লক্ষ্মীৰ ছবি ঘৰৰ এই ঠাইত ৰাখক, কামত বাধা নাথাকিব

বাস্তুশাস্ত্ৰতো লক্ষ্মীৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে। বিশেষকৈ দেৱীৰ মূৰ্তি স্থাপনৰ ক্ষেত্ৰত কিছুমান নিয়ম আছে। সেই নিয়মবোৰ জনাটো প্ৰয়োজন। দেৱীৰ মূৰ্তি কোনফালে স্থাপন কৰিব লাগে সেইটো প্ৰথমে জানিব লাগে।

কাৰোবাক যদি দেৱী লক্ষ্মী আশীৰ্বাদ কৰে তেন্তে ঘৰখন ধন-সম্পত্তিৰে ভৰি পৰে। সফলতা আহে কৰ্মৰ পৰা। জীৱনত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ লগত থাকে। গতিকে মানুহে ধনৰ দেৱীক অসন্তুষ্ট কৰিব নিবিচাৰে। দেৱীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ তেওঁ নিয়মিতভাৱে পূজা কৰে।

দেৱী লক্ষ্মীৰ প্ৰতিমূৰ্তি বা ছবি কোন দিশত ৰাখিলে টকা পাব ? আচলতে পৰিৱেশ বিজ্ঞানত দিশটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। দিশ অনুসৰি শুভ আৰু অশুভ। লক্ষ্মীৰ ছবি বা প্ৰতিমূৰ্তিয়ে কোন দিশত ঘৰলৈ ধন কঢ়িয়াই আনিব জানো আহক –

>> ঘৰৰ ​​পশ্চিম কোণত লক্ষ্মী দেৱীৰ এখন ছবি ৰাখক। তেওঁৰ মুখখন পূব দিশত হ’ব লাগে। পূব হৈছে ধনাত্মকতাৰ দিশ। প্ৰতিদিনে সূৰ্য্য উদয় হয়। ফলত ঘৰত কেতিয়াও আৰ্থিক সমস্যাৰ সৃষ্টি নহ’ব।

>> দেৱী লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ঘৰৰ পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰ প্ৰতি বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে। ঘৰটো পৰিষ্কাৰ নহ’লে দেৱী লক্ষ্মী নাহে।

>> দেৱী লক্ষ্মীৰ কৃপা পাবলৈ পদুমৰ ওপৰত বহি থকা দেৱী লক্ষ্মীৰ এখন ছবি বা মূৰ্তি ৰাখক। ঘৰত ধন-সম্পত্তি আনিব।

>> শুকুৰবাৰে ৰোজা থাকিলেও লক্ষ্মীৰ কৃপা ৰৈ যায়। আজিৰ দিনটোত মন্দিৰত শংখ, ধান, পদুম ফুল, ঘিউ আৰু সুগন্ধি অৰ্পণ কৰিব লাগে।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

1 thought on “লক্ষ্মীৰ ছবি ঘৰৰ এই ঠাইত ৰাখক, কামত বাধা নাথাকিব”

Leave a Comment