পত্নী আন কাৰোবাক ভাল পালে কেনেকৈ বুজিব ?

Join Telegram

( How do you know if your wife loves someone else) প্ৰেম মানে আনন্দৰে জীয়াই থাকিবলৈ শিকাই । গতিকে মানুহে প্ৰেমৰ লগত জড়িত হ’ব বিচাৰে । সম্পৰ্কৰ আৰম্ভণিতে বতাহত উৰিলেও মাটিত নামি আহিব লাগিব । য’ত আছে আচৰিত বাস্তৱতা, তাতেই আছে প্ৰেমৰ লগতে প্ৰেমহীনতা । গতিকে সময়ৰ লগে লগে সকলো সম্পৰ্ক জীয়াই নাথাকিব পাৰে । সম্পৰ্ক এটা ভালদৰে চলি থকাটো একেবাৰেই সহজ নহয় । একেটা পথলৈ দুটা পথ অনাটো যুদ্ধৰ দৰে । এই যুদ্ধত পাৰস্পৰিক সন্মতি আৰু সমৰ্থন থাকিব লাগিব । কিন্তু এইটোও জনাটো প্ৰয়োজনীয় যে সম্পৰ্কবোৰ সদায় সঠিক দিশত নাযাবও পাৰে । কিছুমান ক্ষেত্ৰত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে ।

মানুহে প্ৰথমতে অতি আৱেগিকভাৱে সম্পৰ্কত সোমাই পৰে । কিছু সময়ৰ পাছত তেওঁ হয়তো অনুভৱ কৰিব যে সম্পৰ্কটো ঠিক নহয় । তেতিয়া সি সেই সম্পৰ্কৰ পৰা ওলাই আহিব বিচাৰিব । সম্পৰ্কত আন কাৰোবাক ভাল পোৱা বা প্ৰেমত পৰাটো নৈতিকভাৱে ভুল হ’লেও সেয়া অস্বাভাৱিক । কিছুমান লক্ষণৰ দ্বাৰা আপুনি বুজিব পাৰিব যে আপোনাৰ পত্নী আন কাৰোবাৰ প্ৰেমত পৰিছে –

কথা কোৱা কমাই দিয়া,
প্ৰেমত যদি বিশ্বাস নাই তেন্তে আৰু কি আছে ! প্ৰথমতে প্ৰেম প্ৰবল হ’ব পাৰে, কিন্তু এটা সময়ত স্থবিৰ হৈ পৰিব পাৰে । প্ৰথমতে বহুত কথা পাতিলেও কোনোবা এটা সময়ত কথা পাতিব মন নাযায় । যদি তেওঁ আপোনাক এৰাই চলি থাকে, কম কথা পাতে বা কেৱল আপোনাৰ লগত অকাৰণতে কথা পতা বন্ধ কৰি থাকে, তেন্তে তেওঁক পোনপটীয়াকৈ এই বিষয়ে সুধিব ।

বাৰে বাৰে আপোনাক নিৰাশ কৰা,
আপোনজনক সন্মান কৰাটো জৰুৰী । যদি আপোনাৰ প্ৰেয়সীয়ে আপোনাক তুচ্ছজ্ঞান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থাকে, তেন্তে আপুনি জানিব যে কিবা এটা ভুল হৈছে । কাৰণ এইটো একেবাৰেই সাধাৰণ লক্ষণ নহয় । এনে আচৰণ কৰিলে বুজিব লাগিব যে সম্পৰ্কটো বহু দূৰলৈ নাযাব । গতিকে নিজকে প্ৰত্যাহাৰ কৰিলেই উত্তম ।


আৰু পঢ়ক
স্বামীৰ এই দোষৰ বাবেই পত্নী এৰি যায় !
প্রেমিকা থকাৰ পাছতো বহু পুৰুষে আন নাৰীৰ প্ৰেমত কিয় পৰে ?


অলপতেই সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰা,
লক্ষ্য কৰিলে দেখিব যে তেওঁ অশান্তি জগাই তুলিবলৈ চেষ্টা কৰিছে । গতিকে শব্দৰে বিপদত পৰাটো স্বাভাৱিক । মূল কাৰণটো হ’ল সি তোমাক আৰু ভাল নাপায় । হয়তো আপোনাক এৰি আন কাৰোবাৰ হাতত ধৰিব বিচাৰে । যদি আপোনাৰ কোনো অপৰাধ নাই বা আগতে কোনো সমস্যা হোৱা নাই তেন্তে এনে আচৰণ কৰিলে সাৱধান হওক ।

আপোনাৰ পৰিয়ালটো সৰু ভৱা,
মানুহে যেতিয়া নিজৰ ইচ্ছা সহজে পূৰণ কৰিব নোৱাৰে তেতিয়া আন পথ বাছি লয় । আপোনাৰ পৰিয়ালৰ প্ৰতি থকা মৰমৰ বিষয়ে তেওঁ নিশ্চয় জানে । এনে অৱস্থাত আপুনি দেখিব যে তেওঁ আপোনাৰ পৰিয়ালৰ বিষয়ে যি বিচাৰে তাকে কৈছে । এইটো দেখিলে সাৱধান হওক ।

Leave a Comment