যিসকল পুৰুষে কেতিয়াও ভালপোৱা নাপায় !

Join Telegram

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক কেৱল তেনেকৈয়ে সৃষ্টি নহয় । ইয়াৰ বাবে দুজন লোকৰ সন্মতিৰ প্ৰয়োজন । কিন্তু মই হঠাতে ক’লোঁ আৰু আনজনে ক’লে হয়, সেয়া নহয় । বেছিভাগ সময়তে প্ৰেমৰ পৰা বঞ্চিত হৈ থাকে পুৰুষ । ইয়াৰ আঁৰত জটিল সমীকৰণ আছে । সেইবাবে আজি আমি এই আর্টিকেলটোত কথা পাতিম কোন ধৰণৰ পুৰুষে ভালপোৱাৰ পৰা বঞ্চিত হয়, জানিবলৈ সম্পূর্ণ পৰিব –

চিদা প্রস্তাৱ দিয়া,
বেছিভাগ পুৰুষেই প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ এটাক পলম নকৰাকৈয়ে পোনে পোনে দিয়ে । কাৰোবাৰ লগত কথা কোৱাৰ পিছতেই প্রেমৰ প্রস্তাৱ নিদিব, আচলতে চিনেমাত এনেকুৱাই হয় যে কাৰোবাক ভাল লাগিছে আৰু প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ দিলে । বাস্তৱত তেনে কৰিলে প্ৰেম বিচাৰি পোৱা নাযায় । গতিকে এই ভুলটো একেবাৰেই কৰিব ।

বেছি কথা কোৱা,
অত্যধিক কথা কোৱাত বহুতে দোষী । বেছিকৈ কথা কোৱা মানুহ, তেওঁলোকে আচলতে আনৰ কথা শুনিব নিবিচাৰে । বৰং তেওঁ নিজৰ দৰে কথা পাতি থাকিব বিচাৰে । কিন্তু প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই কামটো একেবাৰেই কৰা উচিত নহয় । অন্যথা সমস্যাটো বাঢ়িব ।

অতি আত্মবিশ্বাস,
বহুতৰে অতি আত্মবিশ্বাসী হোৱাৰ প্ৰৱণতা থাকে । তেওঁলোকে আচলতে ভাৱে যে তেওঁলোকে যি কৈছে আৰু যি কৰিছে সেয়া সঠিক । গতিকে প্ৰতিজন পুৰুষে আত্মবিশ্বাসক ভালদৰে চাব লাগিব । আত্মবিশ্বাস থকাটো ভাল, কিন্তু নিৰ্দিষ্ট সীমাৰ বাহিৰলৈ গ’লে ই বিপদজনক হৈ পৰে ।

গালি দিয়া,
বহু পুৰুষৰ ভ্ৰু কোঁচাই লোৱাৰ প্ৰৱণতা থাকে । ফলত মৌখিক ভাষাৰ দুৰ্বলতাৰ বাবে ইয়াৰে বহুতকে ভাল নাপায় ।
এনে ক্ষেত্ৰত নাৰীয়ে প্ৰেমত পৰাৰ আগতে পুৰুষৰ বিষয়ে কিছু কথা জানিব লাগিব । এতিয়া যদি তাই গম পায় যে মানুহজনৰ ভাষা বেয়া, তেন্তে তাৰ প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনোৱাৰ সম্ভাৱনা অতি কম ।

মদ্যপান কৰা,
বহু পুৰুষে ভাবে যে নিচা এটা অতি স্বাভাৱিক কথা । অৱশ্যে সেয়া একেবাৰেই নহয় । এনে ক্ষেত্ৰত আসক্তিয়ে শৰীৰত সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰে । ইয়াতকৈ বেয়া একো নহয় । বেছিভাগ মহিলাই মদ্যপান কৰা পুৰুষকো ভাল নাপায় । এনে ক্ষেত্ৰত মহিলাসকলে সেইবোৰ এৰাই চলি ভাল পায় । গতিকে সাৱধান হওক ।