এদিনত ৰতন টাটাই কিমান টকা উপাৰ্জন কৰে ? শুনিলে আপুনি আচৰিত হ’ব

Join Telegram

( How much does Ratan Tata earn in a day ) দেশৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ ব্যৱসায়ী এজন উদ্যোগী, যাৰ ছাঁত লাখ লাখ মানুহৰ সপোন বাঢ়ি গ’ল, তেওঁ হৈছে বহুমূলীয়া মণি ৰতন টাটা । তেওঁৰ নাম নজনা মানুহ গোটেই পৃথিৱীতে বিৰল । এনে সদয় হৃদয়ৰ ব্যক্তি পাই আমি গৌৰৱান্বিত । কিন্তু আশ্চৰ্যজনক কথাটো হ’ল ইমান ডাঙৰ ব্যৱসায়ৰ নেতা হৈ থকাৰ পাছতো তেওঁৰ নাম পৃথিৱীৰ ধনী মানুহৰ তালিকাত পোৱা নাযায় ৷ পৃথিৱী বহু দূৰ, ৰতন টাটাৰ নাম ভাৰতৰ আটাইতকৈ ধনী লোকৰ শীৰ্ষ ১০০ তালিকাত নাই ।

প্ৰশ্ন উত্থাপন হ’ব পাৰে, যোৱা ৬০ বছৰ ধৰি আলপাইনৰ পৰা বিমানলৈকে সকলোতে আধিপত্য বিস্তাৰ কৰা কোম্পানীটোৱে ইমান নিম্নগামী কেনেকৈ হ’ব পাৰে ? দৰাচলতে ছন্সৰ ৬৬ শতাংশ ইকুইটি পোনপটীয়াকৈ টাটা ট্ৰাষ্টৰ হাতত আছে ।

এই ট্ৰাষ্ট একাউণ্টত টাটা এণ্ড সন্সৰ লভ্যাংশ পোনপটীয়াকৈ জমা কৰা হয় । ইয়াৰ পৰাই কৰ্মৰত কৰ্মচাৰীৰ দৰমহাকে ধৰি লাখ লাখ লোকক সেৱা আগবঢ়োৱাৰ খৰচ ইত্যাদি । তাৎপৰ্যপূৰ্ণ কথাটো হ’ল এই ধন কেৱল ভাৰতলৈ নহয়, বিভিন্ন আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সংগঠনলৈও অনুদান হিচাপে যায় ।


আৰু পঢ়ক
>> জীৱনত কোটিপতি হ’ব বিচাৰিলে এই অভ্যাসবোৰ পৰিহাৰ কৰক
>> শাওণ মাহত এই কেইটা বস্তু শিৱলিঙ্গ সন্মুখত ৰাখক, অৰ্থনৈতিক সংকট দূৰ হ’ব


এনে অৱস্থাত প্ৰশ্নটো আহিব পাৰে, তেন্তে ৰতন টাটাৰ ব্যক্তিগত আয় কিমান ? আজি জানো আহক টাটা গ্ৰুপৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ ৰতন টাটাৰ উপাৰ্জন কিমান । নিৰ্ভৰযোগ্য সূত্ৰৰ পৰা পোৱা খবৰ অনুসৰি ৰতন টাটাৰ দৈনিক আয় প্ৰায় ১৮৭৩৯ টকা ।

সেই হিচাপে তেওঁৰ ঘণ্টাৰ আয় ৭৮০ টকা আৰু মাহিলী আয় ৫.৭ লাখ টকা । যিটো দেশৰ যিকোনো ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীতকৈ কম । কওঁ যে এই মানুহজনে ২০১৭ চনত সম্পূৰ্ণৰূপে অৱসৰ লৈছে ।

1 thought on “এদিনত ৰতন টাটাই কিমান টকা উপাৰ্জন কৰে ? শুনিলে আপুনি আচৰিত হ’ব”

Leave a Comment