যদি আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক ব্যৱহাৰ কৰি আছে, তেন্তে এই লক্ষণবোৰে ক’ব !

Join Telegram

( If your partner is not using you, these signs will tell ) আপোনাৰ নিজৰ এটা অস্তিত্ব আছে । সেইবাবেই কিছুমান লক্ষণ চাই আপুনি জানিব পাৰিব যে আন যিকোনো ব্যক্তিয়ে আপোনাক কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিছে । সম্পৰ্কত বিশ্বাস আৰু প্ৰেম দুয়োটাই অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ । যদি এই দুয়োৰে মাজত প্ৰেম নাই, তেন্তে বুজি লওক যে আপোনাৰ সম্পৰ্ক বেছি দিন স্থায়ী হ’ব নোৱাৰে । হয়, আজি আমি আপোনালোকক এটা সম্পৰ্কত বিশ্বাসৰ লগত জড়িত গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়সমূহৰ বিষয়ে সজাগ কৰিম, যিটো প্ৰতিটো সম্পৰ্ক বজাই ৰখাৰ বাবে অতি প্ৰয়োজনীয় । অৰ্থাৎ আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক ব্যৱহাৰ কৰিছে নে নাই।

বহুতো সম্পৰ্ক আছে য’ত আপোনাৰ সংগীয়ে কেৱল আপোনাৰ কথাহে চিন্তা কৰে । অৰ্থাৎ প্ৰয়োজনত তেওঁ আপোনাক ভাল ব্যৱহাৰ কৰে । তেওঁ যেতিয়াই বিচাৰে তেতিয়াই যাবলৈ বাধ্য কৰে আৰু আপুনি তেওঁৰ প্ৰেমত ইমানেই হেৰাই যায় যে আপুনি তেওঁক নিজকে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ দিয়ে আৰু আপুনি এই বিষয়েও নাজানে । আপোনাক ব্যৱহাৰ কৰা অংশীদাৰৰ অৰ্থ হ’ল আপুনি এই বিষয়ে একপক্ষীয় । আপোনাৰ নিজৰ এটা অস্তিত্ব আছে । সেইবাবেই কিছুমান লক্ষণ চাই আপুনি জানিব পাৰিব যে আন যিকোনো ব্যক্তিয়ে আপোনাক কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিছে ।

যদি আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক সন্মান বা শলাগ নিদিয়ে তেন্তে আপুনি বুজিব পাৰে যে তেওঁ আপোনাক ব্যৱহাৰ কৰিব বিচৰাৰ বাবেই তেওঁ সম্পৰ্কত আছে । হয়, সম্পৰ্ক এটাৰ বাবে বহুত পাৰস্পৰিক সমৰ্থন আৰু আৱেগিক সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন হয় । যদি আপোনাৰ সম্পৰ্কত এনেকুৱা নহয় তেন্তে আপুনি শান্ত হোৱা উচিত । সম্পৰ্কত ইজনে সিজনৰ প্ৰতি আগ্ৰহ লোৱাটোও গুৰুত্বপূৰ্ণ, যদি আপোনাৰ সম্পৰ্কত এনেকুৱা নহয় তেন্তে সাৱধান হওক যে তেওঁ হয়তো আপোনাক ব্যৱহাৰ কৰি আছে ।

যদি আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক প্ৰয়োজনৰ সময়তহে আপোনাক মনত ৰাখে, তেন্তে এইটোও এটা ডাঙৰ লক্ষণ যে সন্মুখৰ মানুহজনে আপোনাক কেৱল তেওঁৰ কামৰ বাবেহে ব্যৱহাৰ কৰিছে । তোমাৰ প্ৰতি তাৰ কোনো আগ্ৰহ নাই । আনহাতে, যদি আপুনি তেওঁক আৱেগিকভাৱে প্ৰয়োজন হয় আৰু তথাপিও তেওঁ আপোনাৰ বাবে নাহে, তেন্তে বুজি লওক যে তেওঁ আপোনাক প্ৰয়োজনৰ সময়ত মিছ কৰে । অৰ্থাৎ তেওঁ কেৱল নিজৰ ব্যৱহাৰৰ বাবে সম্পৰ্কত আপোনাৰ লগত লাগি থাকে আৰু আপোনাৰ লগত তেওঁৰ কোনো আৱেগিক মোহ নাই ।

Leave a Comment