প্ৰথমবাৰৰ বাবে সংগীৰ পৰিয়ালক লগ পোৱাৰ সময়ত এইবোৰ কথা মনত ৰাখিব ! নহলে সম্পৰ্কটো ভাঙি যাব

Join Telegram

ভাৰতীয় সমাজত পৰিয়ালৰ বিশেষ ভূমিকা আছে। এই ক্ষেত্ৰত আপুনি সাৱধান হ’ব লাগিব ইয়াত আমাৰ কোনো সম্পৰ্ক যদি প্ৰত্যাহ্বানহীন বিবাহত উপনীত হয়। এনে ক্ষেত্ৰত পৰিয়ালৰ সদস্যই এবাৰ খাপ খুৱাব পাৰিলেহে বিবাহ নিশ্চিত হয়। মনত ৰাখিব, “দিলবালে দুলহানিয়া লে জায়েঙে” চিনেমাখনত ৰাজে চিমৰণৰ ঘৰৰ মানুহবোৰৰ মনত অতি কষ্টেৰে স্থান দখল কৰিছিল। ( Keep these things in mind when you meet your partner’s family for the first time! Otherwise, the relationship will break down )

আচলতে দুজন মানুহে যেতিয়া একমত হয় তেতিয়া তেওঁলোকে ডেটিং আৰম্ভ কৰে। তাৰ পিছত লাহে লাহে আগবাঢ়ি যায় প্ৰেমৰ মঞ্চলৈ। কিন্তু প্ৰেমৰ কথা আহিলে সকলো নহয়। তাৰ পিছত সেই কাহিনীয়ে বিয়াত উপনীত হ’বলৈ বহুত কাঠ জ্বলাব লাগে। গতিকে প্ৰতিজন মানুহ এই বিষয়বোৰৰ প্ৰতি সচেতন হ’ব লাগিব।

ইফালে বিবাহ পৰ্যন্ত সম্পৰ্কত উপনীত হ’বলৈ হ’লে নিজৰ মাজৰ সম্পৰ্কটো ভালকৈ ৰাখিব লাগিব। ঠিক তেনেকৈয়ে আপুনি মনত ৰাখিব লাগিব যে কেনেকৈ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ ওচৰলৈ যাব পাৰি। কাৰণ ভাৰতত বিবাহৰ ক্ষেত্ৰত পৰিয়ালৰ লোকে এতিয়াও হয় বুলি কোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে। এতিয়া এই ব্যৱধানত যদি আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্কক বিবাহৰ দিশে আগুৱাই নিব বিচাৰে তেন্তে কেইটামান কাম কৰিব লাগিব। সংগীৰ পৰিয়ালক লগ পোৱাৰ আগতে মনত ৰাখিবলগীয়া কেইটামান কথা ইয়াত উল্লেখ কৰা হ’ল –

ভাল কাপোৰ পিন্ধিব লাগে,
প্ৰথমবাৰৰ বাবে লগ কৰিবলৈ যোৱা। এইবাৰ যিদৰে আছিল তেনেদৰে নোহোৱা হ’ল৷ বৰং সাজু হৈ তালৈ যাবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত। আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ সম্ভাৱনাতকৈ কম মূল্যত নাযাব। আকৌ, বেছি সহজ-সৰল নহ’ব। কিন্তু নিজৰ কম্ফাৰ্ট জ’নত থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক।

সাজু হওক,
এই ক্ষেত্ৰত সাজু হওক। ইয়াত আপোনালোকৰ মাজলৈ আহিব কিছুমান প্ৰশ্ন। সেইবোৰ কথা মনত ৰাখিব লাগিব। গতিকে নিজকে বনাই দিয়ক। নিজৰ আৰু পৰিয়ালৰ বিষয়ে বিভিন্ন তথ্য মনত ৰাখিব। গোটেই সঁচা কথা কবলৈ চেষ্টা কৰক। কাৰণ আজি মিছা ক’লেও এদিন পিছত ধৰা পৰিব।

সন্মান দিয়ক,
তেওঁলোকক সন্মান কৰিব লাগিব। এনে ক্ষেত্ৰত যদি আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ পৰিয়ালক সন্মান কৰিব পাৰে তেন্তে তেওঁলোকৰো আপোনাৰ প্ৰতি ভাল মনোভাৱ থাকিব। গতিকে চিন্তাৰ কোনো কাৰণ নাই। এনে ক্ষেত্ৰত সভাৰ আৰম্ভণিৰে পৰাই তেওঁলোকক সন্মানসহকাৰে সম্ভাষণ জনাওক। তেতিয়াহে ভাল হ’ব পাৰিব।

আৰু পঢ়ক-

কিবা এটা লওক,
এনে অৱস্থাত তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে নিজৰ সংগীৰ ঘৰলৈ গৈ আছে। এই সময়ত অৱশ্যে হাতেৰে কিবা এটা লৈ যাওক। এনে অৱস্থাত সৰু এটাও ল’ব পাৰে। মিঠা, ফুলৰ ডালি হয়তো আপোনাৰ প্ৰথম পছন্দ। গতিকে এইটো তেওঁলোকৰ লগত লৈ যাব পাৰে। লগতে আপোনাৰ ভাল লগা কিছুমান বস্তু লগত লৈ যাওক।

Leave a Comment