৩০ বছৰ বয়সৰ পিছত ছোৱালীয়ে এই কাম কৰিব বিচাৰে !

( Girls want to do this after the age of 30 ) এই পৃথিৱীত মানুহক দুটা ৰূপ লৈ পৃথিৱীলৈ পঠোৱা হৈছে। এজন পুৰুষ আৰু আনটো মাইকী। সৃষ্টিকৰ্তাই সৃষ্টি কৰা মুখ দুখন সকলোতকৈ সুন্দৰ। কিন্তু নাৰীৰ সৌন্দৰ্যক সৰ্বাধিক গুৰুত্ব দিয়া হয়। কিন্তু ছোৱালীৰ মনটো বুজি পোৱাটোৱেই হৈছে পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ কঠিন কাম। কাৰণ খং উঠিলেও মনত সদায় শান্ত হৈ থাকে।

আৰু ১৮ বছৰৰ পৰা ২০ বছৰ বয়সৰ ছোৱালীবোৰ লাজ লগা। আন এটা সমীক্ষাত প্ৰকাশ পাইছে যে ২০ বছৰ ছোৱালী এজনীৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ বয়স। কিন্তু এগৰাকী ছোৱালীৰ ২০ৰ পৰা ৩০ বছৰ বয়স বেছি গুৰুত্বপূৰ্ণ। কাৰণ ২০ বছৰ বয়সত তেওঁলোকে সকলো কথা ভালদৰে বুজি নাপায় কিন্তু ২০ বছৰৰ পিছত বয়স বৃদ্ধিৰ লগে লগে ৩০ বছৰত বহুত কথা বুজিবলৈ আৰম্ভ কৰে ।

এই বয়সত তেওঁলোক সকলোৰে যত্ন লোৱাত পাকৈত। আৰু জানি থওক যে ছোৱালীৰ বাবে ৩০ বছৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ বয়স। আৰু এই ৩০ বছৰীয়া তথ্যই হয়তো আপোনাক আচৰিত কৰি তুলিব। আৰু ইয়াৰ আঁৰত বহুতো আচৰিত কাৰণ আছে, আজি আমি আপোনালোকক সেই সকলোবোৰ কাৰণ ক’ম…আচলতে ৩০ বছৰ বয়সত ছোৱালীয়ে শৈশৱৰ বিকাশ ঘটায়।


আৰু পঢ়ক
>> বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ পোৱাৰ পিছত ছোৱালীয়ে গোপনে এই ১০টা কাম কৰে !
>> ছোৱালীবোৰক এই ৫টা প্রশ্ন নকৰিব ! সেয়া ঠিক নহয়


আৰু তাৰ আগতে ছোৱালীয়ে বেছিভাগ সিদ্ধান্ত ভালকৈ ল’ব নোৱাৰে। কিন্তু এই ৩০ বছৰৰ পিছত সকলো চিন্তা কৰি সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। আৰু এই বয়সত সকলো চম্ভালিব পাৰে, এই বয়সত ছোৱালীৰ আত্মবিশ্বাস আটাইতকৈ বেছি বৃদ্ধি পায়।

আৰু এই বয়সত তেওঁলোকে আগতে কৰা সৰু সৰু কামবোৰক লৈ কাজিয়া কৰাটো এৰি দিয়ে। আৰু এই বয়সত তেওঁলোকে নিজৰ ভুলবোৰ উপলব্ধি কৰি সেইবোৰ ঠিক কৰাৰ কথা চিন্তা কৰে।

আচলতে ৩০ বছৰৰ তলত তেওঁলোকে নিজৰ সকলো ভুল লুকুৱাই ৰাখে আৰু এৰাই চলে। কিন্তু ৩০ বছৰ বয়সে তেওঁলোকৰ বাবে সকলো সলনি কৰি দিয়ে। আৰু এই বয়সত তেওঁলোকৰ কাপোৰ বহুত সলনি হয়, তেওঁলোকে সকলো কথা নিখুঁতভাৱে বুজি পায়।

1 thought on “৩০ বছৰ বয়সৰ পিছত ছোৱালীয়ে এই কাম কৰিব বিচাৰে !”

Leave a Comment