয়ে চিন্তা কৰা উচিত ।

৫/ সংগীৰ পৰা আঁতৰত নিজকে কিছু সময় দিয়ক । বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে পাৰ্টি কৰাই হওক বা আপোনাৰ প্ৰিয় কিতাপখন পঢ়াই হওক, সুখী কৰা কাম এটা কৰক । ইয়াৰ বাবে কাৰো পৰা অনুমতি লোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই, সংগীৰ লগত এনে বুজাবুজিয়ে সম্পৰ্কটো সতেজ কৰি ৰাখে ।

Leave a Comment