কঁঠালৰ গুটিৰে এই সুস্বাদু তৰকাৰী বনাওক, ৰেচিপিটো শিকিব

আমি দুপৰীয়াৰ আহাৰত বিভিন্ন ধৰণৰ ভাল বেয়া খাদ্য বিচাৰো। কিন্তু প্ৰতিদিনে একঘেয়ামী খাদ্য খাবলৈ মন নাযায় আৰু কেতিয়াবা নতুন খাদ্য বনাবলৈ মন যায়। কিন্তু মুখৰ সোৱাদ সলনি কৰিবলৈ কি বনাব লাগে তাক লৈ বহুতৰে সমস্যা হয়। আৰু সেই চিন্তাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ আজি এই প্ৰতিবেদনত মই আপোনালোকৰ আগত এটা বেলেগ ব্যঞ্জন কঁঠালৰ গুটি আৰু চমু আটা বনোৱাৰ ৰেচিপি দাঙি ধৰিম। এই ৰেচিপিটো বনাবলৈ যিমান সহজ সিমানেই খাবলৈও ভাল, গতিকে বিলম্ব নকৰাকৈ ৰেচিপিটো শিকিব – Make this delicious curry with jackfruit seeds, learn the recipe

সৰঞ্জাম: –
১) জেকফ্ৰুটৰ গুটি
২) তেল
৩) নিমখ
৪) চেনি
৫) চিলি পাউদাৰ
৬) বেছান
৬) হলুদ গুড়ি
৬) জলকীয়াৰ গুড়ি
৯) কেঁচা মৰিচা
১০) পিঁয়াজ
১১) আদাৰ পেষ্ট
১২) হালধিৰ পেষ্ট

কেনেকৈ বনাব লাগিব ?

ৰান্ধিবলৈ প্ৰথমে ১০০ গ্ৰাম কঁঠালৰ গুটি লৈ তাৰ খোলা দুভাগ কৰি ভালদৰে ধুই এটা বাটিত থৈ দিব লাগে। তাৰ পিছত এটা প্ৰেচাৰ কুকাৰ লৈ অলপ পানী আৰু এচামুচ নিমখৰ লগত ভালদৰে মিহলাই তাত কঁঠালৰ গুটিখিনি দি হুইচেল এটা মাৰি দিব যাতে গুটিবোৰ ভালদৰে সিজাই যায়। তাৰ পিছত সিজিলে এটা পাত্ৰ থৈ দিব লাগে।

ৰাণাটী বনাবলৈ আন এখন কেৰাহী লৈ তাত দুচামুচ সৰিয়হ তেল দি তেলখিনি খুব ভালদৰে গৰম কৰি ল’ব। তেল গৰম হ’লে এটা মধ্যমীয়া আকাৰৰ পিঁয়াজৰ পেষ্ট, আধা চামুচ হালধিৰ পেষ্ট আৰু আধা চামুচ আদাৰ পেষ্ট দি গোটেই মছলাখিনি ভালদৰে মিহলাই প্ৰায় এমিনিটমান লৰাই থাকিব। এতিয়া এচামুচ ৪ ভাগ হলুদ গুড়ি আৰু আধা চামুচ মৰিচা গুড়ি, দুটা কেঁচা মৰিচা আৰু সোৱাদ অনুসৰি নিমখ দি আকৌ সকলোখিনি ভালদৰে মিহলাই লওক।

মছলাখিনি এক মিনিট লৰাই থোৱাৰ পিছত সিজোৱা কঁঠালৰ গুটিখিনি দি অলপ সময় লৰাই থাকিব। তাৰ পিছত দুচামুচ বেসান দি আগৰ দৰে সকলো উপাদানৰ লগত ভালদৰে মিহলাই ল’ব। এতিয়া তাৰ পৰা এটা সুগন্ধি ওলোৱালৈকে লৰাই থাকিব লাগিব, যেতিয়া ইয়াৰ পৰা এটা ধুনীয়া গোন্ধ ওলায় তেতিয়া তাত একে পৰিমাণৰ পানী দিব লাগিব আৰু আকৌ পানীখিনি ভালদৰে মিহলাই দিব লাগিব।

তাৰ পিছত সোৱাদ অনুসৰি চেনি আৰু পৰিমাণ অনুসৰি গৰম মছলা গুড়ি দিব। এতিয়া সকলো মিহলাই মধ্যমীয়াৰ পৰা কম জুইত পাঁচৰ পৰা সাত মিনিট ভালদৰে সিজাই ল’ব। তাৰ পিছত বাচনটো এটা পাত্ৰত থৈ ষ্টেণ্ডিং টাইমত ৫ মিনিট ৰাখিব, তাৰ পিছত গোটেই পৰিয়ালটোৰ লগত পৰিবেশন কৰিব।

1 thought on “কঁঠালৰ গুটিৰে এই সুস্বাদু তৰকাৰী বনাওক, ৰেচিপিটো শিকিব”

Leave a Comment