বেয়া লাগিলেও এই ৫টা কথা স্বামীৰ পৰা গোপন কৰি ৰাখক, সুখ আৰু শান্তি পৃথিৱীলৈ ঘূৰি আহিব

Keep these 5 things secret from your husband even if you feel bad, happiness and peace will return )
স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজৰ সম্পৰ্ক চিৰদিনৰ বাবে বন্ধুত্ব । আমি সদায় আলোচনা কৰোঁ যে স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত কোনো কথা লুকুৱাই ৰখাটো কেতিয়াও উচিত নহয়, তথাপিও পত্নীয়ে কিছুমান কথা স্বামীৰ পৰা লুকুৱাই ৰাখে, যিবোৰ ভৱিষ্যতে তেওঁলোকৰ বাবে সুস্থ পাৰিবাৰিক জীৱনত উপকাৰী । আজি জানি লওঁ যে বেছিভাগ পত্নীয়ে বেয়া লাগিলেও স্বামীৰ পৰা কিছুমান কথা লুকুৱাই ৰাখিব লাগে –

১) পৰিয়ালৰ অস্থিৰতাৰ বাবে পত্নীয়ে গোটেই দিনটোৰ কথা স্বামীক নকয় । যেনে- শাহুৱেকে বেয়া কথা ক’লে, কিন্তু স্বামীৰ কাণত নিদিব । মাথোঁ, শাহুৱেক, শহুৰেক বা আন কোনো সদস্যৰ লগত কাজিয়া হ’লে সেয়া স্বামীৰ ওচৰলৈ স্বামীৰ কাণত নিদিব ।

২) পিতৃগৃহত আৰ্থিক সমস্যা হ’লে পত্নীয়ে এইবোৰ ঘটনা স্বামীৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰিব নালাগে, কাৰণ ই দুয়োপক্ষৰ চিন্তা বৃদ্ধি কৰে ।

৩) কেতিয়াবা পত্নীয়ে অলপ বেলেগ ধৰণে সাজ-পোছাক পিন্ধিব বিচাৰে । মডাৰ্ণ লুকত নিজকে চাফ-চিকুণ কৰিব খুজিছে, স্বামীৰ লগত এইবোৰ কথা আলোচনা কৰিব নালাগে । হয় নিজেই ব্যৱস্থা কৰক ।


আৰু পঢ়ক
ল’ৰা দেখি ছোৱালীয়ে বাৰে বাৰে উৰণা ঠিক কৰে কিয় ?
সৰু ছোৱালীবোৰ কিয় বয়স্ক পুৰুষৰ প্ৰেমত পৰে ?


৪) ঘৰত অত্যাধিক অস্থিৰতা হ’লেও বহুতে স্বামীৰ অতীতৰ বিষয়ে কোনো বিষয় উত্থাপন কৰে । কাৰণ পুৰণি ঘটনা বা পৰিত্যক্ত মানুহে অশান্তিক টানি লৈ আহে । সেয়ে পুৰণি ঘটনাৰ কথা কেতিয়াও ক’ব বালাগে ।

৫) যৌন বাসনা উদ্ভৱ হ’লেও বহুতে সেই ইচ্ছাক দমন কৰি ৰাখে । স্বামীৰ ইচ্ছাই সকলো । তেওঁলোকে কেতিয়াও নিজৰ ইচ্ছাক দাবী নকৰে । আৰু দাবী কৰা ঠিক নহয়, কাৰণ দীঘলীয়া দিন কাম কৰাৰ পিছত অলপ টোপনি বা শাৰীৰিক জিৰণিৰ প্ৰয়োজন ।

2 thoughts on “বেয়া লাগিলেও এই ৫টা কথা স্বামীৰ পৰা গোপন কৰি ৰাখক, সুখ আৰু শান্তি পৃথিৱীলৈ ঘূৰি আহিব”

Leave a Comment