জুলাই, ২০২৩, মাহিলী ৰাশিফল । জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই মাহটি !

WhatsApp Follow

জ্যোতিষ আৰু আধ্যাত্মিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই মাহটোক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই মাহত চাৰিটা গ্ৰহ – মংগল, শুক্ৰ, বুধ আৰু গ্ৰহৰ ৰজা, সূৰ্য্যই নিজৰ গতিপথ সলনি কৰিব। ইয়াৰ লগতে দুটা গ্ৰহ আছে যিবোৰ ৰেট্ৰ’গ্ৰেড, ৰাইজিং আৰু ছেটিং পৰ্যায়লৈ যাব। জ্যোতিষীসকলৰ মতে, ১২টা ৰাশিৰ আটাইকেইটা ৰাশিৰ ওপৰত তেওঁলোকৰ ইতিবাচক আৰু নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব।

এই মাহত বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰোজা আৰু উৎসৱও পালন কৰা হ’ব, যিবোৰৰ বিশেষ ধৰ্মীয় তাৎপৰ্য আছে। অনুগ্ৰহ কৰি জনাব যে এই মাহতে সাৱন মাহ আৰম্ভ হ’ব। পণ্ডিত শৰ্মাৰ পৰা জনাওক, সকলো ৰাশিৰ বাবে জুলাই মাহ কেনেকুৱা হ’ব ?

মেষ ৰাশি

এই মাহটো আপোনাৰ বাবে স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত অসুবিধাজনক হ’ব। স্বাস্থ্যৰ বাবে এই মাহত বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ জ্বৰ, পেটৰ বিষ আৰু শাৰীৰিক অস্বস্তিৰ লগত জড়িত ৰোগ থাকিব পাৰে। বাহন আদি চলোৱাৰ সময়ত সাৱধান হওক। দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব পাৰে। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিয়ক আৰু খাদ্য-পানীয়ৰ ওপৰত সংযম কৰক। প্ৰয়োজন হ’লে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক। স্বাস্থ্যৰ কাৰণে শৰীৰৰ দুৰ্বলতা, অৱসাদ আদিৰ বাবে অশান্তি হৈ থাকিব পাৰে। পৰিয়ালত পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। এই মাহত আপুনি ব্যৱসায় আদিৰ যিকোনো ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন কৰাৰ কথা ভাবিছে।

যিকোনো কাম আৰম্ভ কৰাৰ আগতে বিশেষকৈ সহকৰ্মীসকলৰ লগত সাৱধান হওক। সকলোৰে লগত আপোনাৰ মনটো ভাগ নকৰিব, অন্যথা ক্ষতি বহন কৰিব লাগিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰৰ পৰিৱৰ্তন সাধাৰণতে এই সময়ত আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। কিন্তু কৰ্মক্ষেত্ৰত উত্থান-পতন হ’ব। আৰ্থিক অৱস্থাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ বহুতো অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত নতুন নতুন পথ মুকলি হ’ব। এই মাহত অচিনাকি মানুহক বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন ধাৰলৈ দিলে আপুনি ডাঙৰ বিপদত পৰিব পাৰে। শ্বেয়াৰ মাৰ্কেটত কাম কৰাসকলৰ বাবে এই মাহটো সাৱধান হ’ব লাগে। যদি আপুনি সম্পত্তি আদিত ডাঙৰ বিনিয়োগ কৰাৰ কথা ভাবিছে তেন্তে এই মাহতে কৰিব পাৰিব।

এই মাহটো চাকৰি শ্ৰেণীৰ মানুহৰ বাবে উত্থান-পতনেৰে ভৰি পৰিব। যদি আপুনি চাকৰিৰ বাবে চেষ্টা কৰি আছে তেন্তে আপুনি অসুবিধা অনুভৱ কৰিব। চাকৰি শ্ৰেণীত থকাসকলৰ বাবে তেওঁলোকৰ বিষয়া শ্ৰেণীৰ লগত মতানৈক্যৰ পৰিস্থিতি হ’ব পাৰে। সামাজিক ৰাজনৈতিক ক্ষেত্ৰখনত বিৰোধীৰ মুখামুখি হ’ব লাগিব পাৰে। অপ্ৰয়োজনীয় বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে, নহ’লে ডাঙৰ ষড়যন্ত্ৰৰ বলি হ’ব পাৰে। পৰিয়ালত পাৰস্পৰিক সম্প্ৰীতিৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব। ভূমি বিবাদৰ বাবে পৰিয়ালত মতানৈক্য বাঢ়িব পাৰে। আৰু পৰিয়ালৰ কোনোবাই আপোনাক অপমান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে, সাৱধান হওক। নতুন বাহন ইত্যাদি কিনাটো এই মাহতে সম্ভাবনা হৈ পৰিব পাৰে। যিসকল লোকে কেৰিয়াৰৰ বাবে চেষ্টা কৰিছে, এই মাহত তেওঁলোকে বিফলতাৰ সন্মুখীন হ’ব। সেয়ে বক্তৃতাত সংযম ৰাখক আৰু দীঘলীয়া যাত্ৰা ইত্যাদিলৈ গ’লে সাৱধান হওক। বিবাদ আৰু মতানৈক্যৰ পৰা আঁতৰি থাকক।

বৃষ ৰাশি

এই মাহটো আপোনাৰ বাবে উত্থান-পতনেৰে ভৰি পৰিব। স্বাস্থ্যৰ ফালৰ পৰা অতিৰিক্ত কামৰ বাবে স্বাস্থ্যৰ অৱনতি অনুভৱ কৰিব। কিছুমান কাৰণত মানসিক উত্তেজনা থাকিব। এই মাহত আপুনি অপ্ৰয়োজনীয় কাজিয়া আদিত আবদ্ধ হৈ পৰিব পাৰে, গতিকে বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকক। পৰিয়ালৰ কোনো আপোনজনৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনিও মানসিক উদ্বেগ আৰু মানসিক চাপত ভুগিব পাৰে। এই মাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত বহু কষ্ট কৰাৰ পিছতো আপুনি ভাবি থকা ফলাফল লাভ কৰিব নোৱাৰিব। এই মাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত বহুত কষ্ট কৰিব লাগিব। ব্যৱসায়-ব্যৱসায়ত নতুন অংশীদাৰ পাব পাৰে, যাৰ জৰিয়তে আপুনি আপোনাৰ নতুন কাম আৰম্ভ কৰিব পাৰিব। কিছুমান কথাত আপোনাৰ পাঠকৰ লগত মতানৈক্য থাকিব পাৰে। কিন্তু আপোনাৰ কাম আগবাঢ়ি যাব। অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতিত উত্থান-পতন হ’ব আৰু যদি আপুনি শ্বেয়াৰ মাৰ্কেটত কাম কৰে তেন্তে এই মাহত শ্বেয়াৰ মাৰ্কেটৰ কামবোৰ সাৱধানে কৰক।

শ্ৰমিক শ্ৰেণীৰ লোকসকলৰ বাবে এই মাহটো হ’ল সাৱধানে খোজ কঢ়া। বাক্যৰ ওপৰত সংযম ৰাখক। আপোনাৰ যিকোনো কামৰ বাবে আপোনাৰ বিষয়াসকলে আপোনাৰ বিৰুদ্ধে আহিব পাৰে। সময় অনুযায়ী কাম কৰি ক’ৰ্টৰ ফালে খোজ কাঢ়ি থকাটো ভাল হ’ব। বিবাদত আপুনি জড়িত হ’ব পাৰে, বিৰোধীসকল সক্ৰিয় হ’ব। পাৰিবাৰিক সামাজিক খণ্ডত বিৰোধিতাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। কিছু সময়ৰ পাছত পৰিয়ালত পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি আদি সন্দৰ্ভত কথা-বতৰাৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। ভাই-ভতিজাৰ পৰা বিৰোধিতাৰ পৰিস্থিতি হ’লে ভাল হ’ব৷ এই মাহত অসাৰ কথাবোৰত গুৰুত্ব নিদিব। পৰিয়ালত পাৰস্পৰিক সম্প্ৰীতি সৃষ্টি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। এই মাহত আপুনি যাত্ৰা আদিত যাব পাৰে, কিন্তু বাহন আদি চলোৱাৰ সময়ত সাৱধান হওক, নহ’লে দুৰ্ঘটনা আদি হ’ব পাৰে। যদি আপুনি নতুন সম্পত্তি, বাহন বা ঘৰৰ সৈতে মোকাবিলা কৰে, তেন্তে ভালদৰে চিন্তা কৰি সিদ্ধান্ত লওক। যিকোনো শুভ কামৰ যোগফল ঘৰতে বনাব পাৰি। আপোনাৰ ঘৰলৈ নতুন আলহী আহিব। এই মাহত আপোনাৰ মন আধ্যাত্মিক দিশত প্ৰৱল হ’ব।

মিথুন ৰাশি

এই মাহটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ লাভ দেখিব, ইতিমধ্যে চলি থকা যিকোনো ৰোগৰ পৰা আপুনি সকাহ পাব। আপুনি সুস্থ অনুভৱ কৰিব। এই মাহত স্বাস্থ্যৰ বাবে চিন্তা নকৰিব। পৰিয়ালৰ সকলোৰে স্বাস্থ্য ঠিকেই থাকিব। ব্যৱসায়-ব্যৱসায়ত এই মাহত নতুন ডাঙৰ চাকৰি এটা পাব পাৰি। এজন বিশেষ ব্যক্তিৰ জৰিয়তে আপুনি আৰ্থিক সুবিধা লাভ কৰিব। শহুৰেকৰ ফালৰ পৰা আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। ব্যৱসায়ত নতুন অংশীদাৰিত্ব আৰম্ভ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰখন সলনি কৰিব বিচাৰে তেন্তে এই মাহটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব।

এই মাহটো চাকৰি শ্ৰেণীৰ মানুহৰ বাবে স্বাভাৱিক হ’ব, আপোনাৰ কামৰ পৰিসৰ বৃদ্ধি পাব। আপোনাৰ বিষয়াসকলে কামৰ শৈলীত সুখী হ’ব। এই মাহতো প্ৰমোচন পাব পাৰিব। আদালতৰ পক্ষত চলি থকা বিবাদত আপুনি সফলতা দেখিব। আপুনি সামাজিক, ৰাজনৈতিক আৰু পাৰিবাৰিক খণ্ডত ভাল কাম কৰিব আৰু আপোনাৰ সন্মান বাঢ়িব। পৰিয়ালত পাৰস্পৰিক মতানৈক্যৰ সমাধান হ’ব। পৰিয়ালত যিকোনো বিশেষ কামৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰি। য’ত আপোনাৰ ভূমিকা গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’ব। এই মাহত আপুনি পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ অংশীদাৰিত্ব লাভ কৰিব পাৰিব। এই মাহত নতুন বাহন বা ঘৰ ইত্যাদি কিনিব পাৰিব। এই মাহটো শ্বেয়াৰ মাৰ্কেটত কাম কৰা লোকসকলৰ বাবে ভাল হ’ব। আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা বৃদ্ধি পাব আৰু কেৰিয়াৰত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰা লোকসকলৰ বাবে সময়ৰ অলপ উঠা-নমা হ’ব, কিন্তু মাহৰ শেষলৈকে আপুনি সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব।

কৰ্কট ৰাশি

এই মাহটো আপোনাৰ বাবে অসাধাৰণ হ’ব। আপোনাৰ স্বাস্থ্য ভাল হ’ব আৰু এই মাহটো স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। যিকোনো ধৰ্মীয় তীৰ্থযাত্ৰা ইত্যাদি যাব পাৰে। পৰিয়ালৰ সৈতে কোনোবা শুভ কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰিব। এই মাহত আপুনি ব্যৱসায়-ব্যৱসায়ত বিশেষ সফলতা লাভ কৰিব। যিটো কামৰ কথা আপুনি বহুদিন ধৰি ভাবি আছিল, সেই কামটো এই মাহত আপোনাৰ দ্বাৰা সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। আয়ৰ ক্ষেত্ৰত নতুন অংশীদাৰিত্বৰ সম্পৰ্ক স্থাপন কৰা হ’ব, যাৰ বাবে ভৱিষ্যতে আপুনি ভাল সুবিধা লাভ কৰিব। এই মাহতে পুৰণি উদ্যোগটোৰে যিকোনো নতুন উদ্যোগ আৰম্ভ কৰিব পাৰিব। এই মাহত সংগীৰ লগত অলপ সাৱধান হওক, নহ’লে ক্ষতি সহ্য কৰিব লাগিব পাৰে।

এই মাহটো চাকৰি শ্ৰেণীৰ মানুহৰ বাবে ভাল হ’ব। আপোনাৰ আকাংক্ষিত স্থানলৈ ট্ৰেন্সফাৰ আদি কৰিব পাৰিব আৰু প্ৰমোচনো লাভ কৰিব পাৰিব। এই মাহটো সামাজিক, ৰাজনৈতিক আৰু পাৰিবাৰিক ক্ষেত্ৰত ভাল হ’বলৈ গৈ আছে। পৰিয়ালত সন্মান বাঢ়িব। সামাজিক খণ্ডত বিশেষ পদ পাব পাৰে। অতিৰিক্ত কামৰ বাবে কিছু ক্লান্তি আৰু মানসিক উত্তেজনা হ’ব পাৰে। পৰিয়ালত মাংলিক অনুষ্ঠানৰ সম্ভাৱনা থাকিব। বিবাহ আদি উৎসৱৰ যোগফল হ’ব পাৰে। যদি আপুনি এতিয়াও ঘৰ কিনা নাই, তেন্তে এই মাহত নিজৰ ঘৰ কিনিব পাৰিব। যদি আপুনি দীঘলীয়া যাত্ৰাত যায়, তেন্তে সাৱধান হওক, বাক্যৰ ওপৰত সংযম ৰাখক। এই মাহত আপুনি নিজৰ আচৰণেৰে মানুহৰ হৃদয় জয় কৰিব।

সিংহ ৰাশি

এই মাহত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বিশেষকৈ এই মাহত আপুনি চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সচেতন হওক। অত্যধিক কামৰ বাবেও আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দি প্ৰয়োজন হ’লে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো ভাল হ’ব। ব্যৱসায়-ব্যৱসায়ত আপোনাৰ বাবে এই সময় উপযুক্ত। চলি থকা কামত কিছু বাধা আহিব পাৰে। কিন্তু কৰ্মক্ষেত্ৰত গড় সফলতা লাভ কৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত সহকৰ্মীসকলৰ সৈতে মতানৈক্যৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি কিছু ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই মাহত কেৰিয়াৰ সলনি কৰাটো আপোনাৰ বাবে ভাল নহয়। ভালদৰে চিন্তা কৰি যিকোনো সিদ্ধান্ত লওক। অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি উত্থান-পতনেৰে ভৰি পৰিব।

শ্ৰমিক শ্ৰেণীৰ লোকসকলৰ বাবে এই মাহটো হ’ল সাৱধানে খোজ কঢ়া। আপুনি হয়তো অসাৰ বিতৰ্কত আবদ্ধ হৈ পৰিব। বিষয়াসকলৰ সৈতে ভাল সম্পৰ্ক ৰাখক, আদালতৰ ফালে চলি থকা গোচৰটোত বিৰোধিতাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বিৰোধী সক্ৰিয় হ’ব, সামাজিক, ৰাজনৈতিক আৰু পাৰিবাৰিক খণ্ডত সন্মান হ্ৰাস পাব। পৰিয়ালৰ আপোনজনৰ আচৰণৰ বাবে আপুনি দুখী হব পাৰে। কোনো বিশেষ অনুষ্ঠান ইত্যাদিত আপোনাক অপমান কৰা হব পাৰে। পত্নীৰ লগত মতানৈক্য বাঢ়িব পাৰে। সম্পত্তিৰ সন্দৰ্ভত পুত্ৰ আদিৰ পৰা বিচ্ছিন্নতা থাকিব পাৰে। এই মাহত যদি নতুন ঘৰ বা বাহন আদি কিনিছে তেন্তে ভালদৰে চিন্তা কৰক। অচিনাকি ব্যক্তিক বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন ঋণ নিদিব, নহ’লে লোকচান বহন কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। বাক্যৰ ওপৰত সংযম ৰাখক আৰু বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকক, বাহন আদি ব্যৱহাৰ কৰাত সাৱধান হওক।

কন্যা ৰাশি

এই মাহত আপুনি সমস্যাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিব লাগিব। আপুনি স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ চিন্তা পৰিয়ালত থাকিব। অৰ্থনৈতিক অৱস্থা হ্ৰাস পাব। স্বাস্থ্যৰ সন্দৰ্ভত বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। অত্যধিক ধন ব্যয়ৰ বাবে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। ব্যৱসায়-ব্যৱসায়ত চলি থকা কামত বহু ধৰণৰ বাধাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰিব পাৰে, সতৰ্কতা প্ৰয়োজনীয়। কোনো ডাঙৰ বিনিয়োগ বা অংশীদাৰিত্ব কৰাৰ আগতে ভালদৰে চিন্তা কৰক আৰু আপোনাৰ সংগীৰ ওপৰত সম্পূৰ্ণ বিশ্বাস ৰাখিহে যিকোনো নতুন কাম আৰম্ভ কৰক, নহ’লে লোকচান বহন কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।

এই মাহটো চাকৰি শ্ৰেণীৰ লোকৰ বাবে উঠা-নমা হ’ব। স্বাস্থ্যৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত সময় কটাব নোৱাৰিব, যাৰ বাবে আপোনাৰ কাম নষ্ট হ’ব পাৰে আৰু আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বীয়ে এই সময়ৰ সুবিধা ল’ব পাৰে। বিষয়াসকলৰ লগত ভাল সম্পৰ্ক ৰাখক। ক’ৰ্টৰ ফালে পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। সামাজিক, ৰাজনৈতিক আৰু পাৰিবাৰিক খণ্ডত আপোনাৰ সন্মান হ্ৰাস অনুভৱ কৰিব। বিৰোধী শ্ৰেণীয়ে আপোনাৰ বিৰোধিতা কৰিব। পৰিয়ালত কাৰোবাক চিৰদিনৰ বাবে হেৰুৱাব পাৰে। সম্পত্তি আদিত বিবাদৰ পৰিস্থিতি হ’ব পাৰে। এই সময়ত কোনো ডাঙৰ লেনদেন নকৰিব। লগতে এই সময় সম্পত্তিত বিনিয়োগৰ বাবে উপযোগী নহয়। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সম্পত্তি আদিত বিনিয়োগ কৰিলে ভাল হ’ব। বাকত সংযম ৰাখক আৰু যান-বাহন আদি চলোৱাৰ সময়ত সাৱধান হওক।

তুলা ৰাশি

এই মাহটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। এতিয়ালৈকে স্বাস্থ্যৰ অৱনতি চলি আছিল। তাৰ পৰা আপুনি মুক্তি পাব। স্বাস্থ্য ভাল হ’ব। কিছু মানসিক উত্তেজনা আৰু শাৰীৰিক ক্লান্তি আদি হ’ব পাৰে। কিন্তু স্বাস্থ্য ঠিকেই থাকিব। মনটো সুখী হ’ব আৰু পৰিকল্পিত কামবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’ব। যিকোনো অতি পুৰণি স্থবিৰ কাম আপুনি এজন বিশেষ ব্যক্তিৰ জৰিয়তে সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত নতুন চাকৰি আৰম্ভ কৰিব পাৰি। অৰ্থনৈতিক অৱস্থা সুদৃঢ় হৈ থাকিব। আয়ৰ নতুন উৎসৰ সৃষ্টি হ’ব। এই মাহত আপুনি ডাঙৰ চুক্তি বা অংশীদাৰিত্ব কৰিব পাৰে।

এই সময়খিনি পথাৰত চাকৰি শ্ৰেণীৰ মানুহবোৰৰ বাবে স্বাভাৱিক হ’বলৈ গৈ আছে। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিবলৈ সময় লাগিব, কিন্তু মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত বিশেষ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব। আপোনাৰ কাম আৰু আচৰণত বিষয়াসকল সুখী হ’ব। আদালতৰ ফালে চলি থকা গোচৰটোত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। সামাজিক, পাৰিবাৰিক আৰু ৰাজনৈতিক ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ আধিপত্য থাকিব। পৰিয়ালত আপুনি চিনিয়ৰৰ ভূমিকাত থাকিব। আপোনাৰ কথাক পৰিয়ালৰ লোকে গুৰুত্ব দিব। এই মাহত আপুনি পৰিয়ালৰ স্বাৰ্থত যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। যাৰ বাবেই আপুনি প্ৰশংসাৰ যোগ্য হ’ব পাৰে। পৰিয়ালত চলি থকা মতানৈক্যৰ সমাধান হ’ব আৰু পৰিয়ালৰ পৰিৱেশ ভাল হ’ব। আপোনাৰ নতুন বাহন আদি কিনিব পাৰিব। ধৰ্মীয় ভ্ৰমণ ইত্যাদিলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব।

বৃশ্চিক ৰাশি

এই মাহটো আপোনাৰ বাবে বহুত ভাল হ’ব। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই মাহটো ভাল হ’ব। আপুনি নিজকে সুস্থ আৰু ফিট অনুভৱ কৰিব। পৰিয়ালৰ কোনোবা আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ ব্যক্তিৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটাৰ বাবে আপুনি কিছু চিন্তিত হৈ থাকিব। ব্যৱসায়-ব্যৱসায়ত এই মাহত বিশেষ লাভৰ যোগফল পাব। বন্ধু-বান্ধৱ আৰু আত্মীয়ৰ পৰা আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা থাকিব। আপুনিও এটা ডাঙৰ কাম আৰম্ভ কৰিব পাৰে। মহান অংশীদাৰিত্বৰে এজন বিশেষ ব্যক্তিৰ সংস্পৰ্শলৈ আহি আপুনি সুবিধা লাভ কৰিব। আৰ্থিক অৱস্থা সুদৃঢ় হৈ থাকিব আৰু মাহৰ মাজভাগত অত্যধিক কামৰ বাবে কিছু শাৰীৰিক ক্লান্তি হ’ব পাৰে। পত্নী আৰু সন্তানৰ কিছু চিন্তা নাইকিয়া হ’ব পাৰে।

এই সময় চাকৰি শ্ৰেণীৰ মানুহৰ বাবে ভাল হব। আপোনাৰ কামৰ শলাগ লোৱা হ’ব আৰু বিষয়াসকল আপোনাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হ’ব। যাৰ বাবে আপোনাৰ কাৰ্য্যস্থান বৃদ্ধি কৰিব পাৰি। আপোনাৰ মনটো সুখী হ’ব, কেৰিয়াৰ সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি থকা মানুহে এই মাহত নিজৰ কেৰিয়াৰত সফলতা লাভ কৰিব। আদালতৰ ফালে চলি থকা বিতৰ্কত আপুনি জয় লাভ কৰিব। শত্ৰু পক্ষ পৰাজিত হ’ব আৰু সামাজিক, ৰাজনৈতিক আৰু পাৰিবাৰিক খণ্ডত আপোনাৰ আধিপত্য থাকিব। পৰিয়ালৰ লোকে আপোনাক সন্মান কৰিব। পৰিয়ালত কিবা এটা শুভ কাৰ্যসূচীৰ সম্ভাৱনা থাকিব। পৰিয়ালত ধৰ্মীয় ৰীতি-নীতিও হ’ব পাৰে। এই মাহত আপুনি সম্পত্তিত ডাঙৰ মূলধন বিনিয়োগ কৰিব পাৰিব। এই মাহটো শ্বেয়াৰ মাৰ্কেটত কাম কৰাসকলৰ বাবে ভাল হ’ব। এই মাহত নতুন বাহন, বিল্ডিং আদি কিনিব পাৰিব। বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকক আৰু বাক্যৰ ওপৰত সংযম ৰাখক।

ধনু ৰাশি

এই মাহত আপুনি আৱৰ্জনা কৰাৰ পিছত বিতৰ্কত আবদ্ধ হ’ব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। পুৰণি ৰোগ এটা পুনৰ উত্থাপন হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি বিচলিত হ’ব পাৰে। পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। আপোনাৰ ধন বেমাৰত খৰচ হ’ব, যাৰ বাবে আৰ্থিক অৱস্থা হ্ৰাস পাব। এই মাহত আপুনি ব্যৱসায়-ব্যৱসায়ত বহু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। আৰ্থিক অৱস্থাৰ বাবে আপুনি অশান্তি পাব পাৰে। ব্যৱসায়িক খণ্ডত লাভ কৰা সহায়ৰ পৰা বঞ্চিত হ’ব পাৰে। ডাঙৰ চুক্তি বা অংশীদাৰিত্ব কৰাৰ আগতে ভালদৰে চিন্তা কৰক। এই মাহত আপোনাৰ কৰ্মস্থলী সলনি কৰাটো সঠিক নহ’ব।

এই মাহটো চাকৰি শ্ৰেণীৰ মানুহৰ বাবে উত্থান-পতনেৰে ভৰি পৰিব। আপোনাৰ সৈতে কাম কৰা লোকসকলে আপোনাৰ আচৰণত বিচলিত হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি কৰ্তৃপক্ষৰ ওচৰত অভিযোগ কৰিব পাৰে। যাৰ ফল আপোনাৰ বাবে ভাল নহ’ব, গতিকে ভাল আচৰণ ৰাখক আৰু নিজৰ কথাত সংযম ৰাখক। এই মাহটো কেৰিয়াৰ সম্পৰ্কীয় লোকৰ বাবে অতি কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পিছতো আপুনি উপযুক্ত সফলতা দেখা নাপাব। ৰাজনৈতিক, পাৰিবাৰিক আৰু সামাজিক ক্ষেত্ৰত কিছু বিৰোধিতাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ আচৰণত পৰিয়ালৰ লোক সুখী নহ’বও পাৰে। পত্নীৰ লগত মতানৈক্য কিছু সময়ত বাঢ়িব পাৰে। সম্পত্তিক লৈ পৰিয়ালত বিতৰ্কৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। গতিকে অপ্ৰয়োজনীয় বিভ্ৰান্তিৰ পৰা আঁতৰি থাকি নিজৰ কামত মনোনিৱেশ কৰক। অসাৰ কামৰ পৰা আঁতৰি থাকক। এই মাহত বাহন আদি চলোৱাৰ সময়ত সাৱধান হওক।

মকৰ ৰাশি

এই মাহত আপুনি বহু সমস্যাই আগুৰি ধৰিব পাৰে। এটা ডাঙৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি অতিশয় বিচলিত হ’ব পাৰে। আপুনি হয়তো চিৰদিনৰ বাবে পৰিয়ালত কাৰোবাক হেৰুৱাব পাৰে। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ক। অপ্ৰয়োজনীয় দৌৰা-দৌৰি এৰক আৰু ব্যৱসায়ত নতুন পৰিৱৰ্তন কৰাটো এতিয়া আপোনাৰ বাবে উপযোগী নহয়। ডাঙৰ অংশীদাৰিত্ব কৰাৰ আগতে অংশীদাৰজনক বিশ্বাস কৰক, নহ’লে আপুনি ক্ষতি বহন কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ব্যৱসায় আদিত বিৰোধীয়ে ষড়যন্ত্ৰ কৰিব পাৰে, গতিকে সাৱধান হওক।

এই মাহটোৱে চাকৰি শ্ৰেণীৰ লোকসকলৰ বাবে বহু সমস্যা কঢ়িয়াই আনিব পাৰে। আপুনি কিবা ডাঙৰ ষড়যন্ত্ৰৰ বলি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ বিৰুদ্ধে কিছুমান ভুৱা অভিযোগ উত্থাপন হ’ব পাৰে। গতিকে বিষয়াসকলৰ লগত সু-সম্পর্ক বজাই ৰাখক আৰু আদালতত পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে৷ বিৰোধী শ্ৰেণী সক্ৰিয় হ’ব। ৰাজনৈতিক, পাৰিবাৰিক আৰু সামাজিক ক্ষেত্ৰতো বিৰোধীৰ মুখামুখি হ’ব লাগিব। কিছুমান কথাৰ সন্দৰ্ভত পৰিয়ালত মতানৈক্য বাঢ়িব পাৰে। কিন্তু আপোনাৰ সন্মান কমি নাযায়। পাৰিবাৰিক মতানৈক্য সমাধানৰ চেষ্টা কৰক। এই মাহত কোনো নতুন কাম আৰম্ভ নকৰিব। অচিনাকি ব্যক্তিক বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন ঋণ নিদিব, নহ’লে লোকচান হ’ব পাৰে। বাক্যৰ ওপৰত সংযম ৰাখক আৰু বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকক। যাত্রা ইত্যাদিলৈ গ’লে গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত সাৱধান হওক৷

কুম্ভ ৰাশি

এই মাহটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। যি কাম আপুনি ভাবিছে, সেই কামটো আপোনাৰ দ্বাৰা সম্পূৰ্ণ হ’ব। আপুনি হয়তো স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। কিন্তু মাহৰ মাজভাগত স্বাস্থ্যৰ হাৰ হ্ৰাস পাব। পৰিয়ালৰ কোনোবা ঘনিষ্ঠ ব্যক্তিৰ স্বাস্থ্যক লৈ চিন্তা হ’ব। ব্যৱসায়ত যিকোনো ডাঙৰ আৰু নতুন কাম আৰম্ভ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ সংগীসকল আপোনাৰ মিত্ৰ হ’ব। অৰ্থনৈতিক অৱস্থা সুদৃঢ় হ’ব আৰু আয়ৰ নতুন উৎসৰ সৃষ্টি হ’ব। বিশেষ ব্যক্তিৰ সংস্পৰ্শলৈ আহি আপুনি আৰ্থিক সুবিধা লাভ কৰিব।

মিত্ৰ শ্ৰেণীয়ে আপোনাৰ বাবে নতুন পথৰ সৃষ্টি কৰিব আৰু চাকৰি শ্ৰেণীৰ লোকৰ বাবে এইটো এটা ভাল সময়। আপুনি পদোন্নতি পাব পাৰে, লগতে আপোনাৰ বিষয়াসকলো আপোনাৰ আচৰণত সুখী হ’ব। এই মাহটো কেৰিয়াৰত চেষ্টা কৰা লোকসকলৰ বাবে ভাল হ’ব। কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব। আদালতৰ পক্ষত চলি থকা গোচৰটোত শত্ৰু পৰাস্ত হ’ব। ৰাজনৈতিক আৰু সামাজিক খণ্ডত কিছু ডাঙৰ দায়িত্ব বা পদ পাব পাৰে। পৰিয়ালত মাংলিক অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰা হ’ব। গোটেই পৰিয়ালটোৰ লগত ধৰ্মীয় ভ্ৰমণ ইত্যাদিলৈ ওলাই যাব পাৰে। ঘৰত এজন বিশেষ ব্যক্তি আহিব। আপোনাৰ মন আধ্যাত্মিকতাৰ প্ৰতি প্ৰৱল হ’ব। এই মাহত আপুনি আপোনাৰ নতুন ঘৰটো কিনিব পাৰিব। যান-বাহন আদি ব্যৱহাৰ কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক।

মীন ৰাশি

এই মাহটো আপোনাৰ বাবে অসাধাৰণ হ’ব। বহুদিন ধৰি আবদ্ধ হৈ থকা আপোনাৰ কামবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’ব। যদি আপুনি কোনো বিশেষ কামৰ বাবে চেষ্টা কৰিছে, তেন্তে আপোনাৰ কামো এই মাহতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। এই মাহটো আপোনাৰ বাবে স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত ভাল হ’ব। আপোনাৰ স্বাস্থ্য ভালেই থাকিব। পৰিয়ালৰ কোনোবা এজনৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব, যাৰ বাবে আপুনি কিছু চিন্তিত হৈ থাকিব। আপুনি ব্যৱসায়ত নতুন চাকৰি আৰম্ভ কৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত লাভ হৈছে আৰু আপুনি আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলৰ সৈতে সফলতা অৰ্জন কৰিব। অৰ্থনৈতিক অৱস্থা সুদৃঢ় হ’ব আৰু উপাৰ্জনৰ বিভিন্ন উৎস উপলব্ধ হ’ব।

এই মাহটো চাকৰি শ্ৰেণীৰ মানুহৰ বাবে ভাল হ’ব। আপোনাৰ কাম দেখি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰ বৃদ্ধি কৰিব পাৰি আৰু আপুনি এটা বিশেষ পদ পাব পাৰে। এই মাহটো নিজৰ কেৰিয়াৰত চেষ্টা কৰা লোকসকলৰ বাবে ভাল হ’ব। কেৰিয়াৰত সফলতা লাভ কৰিব। চিন্তাশীল কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু ক’ৰ্টৰ ফালৰ পৰা জয়ৰ সম্ভাৱনা থাকিব। শত্ৰুক পৰাজিত হ’ব আৰু পৰিয়ালত শুভ কাৰ্যসূচীৰ আয়োজন কৰা হ’ব। আপোনাৰ ঘৰত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান হব পাৰে। পৰিয়ালৰ লগত বিশেষ ভ্ৰমণ ইত্যাদি যাব পাৰে। এই মাহত আপুনি আপোনাৰ আত্মীয়ৰ পৰা আৰ্থিক সুবিধা লাভ কৰিব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সম্পৰ্ক সুদৃঢ় হ’ব আৰু এই মাহত নতুন ঘৰ বা বাহন ইত্যাদি কিনিব পাৰিব। যান-বাহন আদি ব্যৱহাৰ কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment