নিবনুৱা সকলৰ বাবে সোণালী সুযোগ, SBI ৰ অফাৰৰ পৰা ৭ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰক

লকডাউনৰ সময়ছোৱাত দেশৰ বহু লোক নিবনুৱা হৈ পৰিছে । সেইবাবেই টকা উপাৰ্জনৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকৰ ভৱিষ্যত সন্দেহত পৰিছে । চাকৰিও পোৱা নাযায়, গতিকে নিম্ন আৰু মধ্যবিত্ত শ্ৰেণীৰ দুখ-কষ্টৰ অন্ত নাই । কিন্তু আজি আমি এটা খবৰ লৈ আহিছো য’ত ঘৰত বহি ডাঙৰ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰি । Golden opportunity for unemployed, earn Rs 7 lakh from SBI offer

দেশবাসীৰ স্বাৰ্থত চৰকাৰ আগবাঢ়ি অহাৰ লগে লগে বিভিন্ন চৰকাৰী আৰু বেচৰকাৰী সংগঠনেও যুৱ সমাজৰ স্বাৰ্থত উপাৰ্জনৰ পথ মুকলি কৰি দিছে । আৰু এই কামত SBI (State Bank of India) আগবাঢ়ি আছে । এইবাৰ তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ বাবে এটা অফাৰ লৈ আহিছে, য’ত আপুনি বিপুল পৰিমাণৰ ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । কিন্তু কেনেকৈ কৰিব লাগিব –

প্ৰথমে ৰাস্তাৰ কাষত মাটি থাকিব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি এই ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ বাবে যোগ্যতা অৰ্জন কৰিব । এতিয়া আপুনিও প্ৰতিমাহে বহুত টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব আপোনাৰ পথৰ দাঁতিত SBI ATM স্থাপন কৰি । অধিকাংশ. ডাঙৰ কথাটো হ’ল এই ক্ষেত্ৰত আপুনি বিনিয়োগও কৰিব নালাগে ।

কিমান টকা উপাৰ্জন কৰা হ’ব ? বৰ্তমান এছ বি আইয়ে তেওঁলোকৰ সেৱা বৃদ্ধিৰ বাবে এ টি এম সেৱাসমূহ স্থানীয়ভাৱে অধিক সহজে উ পলব্ধ কৰিবলৈ বিচাৰিছে । দেশৰ সৰ্ববৃহৎ বেংকে বহুত টকা দি তেওঁলোকৰ ATM ৰ ফ্ৰেঞ্চাইজি লয়, ইয়াত আপুনি পাব প্ৰতিমাহে ৬০ হাজাৰ টকা বা বছৰি ৬.২০ লাখ টকা ! অৱশ্যে এই ফ্ৰেঞ্চাইজি লোৱাৰ আগতে কিছুমান কথা মনত ৰাখিব লাগিব ।

গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয় হ’ল, ১) আপোনাৰ ৫০-৬০ বৰ্গফুট মাটি থাকিব লাগিব । ২) অন্য এটিএমৰ পৰা কমেও ১০০ মিটাৰ দূৰত্বত থাকিব লাগিব । ৩) আপোনাৰ ঠাইখন তলৰ মহলাত হ’ব লাগিব, তদুপৰি ৰাস্তাত যাওঁতে দৃশ্যমান হ’ব লাগিব । ৪) ২৪ ঘন্টা বিদ্যুৎ যোগানৰ দায়িত্ব ল’ব লাগিব, ইয়াৰ উপৰিও ১ কিলোৱাট বিদ্যুৎ সংযোগৰ প্ৰয়োজন । যদি আপুনি এই চৰ্তসমূহ পূৰণ কৰে তেন্তে আপুনিও ঘৰতে বৃহৎ উপাৰ্জন পাব, গতিকে ষ্টেট বেংকলৈ গৈ বিলম্ব নকৰাকৈ আবেদন কৰক ।

13 thoughts on “নিবনুৱা সকলৰ বাবে সোণালী সুযোগ, SBI ৰ অফাৰৰ পৰা ৭ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰক”

Leave a Comment