আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰিছে নেকি ? এইদৰে প্ৰমাণ কৰক

( Is your partner cheating on you ? Prove it this way ) আচলতে মানুহৰ জীৱনত সমস্যাৰ অন্ত নাই । ৰাতিপুৱাৰ পৰা তেওঁলোকৰ জীৱনত বিভিন্ন জটিলতাই থিতাপি লয় । আৰু ৰাতিটো পাৰ হৈ যোৱাৰ লগে লগে আৰু কেইটামান সমস্যা তালিকাত যোগ হয় । এতিয়া এই পৰিস্থিতিত থিয় হৈ প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে সাৱধান হ’ব লাগিব । কাৰণ তাৰ পিছত তেওঁলোকে নিজৰ জীৱনত আৰু জটিলতা আহিবলৈ নিবিচাৰে । কিন্তু সমস্যাটোৰ পৰা যিমানেই আঁতৰি যাব বিচাৰিব সিমানেই ই দ্ৰুতগতিত আহি আমাৰ মাজত লাগি থাকিব । এতিয়া এটা প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক ধৰি লওক । মানুহে কয় যে ভাল সময় পাৰ হ’ব । জীৱনটো একেলগে হাঁহি পাৰ কৰিব বিচাৰে । কিন্তু এই পথত কাঁইটৰ অন্ত নাই । প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে বিভিন্ন সময়ত বিভিন্ন প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হয় । আৰু সেই প্ৰতিকূলতাক অতিক্ৰম কৰি মানুহে সম্পৰ্কটো আগুৱাই লৈ যায় ।

কিন্তু আপুনি জানি আচৰিত হ’ব যে বহুতে প্ৰেমক প্ৰতাৰণা কৰে । তেওঁলোকে নিজৰ সংগীৰ বিশ্বাসক সন্মান নকৰে । এইসকল লোকৰ লগত সম্পৰ্ক স্থাপন কৰি লাভ নাই । বৰঞ্চ বুজিব লাগিব যে তেওঁ গোপনে কোনো ভুল কৰা নাই । জেমছ বণ্ডৰ দৰে সকলোৱে সত্য উন্মোচন কৰিব পৰাৰ দৰে নহয় । গতিকে তেওঁলোকৰ বাবে প্ৰতাৰণা কৰাটো স্বাভাৱিক । কিন্তু সম্পৰ্ক বিশেষজ্ঞ থকাৰ বাবে সংগীৰ এই বেয়া কামটো বুজিবলৈ কোনো সমস্যা নহ’ব । এতিয়া আহকচোন কেনেকৈ বুজিব পাৰি সংগীয়ে প্ৰতাৰণা –

সময় নিদিয়া
আগতে নিয়মীয়াকৈ সময় দিয়া মানুহজন, এতিয়া সময় নাই । যথেষ্ট দিনৰ পৰা এনেকুৱা হৈ আছে । সি তোমাক সময় দিব নিবিচাৰে একেবাৰেই । কিন্তু এতিয়া বুজিব লাগিব যে এটা সমস্যা আছে । কাৰণ এই সময় নিদিয়াৰ আঁৰত কিছু গুৰুতৰ খেল থাকিব পাৰে । গতিকে সাৱধান হোৱাটো ভাল । তেতিয়াহে আপুনি সুস্থ হৈ থাকিব পাৰিব । অন্যথা সমস্যাটো বাঢ়িব ।

মিছা মতা
মিছা কোৱা এটা বেয়া অভ্যাস । এতিয়া মাজে মাজে মিছা কথা কোৱাৰ কোনো বিপদ নাই । কিন্তু নিয়মিতভাৱে মিছা কথা ক’বলৈ আৰম্ভ কৰিলে সাৱধান হ’ব লাগিব । কাৰণ ই ভাল লক্ষণ নহয় । আনকি সমস্যাটো আৰু বেছি ভয়াৱহ কৰি তুলিব পাৰে ।

ব্যৱহাৰ সলনি হৈছে
মানৱ ভোগৰ এটা দিশ আছে । সেই ব্যৱহাৰ ইচ্ছামতে সলনি কৰিব নোৱাৰি । কিন্তু আন মানুহক ভাল নাপালেহে মানুহৰ আচৰণ সলনি হয় । এইটোৱেই আচল কথা, এতিয়া যদি যোৱা কেইদিনমানৰ পৰা আপোনাৰ সংগীৰ আচৰণ সলনি হৈছে, তেন্তে প্ৰতিজন পুৰুষেই সজাগ হ’ব লাগিব । এনেদৰেই ভিতৰৰ কথা জানিব পাৰি ।

তোমাক অকলশৰীয়া এৰি
মানুহে ইজনে সিজনৰ লগত কিছু মানসম্পন্ন সময় কটাব বিচৰাৰ বাবেই সম্পৰ্কত থাকে । নিসংগতাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ মানুহে প্ৰেমত পৰে । কিন্তু এই সম্পৰ্কত থকাৰ পিছত যদি আপোনাৰ মনটো ভাল নহয় তেন্তে সাৱধান হওক । সেইটোৱেই কথা ।

সাৱধান হওক
এতিয়া এই সকলোবোৰ লক্ষণে আপোনাৰ সমস্যাৰ দিশটোলৈ আঙুলিয়াই দিয়ে । গতিকে প্ৰতিজন ব্যক্তিয়েই এই ক্ষেত্ৰত সাৱধান হ’ব লাগিব । কিন্তু ইয়াত এটা কথা কওঁ, এই সমস্যাৰ অৰ্থ এইটো নহয় যে সংগীয়ে প্ৰতাৰণা কৰিছে । এনে ক্ষেত্ৰত আন কাৰণতো হ’ব পাৰে । গতিকে প্ৰথমে বিষয়টোৰ বিষয়ে ১০০ শতাংশ জানি লওক, তাৰ পিছত ব্যৱস্থা লওক ।

2 thoughts on “আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰিছে নেকি ? এইদৰে প্ৰমাণ কৰক”

Leave a Comment