মাত্ৰ ২৯৯ টকা বিনিয়োগ কৰি লাভ কৰক ১০ লাখ টকা !

Join Telegram

( Invest only Rs 299 and get Rs 10 lakh ) আজিৰ যুগত মূল্য বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে মধ্যবিত্তৰ একমাত্ৰ আশা হৈছে বিনিয়োগ । আৰু সেয়েহে মানুহে বহুত ভালদৰে উপলব্ধি কৰিছে যে য’ত লাভ আহিব পাৰে তাত বিনিয়োগ কৰাটো অধিক লাভজনক । কিন্তু ইয়াতো এটা সমস্যা আছে । ক’ত আৰু কেনেকৈ বিনিয়োগ কৰিব লাগে সেই সম্পৰ্কে সঠিক তথ্য জানিব লাগিব ।

মানুহে নিজৰ কষ্টৰে উপাৰ্জন কৰা ধনখিনি ক’ৰবাত বিনিয়োগ কৰিব বিচাৰিব, য’ত তেওঁলোকৰ ধন সুৰক্ষিত হ’ব, সেয়া স্বাভাৱিক । লগতে তেওঁৰ ভৱিষ্যত উজ্জ্বল হ’ব । লগতে একে সময়তে বহুত টকা বিনিয়োগ পৰাটোও এটা ৰিস্কি কথা । বেছিভাগ সময়তে দেখা যায় যে মানুহে বিনিয়োগ কৰিব বিচাৰে কিন্তু বিপুল পৰিমাণৰ প্ৰিমিয়ামৰ বাবে পিছুৱাই যায় ।

আৰু এই সমস্যাবোৰ মনত ৰাখি আজি আমি এটা পৰিকল্পনা আলোচনা কৰিবলৈ ওলাইছো য’ত বিনিয়োগ বহুত কম হ’ব কিন্তু লাভ বেছি হ’ব । ডাকঘৰে সদায় গ্ৰাহকক মনত ৰাখি উত্তম পৰিকল্পনা উলিয়াই আনে । ডাকঘৰে এইবাৰো এনে এক নতুন পৰিকল্পনা লৈ আহিছে । এই নতুন বীমাই আপোনাৰ দুৰ্ঘটনাত সহায় কৰাই নহয়, অতি কম প্ৰিমিয়ামত লাখ লাখ টকাও দিব । বিলম্ব নকৰাকৈ সবিশেষলৈ আহোঁ আহক –

প্ৰসংগক্ৰমে এই নতুন পৰিকল্পনাটোৰ নাম ডাকঘৰ দুৰ্ঘটনা সুৰক্ষা বীমা । ইয়াত দুবিধ নীতি আছে, বছৰি ২৯৯ টকা আৰু ৩৯৯ টকা । ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে আপুনি লাভ কৰিব ১০ লাখ টকাৰ জীৱন বীমা । কিন্তু এই সুবিধা লাভ কৰিবলৈ হ’লে ইণ্ডিয়া পোষ্ট পেমেণ্টছ বেংকৰ একাউণ্ট এটাৰ প্ৰয়োজন ।

উল্লেখযোগ্য যে বাৰাণসী জ’নৰ পোষ্টমাষ্টাৰ জেনেৰেল কৃষ্ণ কুমাৰ যাদৱে এই প্ৰসংগত জনাইছিল যে শেহতীয়াকৈ ভাৰতীয় ডাক পেমেণ্ট বেংক আৰু টাটা এ আই জিৰ মাজত এক চুক্তি স্বাক্ষৰিত হৈছে । ইয়াত উল্লেখ কৰা হৈছে যে ১৮ৰ পৰা ৬৫ বছৰৰ ভিতৰৰ যিকোনো ব্যক্তিয়ে এই বীমাৰ বাবে বিনিয়োগ কৰিব পাৰে ।


আৰু পঢ়ক
>> এদিনত ৰতন টাটাই কিমান টকা উপাৰ্জন কৰে ?
>> জীৱনত কোটিপতি হ’ব বিচাৰিলে এই অভ্যাসবোৰ পৰিহাৰ কৰক


পলিচি অনুসৰি যদি কোনো দুৰ্ঘটনাত বীমাকৃত ব্যক্তিজনৰ হঠাৎ মৃত্যু হয় বা শাৰীৰিক ক্ষতি হয় তেন্তে তেওঁ ১০ লাখ টকা পৰ্যন্ত বীমা লাভ কৰিব । তদুপৰি যদি চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হ’ব লগা হয়, তেন্তে চিকিৎসা ব্যয় হ’ব ৬০ হাজাৰ টকা । লগতে আই পি ডি আৰু অ’ পি ডিৰ বাবে ৩০ হাজাৰ টকা লাভ কৰিব ।

তদুপৰি ৩৯৯ টকাৰ প্লেন ল’লে কিছু অতিৰিক্ত সুবিধা লাভ হ’ব । এই নীতিৰ অধীনত আপোনাৰ দুটা সন্তানৰ শিক্ষাৰ বাবে আপুনি ১ লাখ পৰ্যন্ত জৰুৰীকালীন সাহায্য লাভ কৰিব । তাৰ বাহিৰেও ১০ দিনৰ বাবে দৈনিক খৰচ ১০০০ টকা । আৰু এখন ৰাজ্যৰ পৰা আন এখন ৰাজ্যলৈ পৰিবহণ ব্যয় হিচাপে ২৫০০০ টকা পাব ।

Leave a Comment